17 yasındaki halinize vereceginiz iki öğüt ne olurdu?

17 yasındaki halinize vereceginiz iki öğüt ne olurdu?

0|0
47|98

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 98

• 10 tane zenci ırzına geçmekle tehtid etse bile sigara içme ve şıllık Goncadan uzak dur.

4|2
    0|0
  • - insanları kendin gibi sanma
    - hayır demeyi daha erken öğren

4|3
    0|0
    • Hayır diyemiyorum ben kimseye yahu :(

• Evet acıdı bile ama diyemiyorum ki. Ama ögrenicem yapıcam bunu

• @Hayal-Esen kendi çıkarlarını düşünebilecek kadar bencil olma hakkına sahipsin
      kendi dünyanın merkezine kendini koy bir başkası olmasın
      sevdiğin için yap ne yapıyorsan

• hay senin yapacağın işi s.. km bırak bırak bir b. k yiceğin yok.. hee üniye mutlaka git

4|2
    0|1
  • @İffetlimuvahhid İlmi olan biri gelse tartışssak bende antrenman yapsam diyorsun fakat sen onuda kabullenmessin çünkü sistemi kapatmış kendi bildiklerini kabul ediyorsun hadis kurana aykırı diyorsun yanlış biliyorsun sana defalarca yanlış bildiğini ve sürekli alakasız yerden ve anlamını bilmediğin ve konu ile alakası olmayan yerden ayet paylaştığını belirtiyorum ısrarla doğrusunu anlamakta ısrar ediyorsun ve direkt yok sayıyorsun sahih hadisler ile sahih olmayan hadisleri birbirinden ayırmakla mükellefsin aklı selim olan insan bunun ayırımını ben yapabiliyorsam sende yapabilirsin fakat sen kolay olanı seçiyorsun çünkü öyle işine geliyor bir şeyleri işine geldiği gibi yorumluyorsun diyorsun sabah akşam kuran diyorsun fakat şuna eminimki senin kuranın hükmünden bile bir haber öyle olmasan müslüman olarak dünyaya gelmiş birine kafir yaftasını kıolay bir şekilde yapıştırmaz kelimei şehadet yok demez ve büyü ile uğraşmasın bui üçü senin kuran ve ayetler malumat sahibi olmadığını ispatlar niteliktedir...

أشهد أن لا إله الا الله و أشهد أن محمد رسول الله
    “Eşhedü enlâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh.”

“Şehâdet ederim ki Allah’tan başka hiçbir tanrı (ilâh ) yoktur. Yine şehâdet ederim ki,
    Muhammed O’nun kulu ve Resûlüdür. (elçisidir)”diye kalp ile inanıp, dil ile söylemektir. Bu Müslüman olmanın temelidir.

a. İmanın altı şartından birincisi, kelime-i şehadettir.

b. İslam’ın beş şartının başında da kelime-i şehadet gelir. (Müslim, İman, 5).

c. “Allah’a ve Resulüne iman edin.” mealindeki bir çok ayet, kelime-i şehadeti ön planda tutuyor. (Afraf, 7/158; Hadid, 67/7; Teğabun, 64/8).

1|0
    0|0
    • aHAhaha :D AYet göster diyorum adam bana kelimeyi şahadet için hadis atıyor ve ALLAH'tan başka ilah yoktur kelimesini kelimeyi şahadet olarak çeviriyorsun :D Kur-ana bakarsan kimsenin müslüman doğamayacağını , müslümanın Kur-ana iman eden ve ALLAH'a teslim olmakla olunacağı Kur-anda yazıyor. FAkat siz iddia ettiğiniz hadis kitaplarını okuduğunuz dahi yok :D İslamın şartı diyorsun islam ALLAH'ın dini ve Dinin hükümdarı da hüküm sahibi de o ama siz islama ALLAH'ın sözü olmayan bir takım şeyleri sokmaya çalışıyorsun :D ALLAH'a ve resülüne iman edin çünkü REüsl ALLAH'tan gelenleri size vahyediyor diyor Kur-an ama hadisçiler diyor YOooooooooook peygamber bize hadis getirdi :D

• @İffetlimuvahhid sende ılım yok. anlasıldı. ancak fıtne sokuyorsun aklını basına al yoksa yatacak yerın olmaz.

