Küresel ısınmayı dünya için tehdit olarak görüyor musunuz?

Küresel ısınmayı dünya için tehdit olarak görüyormusunuz? fikirleriniz nedir?

Küresel ısınmayı dünya için tehdit olarak görüyormusunuz ?

• 1 -Evet
    89% (92)66% (42)80% (134)Oy Ver
  • 2 -Hayır
    11% (11)34% (22)20% (33)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Guncell

0|0
23|16

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• yakında dünya diye bir şey kalmayacak ki küresel ısınma sayesinde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• 1 -Evet

0|0
    0|0
  • Tüm canlıların sonu dünyanın ise yeniden başlangıcı olabilir.

0|0
    0|0
  • umrumda değil.

0|0
    0|0
  • evet çünkü yaşanılası bir dünya olmaktan şimdi bile çıktı

0|0
    0|0
  • Hayir diyenlerin kafasindan istiyorum 😂

0|0
    0|0
  • malesef evet

0|0
    0|0
  • E dunyanin insanligin sonu gelecek
    Sen kuresel isinma de ben bahanesi bu kiyamet yaklasti derim
    Bir sekilde olacak

0|0
    0|0
  • senin gibiler gezegende nefes aldğı sürece evet

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Tabiki bir sure sonra su geceki kari göremiyecegim

0|0
    0|0
  • şuna hayır diyen mercimek beyinlilerle aynı havayı solumayı redediyorum öldürek şunları

0|0
    0|0
  • Tabii ki. Çok büyük bir sorun ve bir çözüm bulamazsak gelecek nesillere çölden başka birşey bırakamayacağız.

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Ben daha çok insanları dünya için birer tehdit olarak görüyorum.

0|0
    0|0
  • tehtid zaten ama insanlar bu gidisle bunu hizlandiricak

0|0
    0|0
  • tehdit ama oldurmeyen allah oldurmuyor

0|0
    0|0
  • Evet ;)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Tabikide bir tehdit unsuru..

0|0
    0|0
  • Evet tehlike ama dünyayı yönetenlerin umurunda değil

0|0
    0|0
  • dünyanın sonunu kendimiz hazırlıyoruz haberimiz yok

0|0
    0|0
  • evett

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Ben en iyisi kendi görüşümü yazayım. @Ragnar_Lodbrok 'a teşekkür edeyim ama konuşmayı buraya çekeyim.

BDSM_MASTER,
    Kullanıcı isminiz de dikkat çekici. Hakkımdaki güzel sözleriniz için teşekkür ederim. Lakin benden çok daha güzel konuşan, gerçekleri anlatan bir çok bilim insanı var. Benim sözlerimden ziyade onları dinlememiz gerekli.
    Geçtiğimiz yıllarda Stephen Hawking'in bir söyleşisini okumuştum. 200 Yıl içerisinde uzayda yaşamaya başlamazsak soyumuzun tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını söylüyordu. Space. com da yazmışlar ;

www.space.com/...ty-won-survive-leaving-earth.html

İşin trajik yanı Hawking'in önerisi tam da virüs gibi davranmamız yönünde. Yayılmak.

Bahsettiğiniz korkular bir gün gerçeğe dönüşecek. Eninde sonunda büyük yıkımlarla yüzleşeceğiz. İşin kötü yanı da bunu kendi elimizle hazırlıyoruz. Soru ancak şu olabilir : ne zaman ve nasıl.

0|0
    0|0
    • @DoctorGraham nick name kısmı benim farklı bir zevk anlayışımı yansıtıyor o ayrı bir konu. Ancak Stephen Hawking şu sıralar nobel için çalışıyor diye okumuştum. Kara deliklerin sadece yutma degil dışa dogru madde yanı radyasyon yaydıgını ispat etmişti onunla ilgili çalışıyor diye duymuştum. Yogun yani şu sıralar :) konumuza gelırsek zaten dünyada 3 derece daha sıcaklık artarsa tamamen çölleşme başlayacak. şu an için 1 derece diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam. Ancak biz olmadan sanırım doga kendını tamir eder zamanla en büyük yıkıcı insan oglu ve onun aç gözlülüğü.

• Yazdıklarımı okuduğunuzu söylemiştiniz. Farkındaysanız kendim hakkında bilgi vermemeye özen gösteriyorum. Takip ettiğim bir kişi bile yok. Hele ki cinsellik konularına hiç girmiyorum. O yüzden kullanıcı isminize tebessüm ettim. Elbette sizin tercihiniz. İstediğiniz ismi seçmekte özgürsünüz.

