Pembe otobüs olmalı mı?

Kadınlara yönelik pembe otobüs olmalı mı? Olursa aileler nasıl kullanabilir ya da nasıl olmalı?

0|0
22|21

En İyi Kız Görüşü

• Sorun biz kadınlardaymış gibi toplumdan tamamen koparılmamızı amaçlayan bir projedir bana göre. Sorun biz kadınlarda değil, zihniyeti sapık erkeklerde, toplumdan ayrıştırılan kadın değil, sapıklar olmalı.

Bu uygulama hayata geçerse pembe otobüs dışında toplu taşıma kullanan tüm kadınlara potansiyel kardeşim gözüyle bakılacaktır. pembe otobüs hayata geçerse diğer olası taleplere bakalım.

*Kadın erkeğin olduğu yerlerde çalışmasın. (bkz: pembe işyeri)

*Kadınlar tecavüz ve taciz riskinin yüksek olduğu akşam ve gece sokağa çıkmasın. (bkz: pembe saatler)

Öyle ki şimdi bile tecavüze ve tacize uğrayan kadınların hangi saatte nerede üstünde hangi kıyafet varken tacize uğradığını sorgulayan zihniyet bunlar hayata geçtikten sonra neleri sorgular tahmin etmek güç değil. çözüm ne tam olarak emin değilim ama emin olduğum şey kadını toplumdan izole eden islami çözüm kesinlikle değildir. bu kadını değersizleştirip hedef yapmaktan başka bir işe yaramaz.

Ben soyutlanmak istemiyorum. Varlığımı kabullenin.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 21

• Bence olmamali cok cinsiyetci bir durum. O otobus gelmedi diger otobuse bindiniz. Bicaklansaniz bile sizin sucunuz olur "neden bindi? " olur

0|2
    0|0
    • Evet haklısınız. Taciz edilse bile kendisi bindi derler

• Aynen tacizcilere gün doğat gerci ulasim heryerde berbat pembe otobus daha bir berbat yapar

• kesinlikle olmalı otobüs kullanmıyorum ama gördüğüm kadarıyla otobüslerin çoğunluğunu bayanlar dolduruyor bu erkeklere nefes alma olanağı sağlar

• Pembe otobüs çözüm değil. Zihniyetsiz erkeklere eğitim verilmeli. Ya da daha dikkatli gözlem yapılmalı.

1|0
    0|1
  • trbzonda var bekleriz :D

0|1
    0|0
  • olmalı

0|0
    0|1
  • Cozum olacagini sanmyorum

0|0
    0|0
  • bence erkeklere yönelik ayrı bir otobüs olsun
    bilirsiniz zarar veren suclu olan hapse atılır nitye ben suçlu gibi
    ayrı muamele görüyorum
    neden günlük hayatımı farklılaştıracak bir şeye itileyim

0|0
    0|0
  • Olabilir 😄

0|0
    0|0
  • Bu erkeklere hakaret ve kadinlarin özgürlügünün kisitlanmasindan baska bir sey degil cok cinsiyetci bir olay

0|0
    0|0
  • Hayır yaa niye kızlar pembe sevmek zorunda bazı erkekler pembeyi sever bazıları maviyi bazı kızlar pembeyi sevmez mavileri sever niye yaa istemiyom ben pembe.😂

0|0
    0|0
  • olmamalı çok saçma

0|0
    0|0
  • Olsun

0|0
    0|0
  • Evli çift binemicek sacmalik

0|0
    0|0
  • olsun bence :P

0|0
    0|0
  • onun da haremi selamı mı çıktı, erkek erkeğe dayanmaca ha obbaaa

0|1
    0|0
  • Tabiki olmali.
    Kadınlara gösterilen bu nezaketi neden yanlis anliyorsunuz anlamiyorum dogrusu

0|0
    0|0
  • Mavi olsun. Pembe çocuk gibi.🙊😊

0|0
    0|0
  • Olmalı :D

0|0
    0|0
  • Tam benlik olur

0|0
    0|0
  • ne alaka erkeklere mavi ayrı bir otobüs varda kadınların pembe otobüsü mü eksik kaldı?

0|0
    0|0
  • Ya bu çok sığ bir çözüm olur hatta çözüm bile sayılmaz pembe otobüsü yaptık diyelim. Konserleri iş yerleri sokakları vs ne yapıcaz? Kadınların başına bela sadece otobüste gelmiyor ki. Sosyal hayatta iç içeyiz kadın erkek bu yüzden erkeklere yönelik caydırıcı kanunlar, bu tip insanları düzeltmeye yönelik seminerler konuşmalar vs daha verimli olur.