• gozunle bak ayetlere arkanla degıl.

• Üniversiteyi 4 senede bitir

1|0
    0|0
  • keşke hiç büyümeseydin :) o zamanların kıymetini bilseydin ama hayat hep ileriye akıyor sen benliğine kavuştun ama şimdi daha bir yalan oldugunu anlıyorum insanların ozaman farkında değildim. Tecrübeler daima acılarla oluyor.

1|0
    0|0
  • 1-arkadaşlarını ya çok iyi seç ya da arkadaşlıklarını bu kadar ciddiye alma zaten okul bitince arkadaşlıklar da bitiyor
    2- Kavga dövüş etmeden okulunu bitir. Kimseye bulaşma geri de dur. Sana fiilen saldırılmadıkça kimseye cevap dahi verme.
    3- Üniversiteye gitmene gerek yok zaten işin hazır 6 ay eksik askerlik yapacam diye 3,5 seneni hebaa etme ille de okuyacam diyorsan açıktan oku.

1|0
    0|0
  • Asla ümidini kaybetme ve hiçbir şeyden vazgeçme inandığın hiç bir şeyden vazgeçme umudunu kaybetme diye bir film vardı aklıma o geldi çok güzel bir filmdi

1|0
    0|0
  • Ağustos 2012'de Vereceğin Kararda Şaşırma.

1|1
    0|0
  • Aynen devam cancağızım.

1|0
    0|0
  • O halinle kal, evden dışarı çıkma sakın!

1|1
    0|0
  • Bas geç.

1|2
    0|0
  • İstemediğin şeyler sana dayatılırsa ne olursa olsun hayır demesini bil.

haşırt.

3|0
    0|0
  • O günlerin değerini bil.

1|0
    0|0
  • Bir yandan İngilizce çalış...

Derdim.

1|0
    0|0
  • Sevme harcanırsın.

1|0
    0|0
  • Dinini Kur-andan öğren olurdu kesinlikle.

1|1
    0|0
    • evet ılk kaynak Kurandır sonra sunnet.

• Ayet yorumlarınız hadisleri inkar ettiği için size göre yanlış ama size göre peygambere uyun kelimesi hadislere uyun demek :D Hadisler Kur-ana aykırı hüküm veriyor ama siz bunu Kura-n süzgecinden bakmadığınız için göremiyorsunuz :D Tabiki inkar edicem Kur-ana aykırı çünkü :D Kur-ana uymak sapıklık ama hadislere uymak müslümanlık he :D

• sahih hadislerı de ınkar edıyorsunuz ama :) ınsanları da cok kolay kafir muslüman yapıyorsunuz hariciler ve vehhabıler gibi :) ıcınızı Allah bılır, zahirden gorunen bu.. yorumlardan goruyorum kelimei sahadet Kuranda yok dıyorsunuz :)

• 2000 yılının ramazan ayında sahurda o internet kafeyi açma. çünkü onunla o gece tanışmıştın ve sigarayı merak edipte bir duman dahi ağzına sürme.

1|0
    0|0
  • Ekşi den entryleri buraya kopyalama olurdu

2|1
    0|0
  • olum sana bısı derdım de cok geç artık :D

1|1
    0|0
  • kedileri boşver :D

1|0
    0|0
  • Fazla samimi oldu ama olsun
    http://vocaroo.com/i/s0k2nNyzKpPf

1|0
    0|0
  • Böyle birşey olamayacağı için hiçbişey olmazdı.

1|0
    0|0
  • Çok çalış, planlı ve akıllı ol.

1|0
    0|0
  • İnsanlara çabuk güvenme !

1|0
    0|0
  • Oğlum sıkıntı liseden kolay kolay mezun olma. Bu günler bir daha gelmeyecek.

Not: Kız Meslek Lisesi Mezunuyum.

