Ermeniler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Irkçılık yapmak değil amacım. Elbette her ırkta, her dinde, mezhepte kötü insanda iyi insanda vardır. Ama bakıyorum Türkler ve Azeriler, Ermenilere karşı çok katı bakış açılarına sahipler. Geçmişte yaşanmış olan olaylardan dolayı mı yalnızca acaba? Yoksa daha farklı sebeplerde var mı? işin içine birde pkkyı karıştırıyorlar Ermenilerin lafı geçince ama meseleyi tam olarak anlamıyorum. Tarih konusunda cahil olduğumdan olabilir çünkü tarih okumayı hiç sevmiyorum. Bilgisi olan paylaşsın lütfen benimle.

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• geçmişte milletlerin kendi ulusu ve bölünmezliği için verdikleri milli mücadelede canların verdiği savaşın altında çok büyük kayıplar vermiştir.. bunları gelecek nesillerin içinde bir düşman gibi içlerine yerleştirilmesini doğru bulmuyorum... bizler barışı doğru yolu ve her şeyden önce insani olarak bunu benimsemeliyiz... kim olursanız olun din dil ırk gelecek temiz ön yargısız bir düşünce ile ınsanları birleştirmeli.. bunu herkez için söylüyorum... kimse kimsenin düşmmanı olmamalı...

1|0
    0|0
    • EİG için teşekkür ederim...

• aslında temelinde savaştan kaynaklanan bir ön yargı oluşmasıdır...

• savaş alanında aynı ülkelere çoğu kez karşı karşıya geldiğimiz doğrudur neticeleride ağır olmuştur elbette, ama bunu gelecek nesile daha barışçıl düşüncelerle aktarılması daha sağlıklı olacaktır. .

Erkekler Ne Diyor 11

• her ülkenin her ırkın farklı kültür ve özellikleri vardır ama dönem dönem o ülkelerin başlarında olan liderlerin yanlış kararları ve halkı kandırmaları sonucu herhangi bir ırk hakkında kötüdür iyidir diye yorum yapmak doğru olmaz sonuçta insan ve insanın iyisi de vardır kötüsü de

1|0
    0|0
  • Benim gibi insanlar. İyi ve kötü olarak bakarım bir insana. Sen osun sen busun diye ırkçılık yaparak değil

1|0
    0|0
  • Ermeniler hakkında düşündüğüm tek şey Ermeni oldukları.

0|0
    0|0
  • At sahibinin altında kişiler Ermeniler Osmanlı döneminde tüm toplumlar günü huzur ve güven içerisinde iç içe yaşamışlardır bizimle fakat ihanet konusunda sadece Ermeniler değil bütün Osmanlı torbasında Türk milletinin dışındaki bütün Araplarda dahil ihanet etmişler sırtımızdan kurmuşlardır ama bugün bu yaptıklarının cezalarını hemhal yaşıyorlar çekiyorlar kişisel olarak Ermenilere bakış açısı Ermeni olan vatandaşların şahsım olarak sempati duyuyorum çünkü çok naziksin mütevazi ve toplumdaki komşularına zarar vermeyen insanlar kişisel iletişim olarak bunları yazıyorum ama toplum bilincinde önyargılarla bakılabiliyor Ben önyargılı birisi değilim geçmişte gençliğimde arkadaşlarımız vardı iyi insanlardı konuştuklarımız vardı ama geçmişte dediğim gibi pekiSiz Ermeni misiniz

0|0
    0|0
  • Ermeniler geçmişte Azerilere ve Türklere zalimce soykırım yapmıştır. Ve birde bu yaptıklarını biz yapıyormuşuz gibi gösterip bizi rezil etmeye çalışıyorlar. Osmanlı torunlarını geçmiş kuyruk acılarından dolayı sevmezler ve çocuklarını filanda o zihniyetle büyütürler bir nevi düşman yani aralarında iyi insanlar olamaz mı olabilir peki onlardan da mı nefret etmeliyiz bilmiyorum o da insanların kişisel bakış açısına kalmış

0|0
    0|0
  • Irkci oldugum 2 irk var. Ermeni ve sirp. Elestirilmek vs de umrumda degil.

0|0
    0|0
  • kimse zorla kimseyi sevmek zorunda değil

0|0
    0|0
  • Kızları guzel ama kndılerı Nı sevmem

0|0
    0|0
  • bizim doğuda çoğu asimile oldu.

0|0
    0|0
  • Sıradannn 👎

0|0
    0|0
  • bu millet yapılanları unutmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ermeniler cok acimasiz bir millet. Yahudilerden bile

0|0
    0|0
  • Sevmem pek. Onlar da bizi sevmez pek.

0|0
    0|0
    • neden peki? İstanbul'da yaşayan çok sayıda Ermeni var

• günümüzdeki ermenilerin suçu ne

• Hala soykırım soykırım diye tutturmaları. Esas onlar bize yaptı ama madur gibi yalanın dibine vuruyorlar.

• benimde bilgim yok ama tanıdıklarım iyi insanlardı

0|0
    0|0
Yükleniyor...