Biraz felsefe konuşalım bu sorya cevabınız ne olurdu? bu arada soru felsefede paradox die geçiyor :) ?

Köyün birinde bir berber varmış. Bu berber, o köyde kendini traş etmeyen herkesi traş edermiş, kendini traş edenleriyse traş etmezmiş. Soru şu: bu berber kendini traş eder mi, etmez mi? Kendini traş etmezse, kendini traş etmeyen herkesi traş ettiğinden, kendini traş etmeli. Kendini traş ederse, kendini traş edenleri traş etmediğinden, kendini traş etmemeli.

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• bir aralar paradokslara çok kafa yormuştum insan ister istemez bir çıkış noktası arıyor kendine :) bence kendini traş etmeli ve bu ifadenin başına "kendisi hariç" konulmalı. böyle olunca azıcık ucundan oluyo sanki :D

0|0
    0|0
    • güzel akıllıca ve mantıklı görüşün bu paradoksu yokedebilir ;)

• bunu ilk düşündüğüm zaman ben de demiştim ki acaba çıkışı mı buldum diye sonra da dedim ki bu bir çıkış olsaydı benden önce de illa düşünen birileri olmuştur heralde ilk değilimdir :D bilemiyorum :D

Kızlar Ne Diyor 2

• Bir berber bir berbere bre berber gel beraber bir berber dükkanı açalım demiş mi dememiş mi dediyse niye demiş kime demiş dememişse niye dememiş bla bla bla...😒

0|0
    0|0
  • Traş traş traş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Evvel zaman içinde her sorunun cevabını bilen bir bilge varmış, günün birinde bir yolcu bilgenin huzuruna gelip "Cevabını bilmediğin soru nedir?" diye sormuş. Paradoksu paradoks yapan cevapsız, çözümsüz olması.

0|0
    0|0
  • Kendini herkes gibi görmediği sürecek bit tabi traş edebilir ✋🏻😄

1|0
    0|0
  • bu bir paradox işte

0|0
    0|0
    • pinokyo da öyle durduk yere burnum uzuyacak demiş ama pinokyonun durduk yere burnu uzamaz bu yuzden yalan söylemiş olur yalan söylerse burnu uzar.. ama burnum uzayacak dediği için de yalan söylememiş olur bu bir paradoxtur qeqe

• Evet

0|0
    0|0
  • beynim sulandı:D

0|0
    0|0
  • Felsefe sorunun cevabını değil soruyu arar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...