Hocam bari sen yapma dedi. Neyi yapmayayım?

Üniversite kimlik kartımda açık fotoğrafım olduğu, liseden sonra kapandığım için kartın üzerindeki resme renkli bant yapıştırdım resmim görünmesin diye.

Sevdiğim hocalardan birinin sınavı vardı bu gün. Kimlik kontrolü yaparken bantıaçtı neden kartı bantladığımı sorunca samimi olduğumuz için anlattım. Bari sen yapma dedi güldü.

Sonra gelip ne zaman kapandığımı falan sordu.
Sinirlerim bozuldu açıkçası.
Bari ben neyi yapmayayım?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• onu takmamalısın ozgur bir ulkedeyiz 👍

1|0
    2|0

En İyi Kız Görüşü

• Asil sasirdigim sey su yillardir beraber yasiyoruz ve hala tesetturlu insanlari kabullenmiyor bazi insanlar :) bu gerçekten şaşırtıcı benim bir yakinim da kapali is icin aradilar kadin ilk demis ki kapali misiniz teyzem de evet demiş o zaman szi ise alamayz gibi bisey söylemiş onunda senin gibi siniri bzulmustu ALLAHa hvl et gec

3|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bir üniversiteli olarak bilim ve fikir yuvasında konulmuş güvenlik ve tanınma kolaylıklarından biri olan karttaki bir silueti bantla kapatacak kadar saplantılı bir fikir taşımamanı beklemiş.

Sen kapalılığı yaşayan dünya karşısında seçmiş olabilirsin , bu seni ilgilendiren bir konu. Ama üniversite ya da sonrasında dünyayı bu fikrine hoşgördürme ya da görmezlikten gelme yolları ile itaat ettirme düşüncesini senden beklemiyor, demek ki gözünde irfanlı bir öğrencisin ve dalında da iyi bir şeyler yerler yapacak görünüyorsundur.

Yapmaman gerekeni anladın mı? Bir üniversiteli olarak açıklamaya devam mı istersin?

5|1
    2|0
    • Eğer ben dünyaya hoşgörü ile bakıyorsam dünya da bana hoşgörü ve saygı ile bakmak zorunda.
      İrfanlı ve kültürlü bir insanın inancı olamaz diye bir kaide mi varmış? Ya da inancını yaşayamaz diye bir kaide?

Esas sizin bu saplantınız insanları kıracak derecede.

• Yine üç alakasız kriter koyarak gıybet ettin :)

Çirkin olabilir hiç problem değil yaradan öyle yaratmış , bir sadık kalbi ve selim çalışan takıntısı olmayan bir de aklı olduğu sürece. Bakımsızlığı ise , dünya güzeli olsa boşatacak özelliklerden biridir eğer kazara evlenmiş isem ve o güne kadar da bunu gizlerse ki bu konuda kadınlar çok başarılıdır :)

Sana da başarılar dilerim , bantlamalarla uğraşmalar arasında...

• Kimlik kartını kaç kişi görebilir ki? Ayrıca ben o karta bakınca senin kim olduğunu öğrenmem için fotoğrafını görmem lazım. Sen gidip üzerini bantlamışsın, bence saçma yani. Sonuçta ona sadece okulun güvenliği ya da sınavlarda hocalar bakıyor, onların senin saçınıgörmesi de o kadar sıkıntı değildir diye düşünüyorum.

2|0
    1|0
    • Kimlik kartım aynı zamanda yemekhane ve otobüs kartım. Her türlü kişinin görmesi mümkün.
      Bayan hocalara gösteririm zaten ki neredeyse tüm hocalarımız da bayan.
      Bir erkek görevlinin de zorla benim kimliğime bakması kabul edilemez. O kadar bayan görevli varken.

• Olup olmaman önemli değil, bu konuda kolaylık sağlarlar. Okula tesettürlü girmek serbestse fotoğrafı da değiştirmek serbest olmalı. İnsan okula başlarken tesettürlü olacak diye bir kaide yok 3. Sınıfta da olabilir. Bant çekmek falan bence saçma, böyle bir şey varsa bu konuda kolaylık sağlasınlar.

• Yok ne yazık ki çok ısrar ettim öğrenci işlerine. Nuh diyorlar peygamber demiyorlar.

• üniversitelrde öyle hoca çok mescidden çıkarken göz kırpmalar el hareketiyle sen neapıyorsun demeleri göremmeişsin Allahtan :(

2|0
    1|0
  • Kapalı olan lar bu aralar göze batıyor bende anlam veremiyorum

2|0
    1|0
  • değişmelisin

1|0
    1|0
  • hoca haklı yobaz kardeşim

1|1
    2|0
  • Hocan cahil kalmış bu konuda sıkıntı yapma kendine sakın dert etme kardeşim aynen devam

0|0
    1|0
  • Sanane len yalıyan diyemedin mi?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hiç üstünde durma. Bu tip insanlarla ilgili olayları düşünmen bile vakit kaybı. Aklınca tesettürünü dalga konusu yapmış, bari sen yapma diyerek bu kadar önemseme örtünü demek istemiş. Sıkma canını

2|0
    0|1
    • Gözümden düşen bir öğretmen daha...

• Saçma olmuş dediği şey.

0|0
    0|0
  • Kapali olman en dogal hakkındır kabul ama kimlik fotoğrafını neden degistirmedin okuldada artik bu özgür adam o kimligi seni tanimak icin veriyor zaten fotografini gormek sart olmasa kimse koymaz fotograf... bantlamak yerine fotoğrafını değiştiremiyormusun yanlış anlama samimi anlamda soruyorum?

0|0
    0|0
    • Kimlik kartı değişmiyor. Kaybettim demen gerekiyor onun için de gazeteye ilan veriyorsun aylar sonra ya çıkıyor ya da çıkmıyor. Yalan olduğu öğrenilince ceza veriliyor.

• Kimlik kartına sadece bu hoca bakıyor.

• Daha a sonrada bakicaj ama

• keşke bunu da sorsaydın

1|0
    0|0
  • Gerekmeyen bisey olsaydi zaten fotograf yer almazdi kartlarda cocuk gibi bantlanir mi ya madem osymden degistirseydin once

0|1
    0|0
    • Kartı değiştirmiyorlar çok bilmiş abla.

• Once diyorum tatlis ya pfff 😂

• Saçma sapan şeyler

0|0
    0|0
Yükleniyor...