Cok basit ama aslinda okadar payi olan bir ornekle dahi belirtebilirim. Hemen hemen herşey de aşılanan bişey bu.. çok onemsiz, hiç umursamadigimiz, aslında önemli olan toplumdaki izlenimler.. Erkek neden hep üstün, erkeğe ait herşey?

Sünnet olan çocuğun, ver eline asayi, tak başına tacı, çek sırtına pelerini, çükü sayesinde kral oldum sansin.

Sonra "vay efendim bu çocuğun aklı neden çükünde?"

Kız regl olunca kardeşten sakla, babadan sakla, ped alırken kat kat sar aman kimse görmesin. Regl ayıp, regl çok kötü, regl mide bulandirici, regl terbiyesizce. Fosilleşmiş milyon tane kadına ait olan değerler!

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Oyuncak silahı erkek çocuğuna, barbi bebekleri kız çocuklarına verdiler.
    Mavi rengi erkekle, pembe rengi kadınla içselleştirdiler.
    Özgürlüğü, rahatlığı, sınırsızlığı, gururu erkeğe hediye ettiler;ama utancı, aşağılamayı, baskıyı, namusu kadına dayattılar.
    Bacağını sonuna kadar açmak erkekliğin şanındandı, bacağını açan kadın hep yaftalandı.
    Tüm bunlara uyalım diye de ''Toplumsal Ahlak'' dediler. Kimin ahlakı?
    Genel Ahlaktan uzak, özgür bir dünya, hepimizin hakkıdır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• çok doğru

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Türkiye de yaşadığın için şanslı sın,
    Diğer ülkeler e nazaran, bildiğim için söylüyorum uydurmuyorum, bahsettikleri niz örnekler yanlış fakat anne, baba erkek çocuğu nu birden fazla kızla çıkmasına AFERİM diyorsa orada yanlış var ama hala devam ediyor bu yanlış düşünce bir erkek için kadın baş tacı dır baba evde eşine yardım ederse çocuk annesini köle, hizmetli gibi görmez yetişimle ailelerin yetiştirmeledden kaynaklanıyor...
    Of çok uzattım

0|0
    0|0
  • Verdiğin örneği beğenmedim. Sünnet bir defa olunur ve o da çocuk yaşta. Ama regl düzenli olarak oldun kadınlarda görülen bir şey. Hadi namus kavramı bu ikisi arasında farklı desen anlardım da regl ile sünnet ne alaka :S

0|0
    1|0
  • Şimdi İsyanını anlıyorum ama buna diyecek söz bulamıyorum yani neresinden bakarsan aslında sadece kadınlarda utanma belası bu durumlarını gizli hale getirmiş tabi atalardan büyüklerden gelen bir olay bu bizden çıkmış insan hayatında benimsenmiş bir takım yaşam şekilleri yani tek başına veya bir kaç kimse ile birleşip bu durumu bozamayacağın kadar derinleşmiş ve işlenmiş..

0|0
    0|0
  • türk tarihine bir bak ataerkil sistem hangi dönemde artmış araştır sebebi görürsün

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kadın ezilir erkek yuceltilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...