Eşcinsel Evliliğe Bakış Açınız Nedir?

Homofobinin tavan yaptığı yorumları alacağımı biliyorum, DİNsel yorumlar alacağımı da biliyorum. Ama ben yinede rica ediyorum. Lütfen gerçekten içinizden geçenleri söyleyin.
Ve evet! Nişanlım bir bayan, hemde çok güzel bir bayan. Yüzüklerimizi taktık, yakında evleneceğiz.
Bu konuyla ilgili de bir "Bence" paylaşımı yapmak istiyorum, yorumlarınız bu yüzden çok önemli.
Sizi seviyorum, şimdiden teşekkürler!
#Casinimo

0|0
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• valla ben eşcinsel değilim ama size gösterilen tepkiye anlam veremiyorum. bunu fantezi olarak görmediğinizi ki görseniz bile beni bağlamaz, hormansal bir his olduğunu biliyorum. kimseye bir zararınız yoksa, istediğnizi yapabilirsiniz. eşcinsel insanları hor görmüyorum şahsen. herkesin hayatı kendine

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eşcinsel evliliğe sıcak bakıyorum ve tabiki de destekliyorum.
    ''Ve evet! Nişanlım bir bayan..'' demişsiniz. Okuduğumda yüzümde bir tebessüm oldu :)
    Sizin adınıza sevindim.
    Dışardan ne kadar ters tepkiler, kırıcı yorumlar, sert davranışlar alsanızda hiçbirini umursamayın. ''Özgür bir ülkeyiz'' demeyi çok isterdim ama onun yerine kendi adıma ''Ben özgürüm'' diyebiliyorum. Kimseye bir zararımız yok, lafımız rahatsızlığımız yok. Kimse de bize ve kararlarımıza karışamaz.

Daha çok şey yazarım ama uzatmak istemiyorum. Yazacaklarımı paylaşacağın ''Bence''nde göreceğimi biliyorum. Paylaştığın zaman beni bilgilendirirsen sevinirim. İkinize de mutluluklar diliyorum. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Özgür demokrat bir ülke olduğumuzu iddia ediyorsak nasıl bakarsak bakalım kabullenmek ve bunu er geç hukuki olarak serbest bırakmak zorudaydık. Şu an yasal olarak serbest zaten. Şahsen ben, eşcinsellere karşı bir sempati ya da antipati beslemem. Bu yüzden eşcinsel evliliğe de nötrüm. Sadece özgürlükleri ve demokrasiyi desteklediğim için bu tip birşeye de destek veriyor oluyorum.

0|0
    0|0
  • Dindarım tamam ama gidipte dini yüze vurmam. Çünkü o benim değil kişinin sorunudur. Karşılıklı aşk varsa onlar sorun etmiyosa kimse olmaz diyemez. Ömür bittiğinde kendileri düşünür. Gidipte eşcinsel diye onlarla muhabbet etmem diye bir kaide yok.

0|0
    0|0
    • Herkes kendi dininden sorumlu. Zaten birinin dinini eleştirmeden önce kendine bakmalı insan. Sözüm meclisten dışarı, namaz bile kılmayıp gelip cehennemde yanacaksın diyen insanlar kendilerine dindar diyor. Zaten haram diyenler de bir nevi şirk koşuyorlar.

• Aynen öyle her koyun kendi bacağından asıldığı gibi herkes kendi asılacak sorgulanacak. Bu yüzden o kişilerin kendi kararı :)

• türkiyede eşcinsel evlilik yasal değil zaten ne devlet ne de toplum sizi arkadaş ya da sapılık için bir araya gelmiş makyak iki hatundan fazlası olrak asla görmeyecek
    onun haricinde bir geleceğiniz yok asla çocuk sahibi olamayacak asla gerçek bir aile olamayacaksınız ve bunun gibi şeyler işte.

0|0
    0|0
    • Gerçek aileden kastın ne? Esas sen kurabilir misin onu düşün. Bu zihniyette, insanların tercihi için yargılayan kişiliğinle iyi bir baba olabilecek misin? Ben sadece soruyorum. Cevapların sana kalmış.

