İngilizcesi iyi olan? Acil bir çeviri ödevim var?

Arkadaşlar şu metni bana çevirebilir misiniz lütfen. Ama google Translateden degil. Çok acil lütfenn.

Küçük denizkızı on beşinci yaşında insanları görmek için çıktığı yeryüzünde prense aşık olur ve onunla olmak için sesini feda edip ayaklara kavuşur. Prens konuşamayan denizkızını kardeşi gibi görünce başkasıyla evlenmeye karar verir. Buna dayanamayan denizkızı büyülü hançeri saplamaya çalışır fakat yapamaz. Ve fazla zaman geçmeden hayata veda eder.

Metin bu..

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• At the age of fifteenth out for people to see the Little Mermaid falls in love with the Prince of the earth to be with her and his voice gave away and gets to his feet. Seeing as the mermaid who can't speak the prince's sister, decides to marry someone else. Magical Mermaid who tries to stab the dagger can't stand it but can't. And too much time to say goodbye to life.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• At the age of fifteenth out for people to see the Little Mermaid falls in love with the Prince of the earth to be with her and his voice gave away and gets to his feet. Seeing as the mermaid who can't speak the prince's sister, decides to marry someone else. Magical Mermaid who tries to stab the dagger can't stand it but can't. And too much time to say goodbye to life.

0|1
    0|0
    • @KadikoyMODA yandex çeviriden yaptım kardeş paylaştıktan sonra gördüm sende aynısını paylaşmısın neden küfür ediyosun sorsan sana söylerdim yemin ederim alıntı falan değil

• @KadikoyMODA eyvallah kardeş

• + ladım bro

0|0
    0|0
  • Relative clause kulalniyimmi hocan anlarmi :D.. zx

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• At her 15 birthday the little mermaid, who come to the world to see the people, falls in love with the prince. She disavowes her voice and gets legs instead. When the prince concerns the mermaid, who is not able to speak, as a sister he decides to marry someone else. The little mermaid is not able to stand this decision and tries to stab the dagger but her attempt ruins. For a limited time she says goodbye to the life.

0|0
    0|0
    • Ops başı At the age of 15 olmalı

Yükleniyor...