Centilmen erkekler otobüste kadınlara yer veriyor musunuz?

Örneğin hiç yaşlı ve hamile yok. Fakat ayakta giden bir kadın var. Ona kalkıp yer verir misiniz?

0|0
42|208

En İyi Erkek Görüşü

• Taciz vs gibi bir durumda kalma ihtimali varsa veririm. Yorgun görünüyorsa yine yer veririm. Elinde poşet vs taşıyorsa veririm.

12|1
    1|1

En İyi Kız Görüşü

• Bana ayakta kaldigim icin onca erkegin arasinda taciz etmesinler diye yer verdiler nasil hosuma gitti anlatamam bu dunyada boyle insanlarin olmasi cok guzel hatta aglicaktim otobuste cunku izmirde denk geldim boyle biseye bizim orda olsa hayatta yer vermez odunlar...

18|4
    0|1

Erkekler Ne Diyor 207

• Elbette.
    Artık pek otobüse binmiyorum ama örneğin havalimanında uçağa giderken bir hanım ayaktaysa ve ben oturuyorsam yer veriyorum. Bir kapıdan geçerken kapıyı tutarım. Bunun gibi bir çok kurala dikkat ederim. Centilmenlik benim için önemli bir değer. Özümsüyorum. Kadınlara saygı göstermek bir erkek için var olması gerekendir.

9|0
    1|11
    • Hahaha saçmalık, aynı saygıyı karşıdan da görmek isterdik.

• Böyle janjanlı konuşarak bir yere varamazsın bırak bu prim oyunlarını hadi işine.

• @MangekyouSharingan
      Çocuğum, yarım yaşımdan bile küçüksünüz.
      Daha dün gelip buranın eskilerine posta koymaya çalışıyorsunuz. Onu da beceremiyorsunuz.
      Varoşunuzda düzgün Türkçe konuşulmuyorsa o sizin sorununuz. Fakat geç değil. Hala çocuk yaştasınız. İsterseniz adam gibi Türkçe konuşmayı öğrenebilirsiniz.
      Bu sitede prim toplamaya çalışacak en son insanlardan biriyim. Onu geçeceksiniz.
      Siz "hadi işine" diyecek ne konumda ne de akıldasınız. Ancak ben size derim onu.
      Yol al bakalım ufaklık.

• Hoşuma giden kadın tipi bile gelse (wamp giyimli dolgun göğüslü) vermem. Benden neyi eksik. Benim anam ameliyatlı hali ile minibuste geliyorduk. Genç bayana annemin yanına oturması için yer verdim. İneceğimiz yere geldik. Annem ameliyatlı inerken yavaş indi. Genç bayan vardı ordan ötmeye başladı bir inemedide dedim o çeneni kapat o çenene salıncak kurar sallana sallana ağzına... canım karı kadın ameliyatlı yaşlı kadın patladınmı geberdin mi dedim. İşte bu olaydan sonra asla genç bir bayana yerimi vermem.

1|0
    0|0
  • Vermem lafa gelince esit deglmyz?

2|5
    3|0
  • Genelde şu tip kişilere vermem para veriyoruz ayakta gidiyoruz diye bodurlanan benden büyük kişilere ben sanki beleşe biniyormuşum muhamelesi çekmeleri çok saçma
    Zorla yer vermeme isteyenlere asla vermem

geriye kalanlara veririm kızlar dahil taciz etmeye çalışan hayvanları görürsem garanti yer veririm...

Taciz etmeye çalışan hayvanlara not hepiniz o. çocuğusunuz

1|0
    0|0
  • Ayakta 1-2 kişi varsa yer vermem bu durumda (yaşlı-hamile değilse). Ama otobüs kalabalıksa, taciz ihtimali varsa yer veririm. Diğer durumda, ayakta 1-2 kişi varken yani taciz ihtimali yokken, yaşlı-hamile değilken kalkıp yer vermek pozitif ayrımcılığa giriyor. Gerek yok.

1|0
    0|0
  • Bir gün otobüste giderken yanıma bayan oturdu ve sonraki durakta bir bayan daha bindi arkadaşi idi bir baktım sohbet ediyor kucağında kitaplari yer vereyim dedim musade istedim bayan otursun kucaginda kitapları da var dedim kalktım ama ondan önce adamın biri nasıl olduda kaptıysa o yeri kızın tepkisi bana oldu cok terbiyesizsin dedi yanındaki arkadaşı her ne kadar senin için kalkti yaptığın cok yanlis desede kırıldı kalp her neyse bir başka gün teyzeye yol verdik ALLAH cezanı versin dedi sizin gibiler olmasa bizler hep yer buluruz dedi yine yaranamadık
    Bir baska seferde ise amcanin gazabına uğradık bastonu kafamiza yemedigimiz kaldı neden kalktim ama zamaninda kalkmamışim pazardan gelenine yardım ettik sapik olduk genci yaşlısı dedik yanlış olduk vaz gecmedik devam ettik ama yinede sanırım hep yanlış oldum hayirlisi

1|0
    0|0
  • Vermem.
    Cogunuz hak etmiyor.
    Neden?
    Daha once iki kereye mahsus, kelime etmeden yer vermeye kalktim. İkisinde de tribin biri bin para. Vallahi vermem, centilmenligi bile sirnasmaya ceken bozuk alginizin cezasini cekin.