• bu sizin tercihiniz :) ben normal buluyorum. insanlar tercihlerini yapmakta özgürler. mühim olan sizin mutluluğunuz efenim...

0|0
    0|0
  • Bakmıyorm

0|0
    0|0
  • iki esmer sakallı kıllı dün sevişiyordu sokak ortasın da mk neyine saygı memleket güzel kardeşim olmuşl
    hadi lezleri anlarım mk erkek vucudu kıllı pis olum nasıl iki erkek sevişir mk
    lezliğe kadın fıtretı çok yatkın üstelik cinsellikde erkeğe ihtiyacı dahi yok kadının mk

0|0
    0|0
  • Kim kiminle sevişirse sevişsin... Bana ne...

0|1
    0|0
    • Sen her dakika sevgilinle sevişiyor musun? Ya da her gördüğün kadınla yatağa giriyor musun? Eşcinsellerin tek farkı kendi cinslerinden hoşlanmak. Neden başka bir organizma gibi yaklaşıyorsun ki.

• nerde nişanlandınız? ve nerde evleneceksiniz?

0|0
    0|0
  • nerde evleniyonuz :)

0|0
    0|0
  • insanların hayatlarına kastetmem ama olumsuz bakıyorum böyle şeylere

0|0
    0|0
  • pompei örenğini verip soldan uzarım !

0|0
    0|0
  • Herkesin hayatina kimse karisamaz :)

0|0
    0|0
  • at kavmi gibi helak olacaz desene.

0|0
    0|0
  • Bakış acim yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Eşcinsellere saygım var onları cinsel tercihinden dolayı kınamıyorum fakat Türkiyede eşcinsel evlilik mümkün değil. İstiyorlarsa Hollanda'da evlensinler saygı duyarız😄

0|0
    0|0
  • Aslında doğuştan yönelimi kendi cinsine olan insanlar da var. Dinsel açıdan bu nasıl oluyor anlamıyorum sonuçta bunca sene Allah her şeyi kusursuz yaratmıştır diye öğretildi bize ama hormon bozukluğu yaşayan insanlarımızda var ve bu kendi suçlarıymış gibi başlarına gelmeyen kalmıyor. Bunun dışında insan özgür bir varlıktır, isteyen istediğiyle olabilir yeter ki kimse kimseyi bir şeylere mecbur etmesin :)

0|0
    0|0
  • Ömür boyu mutluluklar dilerim. Darısı bizim başımıza ☺

0|0
    0|0
  • Trajikomik buluyorum.

0|0
    0|0
  • hiç sıcak değil

0|0
    0|0
  • 180 derece desem beni vurur musun :( vaay hayırlı olsun :D bizi de çağıracak mısın düğüne :)

0|0
    0|0
    • Buyur gel sevgili pandacığım :D 90 derece olaydı dik açı olarak gelirdin :P

• dik dik bakmıyım dedim :D tamam davetiyeyi bekliyorum :D

• eskiden normal diye düşünürdüm fakat şu an olumsuz bakıyorum
    hastalık

0|0
    0|0
  • Yaptığın normalmiş gibi bunu savunuyo olman tuhaf..

0|0
    0|0
  • çok saçma. o zaman niye 2 cinsiyet var

0|0
    0|0
    • Bir şekilde türümüzün devam etmesi lazım ona asla isyan etmiyorum. Ve ben sadece homoseksüel ilişkilerin olması gerektiğini de savunmuyorum. Yalnızca heteroseksüel insanların hayatta nefret edecek bunca şey varken öldüresiye eşcinsellerden nefret etmesini kınıyorum.

• kıyamet alameti. tuhaf bakmıyorum kınamıyorum. herkesin kendi tercihi. mutluluklar

• Aşkın cinsiyeti olmaz 😊

0|0
    0|0
    • Aşk zaten hiç bir durumda kısıtlanamaz. Ne yaş ne cinsiyet -ensest ve parafili başka bir şey onu kastetmiyorum- vs.

• Olur tabi evlilik diğerlerinden sizene yq 😊

• Beni ilgilendirmediği gibi desteklemiyorum

0|0
    0|0
  • Evlenebiliriz gel evlenelim olaar bence yani dimisi💖

0|0
    0|0
Yükleniyor...