Tesettur konusunda ne dusunuyorsunuz? Asagi okumadan gecmeyin?

Inancim yok.
Tesetturlu arkadaslarima soruyorum neden kapalisin? Yuzde 90 aldigim cevap uzun zamandir dusunuyodum canim istedi ve kapandim.
Baslari kapali guya Islam icin kapaniyorlar fakat makyaj var oje var tayt var yarim kollu giysiler var namaz yok kendini erkekten sakinmak yok. Ve sonra ben diyorum siz moda icin kapaniyor bana kiziyorlar. 21 yasindayim 13 senedir turkiye yasiyorum ve anlam veremiyorum bu kisilere. Siz neden kapalisiniz? Neden kendinizi kapatiyorsunuz?

0|0
10|8

En İyi Kız Görüşü

• Bence bu kadınların obje olarak var olduğunun bir göstergesi. Eskiden beri bu bize olması gerekenmiş gibi aktarılıyor. Kimsede sorgulamıyor.

0|0
    0|0
    • Böyle dusunmene cok sevindim. Sorgulamak yok herkes sadece inaniyor ve robot gibi yapiyor

Erkekler Ne Diyor 8

• sen neden nefes alıyorsun, ben cevap vereyim "boşa yaşıyorsun", senin bahsettiğin tarzda kapanan SÜSlümanlarda aslında "boşa kapanıyorlar"... herkesi aynı kefeye koyup genelleme yapma...

0|0
    1|0
    • Ben genelleme konusmadim. Merak ettim sordum. Ve bana verilen cevaplari yazdim. Bu cevabi vererek kimin 'bosa yasadigini' anladik.

• 21 yaşında 14 ülke gezmek? 13 yılda Türkiyede yaşamak? şu kullandığından banada versene...

• 0|1
    1|0
  • Güzel kardeşim o dediğin insanlar zaten islamda tesettürlü olarak geçmiyorlar.

Tesettürün amacı başı kapatmak ve vücüt hatlarını belli etmemek.

Yani o sorduğun insanlar dümeden takılıyor.

1|0
    0|0
  • Sanene kimin ne giydiği kimse sana demiyor oranı buranı açıp geziyorsun senin gibi cahiller yüzünden böyle geri kalmış bir ülkeyiz.

0|0
    0|0
    • Ben acip geziyorsam ki acik giyinmeyi fazla sevmem yaparsamda hakkiyla yaparim. bir tarafi kapatip bir tarafi acmam. Cahillige gelince bugune kadar 14 ulke gezdim 13 senedir turkiyede yasiyorum. Farkli dinleri kulturleri yasamlari gordum. Bu ulkelerde gordugum en onemli notlardan biri birine kolayca 'cahil' diyenin cogu daha cahil oluyor. Uzgunum.

• @xavior Yani sen bu kanıyamı vardın yazık

• Çok akıllı olduğunu ima ediyorsun fakat Allah'a inanacak kadar beynin yok çelişkili bir durum saygı duyarız...

• bazıları dikkat çekmek için bazılarıda modaya uymak için kapanıyor. gercek anlamda kapanan cok az ınsan var.

0|0
    0|0
  • İslam dini kadınlara bunu emir ediyor baska açıklama beklemen saçma olur Allah'ın emri sorgulanmaz, ayrıca herkes kendinden sorumlu bu hayatta kendini korur korumaz kötü veya iyi imaj bırakır o kendisine kalmış birşey takılma kendinle ilgilenmelisin bence :)

0|0
    1|0
  • O kızlar tayyip çi olanlar ablalar var sen onlara sor onlar gerek bir erkek den kendini sakınması göz göze bile gelmekten kaçınıyorlar

0|0
    0|0
  • Çok tesettürlü ve evli götürdüm inan yatakta kocasına yapmadığını Bana yaptı istersen resim yollarım ağzın açık kalır ters İlişki 4 tane evliyle valla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Üstüne alınması gerekenler alınsın !
    Tesettür moda değildir ! Tarz değildir! Farzdır !
    Dikkat etmek gerekir fakat BAZI bayanlar dikkat etmiyor!
    O onların sorunu sen kapanmak istiyorsan onlar gibi değil Allah'ın emrettiği gibi kapan
    Kapalı olupta makyaj yapan , oje kullanan, küfreden, erkeklerle arasına mesafe koymayanlar utansın bir zahmet
    Allah hepimize akıl fikir versin !

0|0
    0|0
  • şahsen ben kapalı değilim ama eminim o senin saydığın tipteki kapalılardan daha az günah alıyorumdur onlar gerçekten kapalıları yanlış bir şekilde temsil ediyor çünkü gerçek bir kapalı kednini erkeklerden sakınmak ve evleneceği hayırlı erkek kimse ona saklamak için kapanır allah da bu yüzden kadınları korumak için kapatmak istemiştir haklısın o tip kızlar çok bende imamhatipte okuyorum açığım falan yani ama kızların yarısının da çok az bir bölümü gerçek amaç gibi kapanıyor diğerleri kapalıyım diye geziyoda işte salaklıktan

0|0
    0|0
  • benim inancım var, müslümanım, ama bu insanları ben de anlamıyorum. moda sanırım

0|0
    0|0
  • Kapanmaktaki ilk amaç Allah rızası. Ama ben ailemin zoruyla kapandım.

0|0
    0|0
  • Tesettürlü değilim ama kimin hangi amaçla kapandığı da beni ilgilendirmiyor.

0|0
    0|0
  • Koca bulmak için tesettüre giren arkadaşlarım var.. Bende çözemedim sanırım bunu kullanıyor çoğu kadın.

0|0
    0|0
  • Kapali deilim ama neyi sorgulasnlar kuranda apacik var bilinmeyeni yapmiyolarki

0|0
    0|0
  • Çoğu aile zoruyla zaten

0|0
    0|0
  • Aynen bu da bir 'moda' bazıları için AKP gidince onlarda bitecek Katılıyorum Anlamsız kapanmaları bilinçsizce

0|1
    0|0
    • @Askdansabikali akp ile birlikte 'bilinçsiz' kapanmalar çoğaldı çünkü dini insanlara yanlış ve gereksiz empoze ettiler..

Yükleniyor...