0|2
    0|0
  • Ayrimcilik gerek yok
    Modern kulturlu bilmis saygili bilincli duyarli insanlarin yasadigi bir ulkede gerek yok.

Cok gerekli
    Kultursuz, duyarsiz, saygisiz, bilincsiz ve cahil insanlarin yasadigi bir ulkede gerekli hemde cok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• kadınla erkek için bir çuval ayrımcılık yaptık oldu kadınlar arasında ayrımcılık yaptı eskiden başı açıklara kaşar muamelesi yapıyorlardı bu sefer işe çabuk gitmek için normal otobüse binen kadınlara azmış muamelesi yapacaklar. bir şeyleri koruyacağız diye her çaba gösterdiğimizde bir çuval incire başka aromalar karıştırmıyor muyuz sizcede yani hayır olmamalı nedenini de açıkladım

0|1
    0|0
  • Pembe otobüs olduğunda bu sefer pembe otobüse binmeyen kızlara bu bilerek bindi diyip direk yavşamaya çalışacak yobaz çok bu memlekette, çözüm o değil zihniyet değiştirmek; yoksa bu mantıkla kadınları sokağa çıkarmamak en garantisi o zaman. Birisi kötü birşey yaptığında onu yapan engellenmiyor da onunyerine kötülüğe maruz kalanların hayatı kısıtlanıyor. Saçmalık, Arap zihniyeti tam. Millet uzayda sebze yetiştiriyor bizdeki konular ise hep bu tarz daha doğrusu müslüman ağırlıklı toplumlarım tamamında

0|0
    0|0
  • Çarşaf giyip o otobüse binecek erkekler var bu ülkede.

1|0
    0|0
  • Birçok kız olmamalı demiş nedense
    Hâlbuki taciz olaylarını büyük ölçüde azaltacak bir uygulama
    Asıl mesele tacizde bulunan erkeklerin ortadan kaldırılması ama bu ancak genç nesillerin eğitilmesi ile ve uzun yıllar sonra olacak bir şey
    Bu söz konusu zaman diliminde olması gereken bir uygulama bence pembe minibüs filan

0|0
    0|0
  • :D Hey yarabbim.

0|0
    0|1
  • Pembe otobüs getirene kadar, ıslak odun otobüsü getir. Tacizcileri içine doldur son durağa kadar dövsünler. Avcılar - Zincirlikuyu mesafesi dayak için yeterli. Benim yorumlamam bu kadar.

0|0
    0|0
  • Hangi mal uydurdu bunu ya :D

0|0
    0|0
  • Kadinlara pembe bize mavi. Bide escinseller var onlara sari. Ailelere kirmizi. Oldu. Gokkusagi otobus serisi.

0|0
    0|0
  • Diyelim ki olacak otobüs sayısını mı ikiye katlarız sefer sayısını mı yarıya indiririz çocuklar ne olur kaç yaşında erkek çocuk binebilir gibi bir sürü yobaz problemi ortaya çıkar.

0|0
    0|0
  • Renk ayrımı olmadan kadınların binebilecekleri araçlar olsa iyi olur çünkü gerçekten ülkemizde çok zor ya benim içim acıyor öyle zor şartlarda kaldıklarını görünce :S

0|0
    0|0
  • Olmamalı. Kadınları başka otobüse koymak yerine, er (kek) lere insan olmayı öğretmek gerek.

0|0
    0|0
  • Olmamalı

0|0
    0|0
  • Pembe ve aile otobüsü olmalı bence bide yaşlı otobüsü abi ayakta gitmekten bıktım her seferinde o koltuğa bir kere oturmak istiyorum 😔

0|0
    0|0
  • Pempe otobüs olursa bencede iyi olur en azından otobüste tacize uğramazlar

0|0
    0|0
  • Pembe otobuse kadin kiliginda girerler :)

0|0
    0|0
  • Pembe otobüs olsun

0|0
    0|0
  • saçma niyetin ne?

0|0
    0|0
  • Cinsiyetçiliği bitirmeye çalıştıkça bu yobaz ülkede böyle bir şey kaos çıkartır

0|0
    0|0
  • Saçmalamayın ne pembe otobüs ü daha neler,

0|0
    0|0
  • yoo böyle iyi

0|0
    0|0
  • Burası iran mi

0|0
    0|0
Yükleniyor...