Annem alevileri pek sevmio nden?

annem pek alevileri sevmio sanırım bir arkadasım var ole oldugunu dusunuor onların evine gitmemi istemio onlar sarap icer sen alıskın degilsin alkol varken ne olur ne olmaz falan die ne var ayıp mı alevi olmak

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• annen haklı

0|1
    0|2
    • neden

• müslümanlık, islami örüş bütündür esnetilemez ama aleviler bunun dışında ir inanışa adetlere sahip. uzun mevzu uzak dur

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü her ne kadar İslami bir mezhep olsa da birçok alevi de
    Namaz yok. KuranH okumak yok. Hacca gitmiyorlar. Zekat vermiyorlar. E bunlar islamın şartları nasıl olur da yerine getirmezler? Gusül bile almıyo çoğunluğu. Gusülsüz adama, attığı her adımda lanet etmez mi toprak? Ebu turab diyorlar hz Ali'ye. Toprak onlara lanet okurken onlar toprağın babasına tâbiler.
    Görüşüm budur ama yine de bu ibadetleri yerine getiren getirmeyen tüm alevilere saygı duyarım.

0|1
    0|0
    • bende sunniyim ama namaz yok kuran okuma yok hacca gitmedim gusul alırım ama adetim bitince aktif cinselliğim yok ki sunni olan bir cok akrabamdada yok
      gusul neden almazlar

Erkekler Ne Diyor 15

• Alevi birinden uydurma sorular..

0|1
    0|0
  • Annenin şarap çanağına başlayacağım şimdi. Sapkın ruhlu kadın

0|1
    1|2
  • ben sana şunu söyleyeyim. aleviler Hz. Aliyi sevenlerdir. zamanında siyasi olay yüzünden müslümanlar hz. Ali tarafını seçmiş ve alevi olarak anılmış. şimdiki aleviler ise hz Alinin hz. Muhammedin s. a. v. ümmeti olduğunu unutup başka bir dindeymiş gibi yaşıyorlar. ailenin sıkıntısı inanç açısından slamdan uzak diyedir

0|1
    0|1
  • Diyanetin Fetvasını dinlerler müslüman değilmiş Aleviler öyle diyor Devletin Diyaneti

0|1
    0|0
  • insanları kişilikleriyle değilde dinleriyle değerlendirdiği için annene çok kulak asma derim

0|1
    0|0
  • Bizde anneni sevmiyoruz

0|1
    2|1
  • Alevileri anlamiyorum. 4 hak mezhep dururken. Alevilik hz. Aliyi sevmekse ben hepinizden cok seviyorum.

0|0
    0|0
    • 4 Hak Mezhep neymiş ya Kuran-ı Kerimde Mezhep diye birşey yoktur.

• ne alakası var tanıdığım çoğu sünniden daha mert ve delikanlı insanlar ama yobazlarıda var eski sevgilimin ailesi ateist olmama değil sunni kökenli olmama takmışlardı sunnininde alevinin de ırkçısı ırkçı olur senin annende galiba sunninin ırkçısı

0|0
    0|0
  • senin annen ben gibi erkekleri seviyor bence damat olarak yani annene desene sitede bir erkek var çookkk yakışıklı ondan hoşlanıyorum ne yapsam bilemiyorum de bakalım ne diyecek annen hadi bekliyorum

0|2
    1|1
  • Cehalet işte.

0|0
    0|0
  • Ben alevliyim

0|1
    0|0
  • Aleviyim. Genelde sarap icinde yuzeriz

0|2
    0|0
    • A sen alevi misin bayilirim

• cokmu icersiniz bir de bir insanın alevi oldugunu yüzüne falan bakınca anlarmısın nasıl anlarsın

• Redhead izleyen alevidir. Ufufufuf baba ne saka yapti ya. Aleviler kibar yakisikli ve zeki olur benim gibi

• :DDDDDDDD senin anan islamla kafayı bozmuş

0|0
    0|0
  • Zamaninda annein bir aleviden kuyruk acisi vardir

0|1
    0|0
  • degıl

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• en yakın arkadaşım aleviydi. şarapla ne alaka ya. saçmalık

0|1
    0|0
  • benim annemde sevmez

0|0
    0|1
  • Biz alevilerde her gün içeriz zaten. Süper zihniyet ayakta alkışlarım

0|1
    0|0
  • kendileri çok müslümanda ondan

0|0
    0|0
  • alevi olmak ayıp değil bazılarının farklı uygulamaları var bu sebeple annen uzak tutmak istemiş. Yani karşısındakinin nasıl olduğunu tam olarak bilmediği için yoksa kadının işi gücü kalmadıda aileviye mi takacak...

0|2
    0|0
Yükleniyor...