Hawking'in çalışmaları başka bir sohbet konusu. Aslında bunu da sorabilirsiniz. Kara Deliklerden yayılan radyoaktif ışınmalar. Beni de etiketlerseniz memnuniyetle katılırım. Amatör bir fizikçi olarak zevk alırım bu konuşmadan.

Ben insanoğlunun zaten kayıp bir savaşa giriştiğini düşünüyorum. Dünyayı eninde sonunda kaybedeceğiz ama acaba o gün gelmeden önce kendimizi uzaya atıp paçayı yıratabilecek miyiz.
      Siz insanoğlunun geleceğini soruyorsunuz ama bence biz sadece uzatmaları oynuyoruz.

• Anlasilmayan sey su. Dunya'ya bisey olacagi yok, olan insanlara olacak. Dunya bizden cok daha beter seyleri atlatti.

1|1
    0|0
    • Bende benzer şeyleri yazacaktım ama siz benden 2 gün önce yazmışsınız.
      Dünya 4.5 milyar yıllık ömrü içerisinde neler neler gördü. İk başlarda kızgın bir lav deniziydi. Kıtalar bile yoktu. Sonra buz devirleri geldi geçti. Biz İnsanoğlu dünya üzerinde sadece parazitten başka bir şey değiliz. Dünya yine dengeye oturur. Dünya yok olsa bile başka gezegenler oluşur. Her şey dengesini bulur ama sorun şu ki biz orada olur muyuz.

• @DoctorGraham sizin yazılarınızı dikkatle takip ediyorum ve soruma yorum yapmanız onure etti beni öncelikle. Benim kastım aslında dunyanın fiziksel anlmada sonu değil insanlıgın kendını yok etmesi. Dünya çollesiyor. Karbon salınımı bu hızla ılerlerse zaten kuraklık ve su kıtlgı başlayacak. Nufus plansız aşırı artıyor zaten.

• Ben çözümü söyleyeyim. Üreme için yasal izin gerekecek. Ve belli bir fazlalık kesimin azalarak bitmesi için adımlar atılacak.

İstediğiniz kadar hümanizm falan kasın, eğer bu Dünya'nın sürmesini istiyorsanız insan sayısının belli bir miktarın altında ve belli bir bilinç seviyesinde olması lazım. Aksi halde işimiz zor.

Ha diyeceksen ki gezegenler arası medeniyet, onu da başarabilecek miyiz bilmiyoruz, başaracaksak da bu Dünya yaşanabilir halde bunu başarmamıza meydan verecek kadar kalır mı, belli değil.

Ki Fermi Paradoksu diye birşey de var. Bunu başarmanın da yokolmamamız anlamına gelmediği gerçeği de var. Evrende doğumu olan herşeyin ölümü mutlak, çok takılmamak lazım böyle şeylere.

• Tehdit ama ben zaten gidiciyim diğerleri düşünsün :)

0|0
    0|0
  • Aslinda küresel isinma diye birsey yok. Bu da yine bazi cevrelerin faydasina olacak, neden mi? "Küresel isinma var, kuraklik var, memleketinizden, bulundugunuz bölgeden göc edin" deyip milleti yasadiklari yerden göc ettirip o bölgenin yeralti yerüstü zenginliklerine el koyma planidir.

0|0
    0|0
  • Bir çevre muhendisi olarak 3 . dunya savaşının sudan cikicagmi düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Neresi isiniyor ya buz gibi ev

0|0
    0|0
  • malesef küresel ısınma diye birşey çıkardılar
    güneş enerjisi panel işinde büyük paralar döndü

dünyamızı kendimiz mahvediyoruz ama bakım mevsimlerimiz normalleşti

0|0
    0|0
  • Dünyanın sonuna doğru gidiyoruz

0|0
    0|0
  • 30 yıl dayanırsak yırtarız.

0|0
    0|0
  • dünyadaki en büyük tehdit İNSANLAR!

0|0
    0|0
  • Evet büyğk tehdit

0|0
    0|0
  • Tabikide

0|0
    0|0
  • Kim bilir belkide hepimiz ''Ateşte'' yanıyor olucaz belli mi olur ki? :) :) :)

0|0
    0|0
  • Şu an dünyanın başındaki en büyük dert küresel ısınmadır. Terörden bile daha tehlikeli

0|0
    0|0
  • Icinde neyim var abi isinsin yansin yaşayacağım 40 sene kalmamis isinirsa isinsin hanedanligim yok ya banane

0|0
    0|0
Yükleniyor...