1|0
    0|0
  • Sigaraya başlama dostum

1|0
    0|0
  • Asla sivilcelerini patlatma.
    Şekerli ve yağlı yiyeceklerden uzak dur.

1|0
    0|0
  • Ey oğul, aşık olma *mına koyim aşık olma. İlerde cefasını biz çekiyoruz peze*venk.

1|0
    0|0
  • "Korkma abicim. Sana on sene sonra da manyak diyecekler. Aynen devam et."

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    68

Kızlar Ne Diyor 46

• 18 yaşında yalancı bir çocukla tanışacaksın. Ondan uzak dur. Üniversiteyi de 4 senede bitir uzatma yoksa sıkıntı yaşayacaksın.

1|0
    0|0
  • Aman kizim sen sen ol kimseye uyma kendinden karakterinden asla vazgecme baskalarini mutlu etme baskalari seni mutlu etsin bir adim geride degil hep bir adim ilerde ol gozyaslarini kimseye gosterme dost diye birsey yok aldanma sakin gelecege bak ardina bakma secimlerimi dogru yap pisman olma ve kesinlikle seni sevmeyene gonul baglayip yillarini harcama

1|0
    0|0
  • 'Çok burnunun dikine gitme gitme dur bir dinle en doğruyu sen bilemezsin hep' demek isterdim açıkçası 😊

1|1
    0|0
  • Össye iyi çalış
    Mesleğini yapacağın bölüm yaz
    😀

1|0
    0|0
  • O kadar ince detaylı düşünmeseydim ve biraz daha benci olsaydım düşüncelerimi yarını düşünüp durup kendime saklamasaydım keşke..

1|0
    0|0
  • 22 yasında o**pu cocugunun tekıyle karsılasacaksın kosar adım uzaklas ordan.

1|0
    0|1
  • 17 yaşımdaki halime öğüt verecek olsaydım şöyle derdim... başkaları üzülmesin diye kendi isteklerinden vazgeçme!

1|0
    0|0
  • Arkadaşım dediğin kıza her şeyi anlatma.

1|0
    0|0
  • O yaştan çokta uzak değilim

1|0
    0|0
  • Öğüt vermeyi sevmem, bırak kendisi hata yapa yapa ders ala ala ilerlesin. Böylece mutlu olmayı öğrenecek, kazandıklarının değerli olduğunu bilecek

1|0
    0|0
  • Sana söylenen hiçbir lafı yutma, hatta sen aç ağzını yum gözünü olurdu.

1|1
    0|0
  • O çocuktan ayrıl. Yurtdışına yerleş. Daha fazla dil öğren.

1|0
    0|0
  • Daha çok çalış ve bu okulu yazma.

1|1
    0|0
  • nasihat kar etmez o yaşlarıma..

1|1
    0|0
  • doğru yoldasın

1|0
    0|0
  • O zamanla şimdi aynı düşünüyorum o zaman yaptığım ne varsa şimdi yine yaparım hepsini

1|0
    0|0
  • Aşktan uzak dur

1|0
    0|0
  • Ders çalış ders çalış ders çalış... hee bir de seneye en yakın arkadaşınla barışmamak üzere küseceksiniz haberin olsun üzme kendini.

1|0
    0|0
  • Bişey demezdim. Hazıra konmak yok. Yaşasın ve görsün.

1|0
    0|0
  • "bir sene sonra bir adamı tanıyacaksın. Ömründe görebileceğin tek adam gibi adam belki de. Ona güven, fazla süründürmene gerek yok" derdim ^^

1|0
    0|0
  • çocuk doktoru olmalısın daha çok masal izle

1|0
    0|0
  • Aynen böyle devam et kızım harikasin 😆😆

1|0
    0|0
  • her yakışıklıya aldanma cafelerde takılma açık giyinmeyi bişey sanma bunlar erkeklerin gözünde oruspuluktur hafif kibar ol

1|0
    0|0
  • başkalarını değil, kendini mutlu et

asla sevme, kendin hariç

1|0
    0|0
  • Keske onun gbi bir iti sevmeseydin derdim

1|0
    0|0
  • Şu an o yastayim hahah

1|0
    0|0