Eş seçerken ailesinin eğitim düzeyi önemli midir?

Siz üniversite mezunusunuz, eşinizin ailesinin ilkokul mezunu olması hatta ilkokulu bile bitirmemiş olması onlarla olan sohbet ve ilişkinizde sorun yaratır mı?
Konuların kısıtlı olması, ortak konu bulamamak, fikir tartışması yapamamak sıkıcı gelir mi?

Eş seçerken ailesinin eğitim düzeyi önemli midir?

0|0
40|41

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitim düzeyi değil ama kişilikleri ve davranışları önemlidir sonuçta evlendiğin kişi ile kalmıyor ailen büyüyor ve ailenin huzuru sizinde huzurunuzu artırır diye düşünüyorum :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet ona gore oluyo aile yapisi dusunceleri vs. Ne kadar kendini yetistirsede illa geri kafalilik bilgisizlik belli oluyor. Istisnalar haric.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 40

• Bana kalirsa bunun her hangi bir sorun yaratmamasi lazim yani bir insan kulturlu bilgili olmasi icin illa okumasi gerekmiyor. Bu yuzden es secerken diplomasindan ziyade bilgisine bakarim eger kulturlu bilgili nazik konusmasini bilen birisiym diplomayi hic dert etmem. Okuyupda cahil olan insanlarida goruyoruz yani.

1|0
    0|0
  • önemli olan insanların tahsil durumları değil hayat tecrübeleri, onlardan öğrenecek çok şeylerimiz olduğuna inanırım hep :)

1|0
    0|0
  • eğitim ucu açık bir mecra ben ne ortaokul lise mezunu ile üniversite okumuş ama üniversite mezunundan daha bilgili daha efendi kişiler gördüm. benim için kağıt üzerindeki etiket hiç birşey ama gerçeklik önemli. yanıma yakışıyorsa iyi anlaşıyorsak uyumluysak bana biri gelipte senin gibi birisinin bu kızla ne işin var demiyorsa yerine allah mutlu etsin diyorsa ben o kızla evlenirim. kısaca gerçekliğine bakarım.

örneğin yıl olmuş 2016 günümüzde her yazılım firması mobil uygulama geliştirebilen kişi aramakta sanal gerçeklik yapay zeka uygulamaları vs vs. ama gör bak üniversiteden bilgisayar ve elektronik mühendisliği bölümlerine adamlar 15 20 yıl öncesinin teknolojilerini öğreniyor. ilk okulda bebelere öğretilmesi gereken word excel üniversitede de gösteriliyor. kısaca ben iş veren olsam kağıt üzerindekini mi seçecem ben alaylı ya da kurslarla öğrendim bunlar örnek projelerim diyenleri mi. eş seçimide buna benziyor işte.

0|0
    0|0
  • Insan olması önemli

1|0
    0|0
  • Değil ben hayatımı eş diye kendime adadığım kadın ile birleştireceğim ailesi durumu iyi ya da kötü ne farkeder sevdiğim benim olduktan sonra

1|0
    0|0
  • Ailesinden bana ne ya

0|0
    0|0
  • Hayır diploması önemli değil , içindeki insanlığın var olması önemli bir insan cahil olabilir veya eğitimsiz olabilir ama kötü niyetli ya da art niyetli ise işte o zaman sıkıntı

0|0
    0|0
  • Pazardan mal mı alıyorsun?

0|0
    1|0
  • degil hacı.

0|0
    0|0
  • Kader bu işler

0|0
    0|0
  • pek degil

0|0
    0|0
  • Bir cahil insan vardır anlatırsın açıklarsın anlar sana teşekkür eder.
    Birde kör cahil vardır anlatırsın çabalarsın kanıt sunarsın. Nuh der peygamber demez. İşte okumus kör cahil yerine eğitimsiz cahili tercih ederim bakarsın. :)

0|0
    0|0
  • Kesinlikle önemli değil.

0|0
    0|0
  • Ben üniversiteysem o da en azından lise mezunu olsun...

