Feminizm hakkında görüşleriniz nelerdir?

Belirtmek isterim ki Feminizm erkek düşmanlığı değil kadın erkek eşitliğidir ve bir erkek de feminist olabilir. Toplumsal algıda oluşan yanlışları düzelttiğimize göre sizce Feminizm nedir ne değildir?

0|0
2|12

En İyi Kız Görüşü

• feminizm kadını olduğu kadar erkeği de savunmaktır zannımca

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Erkeğin kadından ustun olmadığını ve kadının sadece cinsel bir objeden ibaret olmadığını savunan bir düşünce biçimidir.

2|0
    0|0
  • Günümüz Türkiye'sindeki Feministlerin birçoğu, "Feminizm" akımının gerçek olgularına hizmet etmemektedir. Haklı duruşların arkasına saklanan haksız insanlar olduğu sürece bu böyle sürecek.

0|0
    0|0
  • saçmalıktan başka birşey değil
    her alanda eşitlik uygulanması imkansızdır

0|0
    1|0
    • zihniyetinizden ötürü olabilir mi?

• Feminizme karşı savunma yapmak için ataerkil sistem ürünü olan pozitif ayrımcılığı örnek göstermen aptalca. Sen değiştirmek istemiyorum diyorsun ama var olan sistemi eleştiriyorsun. Yaşadığın kavram kargaşasından kurtul önce.

• @Altariel değiştirmek belki isterim belki istemem o bana kalmış birşey
      lakin değişimin sonuçlarını gör azıcık

• Destekçisiyim ☺

1|0
    0|0
  • yaşasın feminizm ✊

1|0
    0|0
  • Her konuda bu düşünceyi baz alarak hareket etmek yanlış olur. Her cinsin kendine göre üstünlükleri vardır bunları bilmeli her koşulda saygıyı korumaktır doğru yaklaşım

0|0
    0|0
  • Kardeşim feminizim kadın erkek eşitliği ise , bunu destekleyen en büyük kaynak Kur-andır :)

0|0
    1|1
  • maskülenizm denen bir şey uydurdum erkek haklarını savunacam

0|0
    0|0
  • Bayan dayanışmasıı..

0|0
    0|0
  • @midway ben hep desteklerim

0|0
    0|0
  • askere gidin de sonra bakarız

0|0
    0|0
  • Feminizm kadın erkek eşitliği değil, kadın haklarını savunmaktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Feministim ve 18 yıllık hayatımın 5 yılı insanlara feminizmi öğretmeye çalışmakla geçti ama Türk insanı öğrenmeye kapalı ve cahil, bir yerden sonra sinir krizlerine sebep oluyor o yüzden.

1|0
    0|0
Yükleniyor...