1|3
    0|0
  • ben veriyorum

1|0
    0|0
  • gençlere yer vermiyorum. kadın erkek önemli değil.
    bir çoğunun öyle bir yaklaşımı hak ettiğini düşünmüyorum.
    hasta hamile vb hariç

3|1
    0|0
  • Taciz edilme riski yoksa yer vermem. Aaay ne kadar centilmen erkek yerine oha resmen yavsadı dusuncesi oluyor cunku cogunuzda.

1|1
    0|0
  • Şu günden evine dönen teyzeler varya ayar oluyorum onlara ben işten çıktım yorulmuşum kadın gelmiş nebehat gençlerde utanma kalmadı yer vermiyor diyor teyze dedim ben can kurtarmak için it gibi çalışıyorum sen kısır yerken beni dusundunmu? Kem küm diyodu otobüs alkışa tuttu teyze utandı indi 😅

1|0
    0|0
  • otobüs sıkış tepiş değilse ayakta bekleyen kadınımız genç ise... neden yer vereyim ayakta dursun sağlığı açısından da iyi oturup ne yapacak basenleri falan erir belki ayakta ha? :D çok düşünceliyim lanet olsun

1|0
    0|0
  • Veririm , vermeyeni dürterim

1|0
    0|0
  • Duraga kadar gelen ayaktada durur

1|0
    0|0
  • Yok kimseye yer vermem. 12 Saat ayakta çalışacağım sonra kibarlık olsun diye insanlara yer vereceğim? Yok istemez eksik kalsın biz centilmenliğimizi başka şekilde yaparız.

1|0
    0|0
  • Eğer ona bakan kekolar varsa, Geç sen otur derim ve Kekolara ters ters bakarak göz dağı veririm Veya direk dalarım 😎

1|0
    0|0
  • arac cok dolu degilse asla vermem. otururken sagol bile demiyor tebessum bile etmiyorlar sanki biz mecburmusuz gibi cok alismislar cok simarmislar. yinede vicdanliyim cok doluysa yer veririm. oda onun icin degil belkide masum bir ana babasi vardir diye. okadar

1|0
    0|0
  • Yaşlı, hamile oluşu dışında kimseye yer vermiyorum. Eğer doluysa binmesin. İşi acele ise de erken çıksın işini öyle görsün.

0|0
    0|0
  • Vermem. Onu gö. t de benımkı inşaat tuğlası mı 😂

1|1
    1|0
  • Hayr. Niye vereyim? Bunu centilmenlik olarak gören kişi de salaktır. Sorsan kadın-erkek eşitliği isteyen tiplerin kendilerine her ortamda ayrıcalık beklemesi de pek samimi olmaz eğer feminist falan isen.

0|0
    0|0
  • Ben bir kez bir kıza yer vermeye kalktım. Benim ihtiyacım yok senin yer vermene dedi :D o gün bugün vermem :D :D

1|0
    0|0
  • Evet veriyorum özellikle otobüs kalabalikken bazı okuzler kızların üzerine üzerine gidiyorlar rahitsiz oluyorum hemen kalkıp yer veriyorum

1|0
    0|0
  • Valla dürüst olayım sadece ayakta diye yerimi vermem fakat otobüs çok doluysa ve bayan ayaktaysa ona yer veririm. Rahatsız olmasın kalabalıktan.

1|0
    0|0
  • neden vereyim onun benden ne farkı var?

1|0
    0|0
  • Ayakta durmakta zorlanan kişilere yer veririm.

1|0
    0|0
  • Bir bayan ayaktayken rahat olamam.

1|0
    0|0
  • her zaman yaptığım şey, yer veririm elbette

1|0
    0|0
  • yaşlı hamile veyahut kücük cocuklu hanımefendi yoksa
    vermem yerimi kimseye

1|1
    0|0
  • Vermıyorum sonra yanlıs anlıyolar kanks

1|1
    0|0
  • Şöyle diyim. Eğer otobüs kalabalıksa ve kadının bulunduğu bölgede erkek sayısı daha fazla ise yer veririm. Ki verdiğimde olmuştur yani. Hatta otobüste ayakta giderken koltuk boşaldığında önce sağıma soluma bakarım kadın var mı diye, varsa ona yer veririm "buyrun, siz oturun" diye. Eğer yoksa kendim otururum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    177

Kızlar Ne Diyor 41

• Herkes para verip o araci kullaniyorsa bunu cinsiyete indirgeyip kadin otursun demeye gerek yok. Ben hic karsilasmadim zaten böyle bir sey ile.