0|0
    0|0
  • Benim için hiç önemli değil, Mey biter saki kalır, Her renk solar haki kalır, Diploma insanın cehlini alsada; "Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..

0|0
    0|0
  • önemi yook

0|0
    0|0
  • Hayır değil.

0|0
    0|0
  • sanki ailesiylemi yaşican hiç önemi yok

0|0
    0|0
  • ne yapacaksın üniversite mezunu olunca? diploma cahilligi alır eşşeklik baki kalır bunu sana öğretmedilermi... sanki kaynana kaybınbaba ile atomu parcalayacaksın evde sohbet ederken.

0|0
    0|1
    • ben cevabı zaten biliyorum ben sizlerin bakış açısını merak edip sordum hey allahım ya

• İnsan olması önemli.

0|0
    0|0
  • Ailesiyle evlenmicem sırf bu sebepten ötürü evlenmiyecek değilim.

0|0
    0|0
  • Eğitimli olması şart değil sonuçta insanın kendini nasıl yetişdirdiği önemlidir. Ancak tabii ki aile çok önemli. Atalarımız "otu çek köküne bak" demşler

0|0
    0|0
  • eğitimsiz olabılır ama ısı guzeldır mesela evı vardır arabası vardır bunlarıda dusunmek lazım ılerıye yonelık hıcbırsey yokken evlenırsen ozaman zorluk cekersın evlenmeden once bunları dusunsen ıyı edersın

0|0
    0|0
  • Ailesinin eğitim düzeyinden ziyade iyi niyetli ve temiz kalpli olmaları önemli, her eğitimli insan iyi olacak diye bir kaide de yok, o yüzden temiz kalpli olmaları her şeyden önemli

0|0
    0|0
  • eğitimli kişi her seviyede bireyle iletişim kurabilen kişidir. eğer yanlızca kendisi gibi

0|0
    0|0
  • insan olması daha makbul be kardeş... üniversite okuyupta hayvan olan çok aile ve arkadaş gördüm..

0|0
    0|0
  • eğitim kültür diplomada değil, kendini yetiştirmede , dünyaya gündeme dönük olmada, bilgini geliştirmede hayat şartları herkesin okumasına izin vermemiş olabilir

0|0
    0|0
  • eğitim değilde ne kadar insan oldukları önemli. insandan insan doğar hayvandan hayvan doğar...

0|0
    0|0
  • Ailesiyle evlenmiyosun ki eşinde üniversite mezunuysa sorun yok bence

0|0
    0|0
  • Bu çok uzak bir yaklaşım olur

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 39

• diplomanın inanki bir önemi yok artık.
    insan kouşmalarından belli ediyor olgun mu bilgilimi Kültürlüvs.
    bunun eğitimle ilgisi var lakin yaşanmışlıklarlada çok daha büyük etkisi var
    O sebeple eğitim seviyesinin bana göre hiç bir önemi yok.
    ben üniversite mezunuyum bir zke yaramıyorum

0|0
    0|0
  • insanın egtımlı olması ıcın illa herhangi bır devlet okulu bıtırmıs olması sart degıl. uni bitirıp de ıkı kelıme konusulmayan ınsanlar var. kendını geliştırmeyle alakalı bir mesele. hıc onemli degıl.

2|0
    1|0
  • benim için sorun olmaz. eğitimli birisi herkesin seviyesine inmeyi bilir. akademik bir eğitime gerek yok bunun için. tabi seviye derken, anlayış seviyesi ;)

0|0
    0|0
  • Eşinle benzer hayat görüşüne sahip olmanız daha önemli eğitimden. sonra eşinle benzer veya uyunlu eğitim düzeylerine sahip olmanız önemli. Ama ailelerin sadece huyları önemli. Başka bir durumları değil.

0|0
    0|0
  • Bunu birçok kişiden duydum. Biriyle evlendiğin zaman sadece onunla değil ailesiyle de evlenirsin diye.
    O yüzden aile önemlidir. Ancak bu eğitim düzeyiyle alakalı değildir. Nice üniversite mezunu kişi var kendini geliştirememiş yetiştirememiş. Eğitim düzeyiyle kişinin kendisini geliştirme durumu doğru orantılı değil ne yazık ki.