1|3
    2|0
  • Kadin guzelse yer veriyorlar. ama ben sacma buluyorum. kadin genc ve saglikliysa ayakta cok rahat gidebilir

2|1
    2|0
  • O centilmenlik degil sacmalik.

0|2
    0|0
  • Ben sağlıklıyken neden yer versinler ki? Önce binmiş oturmuş belki benden de sonra inecek enayi mi de kalksın?

1|1
    1|0
  • Şahsen gayet harika bir davranış olsa bile içten içe keriz diye düşünürüm. Buomuşsun güzelim yeri bırakılır mı

0|0
    0|0
  • Bir keresinde otobüsteyim. Kapalı bir bayan bindi arabaya gençti. Yer yoktu ayakta durdu. Daha sonra hafif dekolte veren, giydiği pantalonsa bacağına nasıl geçtiyse o kadar sıkıyordu. çocuk hemen kalkıp kıza yer verdi. İşte o gün bugündür erkeklere güvenim kalmadı

0|0
    0|0
  • Yapmayan kadar yapan da var. Başıma sıkça geliyor, bilirsiniz belli saatler vardır yoğundur onun dışında genelde bariz rahatsız olduğum bir durum yoksa teşekkür edip reddediyorum bir farkımız yok sonuçta.

Pozitif ayrımclığın güzel bir örneği.

0|0
    0|0
  • Verir Evet

0|0
    0|0
  • neden versin ki kadınlar ayakta durarmıyor mu? eşitlik falan diye çığrınıp sonra özel muamele bekleyenlere gıcığım.

0|1
    1|0
  • ben otobüse biner binmez yerinden kalkıp buyrun diyorlar valla çok şanslıyım nedense hehhe :D

0|0
    0|1
  • @Aryeol erkek olsan yer verirmiydin kanka :D

0|0
    0|0
    • Tabiki yer veririm
      bayanlar güldir çiçöktir ortalık bu kadar abaza kaynarken bayan ayaktayken ben otururmuyum😏

• @Aryeol kesinlikle bide biz yoruluyoruz evin bütün yükü bizde ben erkeğim deyip yan gelip yatmayı biliyorlar o zaman yer vermeyide bilecekler o kadar ;)

• 😂a evet yer verirler kısa etek ya da tayt varsa mesela eşek yükü gibi kitap taşıyana yer vermezler neden çünkü kadın erkek eşitmiş ama genelleme yapmayayım kibar olup yer verenler de var azınlıkta olsa

0|0
    0|0
  • Niye versinler? Yaşlı ve hamilelerin bir aciziyeti var o yüzden yer veriliyor, sırf kadın olduğun için pozitif ayrımcılığı hakettiğini düşünmen kendine hakaret.

0|1
    0|0
  • Niye versinler ki...

1|0
    0|0
  • sırf kadın olduğumuz için yer vermek zorunda değiller.. sadece extrem durumlarda yer verilmesi daha kibarca geliyor bana öbür türlüsü yalakalık gibi geliyor bana

1|0
    0|0
  • Niye versinler ya ne gerek var

0|0
    0|0
  • İlla kız erkek diye ayrılmamalı ben oturuyor olsam da eğer yükü çok ağır, hasta bir erkek görsem ona da yer veririm. Tabii aynı şekilde beyler de özellikle her gün taciz edildiğimiz otobüslerde, metrolarda bu yüzden yer verseler hoş olur.

0|0
    0|0
  • vermeseler de olur öyle yer beklemiyorum kimseden. sonuçta hepimiz aynı parayı veriyoruz ve ayakta gitmek için vermiyoruz onu da.

0|0
    0|0
  • buralarda bayanin ayakta durmasi pek etik degil szjfkds

0|0
    0|0
  • Vermeleri lazım :D benim çok hoşuma gidiyo

0|0
    0|0
  • verdiklerini sanmıyorum çoğu kişinin ama elbet vardır yer veren insanlar

0|0
    0|0
  • Vermiyolar be hepsi öküz.

1|0
    2|2
  • vermiyolar hayvanlar

3|0
    5|5
  • Bana yer verirler genelde her yerde bankta oturmak için bile kalkanlar olur

0|0
    0|0
  • veriyorlar. gördüm ben türk erkekleri iydir bu konuda ya😉

0|0
    0|0
  • Vermeleri saçma olur şahsen önceliğimiz ne bizim onlardan ayıran hani eşittik

0|0
    0|0
  • Ayaklarımızın üstünde durabiliyoruz ne gerek var :D

1|1
    0|0
  • hamile ya da yaşlı değilse yer verilmesi saçma geliyor bana

0|0
    0|0
  • Bizi geçtim, yaşlılara bile vermiyor.
    Ama bazıları var, yani yer verirler..

0|0
    0|0