0|0
    0|0
  • Tabikide

1|0
    0|0
  • Pek öyle olmuyor aslında
    İnsanlar okullarda değil iç dünyalarında geliştirirler kendilerini
    Yüksek tahsili olmayan
    Ama sohbet ederken büyük haz aldıgım insanlar var
    İnsan kendini geliştirebiliyorsa sorun yok

Mesela iş yerlerinde diplomalar çalışmaz ama herkez ne mezunu oldugunuzu sorar :) bunun gibi

0|0
    0|0
  • Önemli değil. Ailesi beni sevsin ve saysın kafidir.

0|0
    0|0
  • Okumus ama kendini yetistirememis bir sürü insan tanıyorum okumakta önemli tabi ama sartlar el vermeyip okunamamıssa insan kendini yetistirir okuyup okumamaları değil bana verdikleri değer önemlidir.

0|0
    0|0
  • Diploması önemli değil lakin düşünce yapımızın uyuşup uyuşmaması tabii ki önemli. Diplomaya niçin önem vermiyorum çünkü günümüzün "eğitimli cahilleri" çok sinir bozucu.

0|0
    0|0
  • Diplomalı olunca konuşucak konu artıp, ufkun mu genişliyo pardon? Diplomalı ve diplomasız iki insan sohbet ederken niye konu kısıtlı olsun, neden fikir tartışılması yapılamasın? Üniversite mezunu olmayanlarla olanlar arasında ne fark olabilir Allah aşkına, böylelikle bakış açını da gösterdin.

0|0
    0|0
    • benim bakış açımın bu olduğunu kim söyledi sadece soru sordum

• Aslında önemli

0|0
    0|0
  • Onemsiz

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Sıyaset meydanına mı katılcam eşimin aılesıyle. Ne alaka yav.
    Hem okul okumamakla ilgisi yok cahıllıgın bence.

0|0
    0|0
  • görgü ve bilginin eğitimle gelmediği aşikar sadece ailesi için değil eşim olacak kişide de en son bakacağım şey eğitim düzeyidir

0|0
    0|0
  • Ben nice ilkokul mezunu aile gördüm mükemmel, nice üniversite mezunları gördüm bir işe yaramaz. Bence eğitim durumundan önce sohbetine, sana yaklaşımına, anlatmak istediği şeye, kendini ifade edebilmesine odaklanmalısın.

0|0
    0|0
  • önemli değil o kadarını incelemek de yanlış olur

0|0
    0|0
  • ben öyle biriyle yapamam..

0|0
    0|0
  • ben dikkat ederim böyle şeylere ciddi ilişkilerimde. kişisel bişey tabi

0|0
    0|0
  • Ailesini geçtim kendisi okumuş olsa daha iyi olur

0|0
    0|0
  • önemlidir bence

0|0
    0|0
  • Nişanlımın ailesi ilkokul bile okumamış. Ben üniversite öğrencisiyim. İnanın bana, o kadar çok seviyorum ki, ailesi şimdi dese kalem kağıt alır, onlara ders çalıştırırim. Benim için önemli olan önce karakteri. Karaktersiz birinin, harvard university'de ki diplomasını ben ne yapayım? Önce insan olacak. Geri kalan her sey sevdikce biribirini tamamlıyor :)

0|0
    0|0
  • Çocukla evleneceksin ailesiyle değil ayrıca insanları tanımadan eğitim düzeyleri üzerinden yaftalamak hoş değil.

0|0
    0|0
  • Ahlakları önemli

0|0
    0|0
  • insanları okuduklarına göre yargılamak cok sacma gelıyor bana onemlı olan aynı fıkır yapısına mı sahıpsınız

0|0
    0|0
  • Ailesiyle evlenmiyorum.

0|0
    0|0
  • Yok bea

0|0
    0|0
  • Kaynanam emniyet müdür olsun kayınbabamda doktor maşun önemli tövbe yarabbi

0|0
    0|0
  • yo ne alaka