Özgüvenimi yükseltmek için ne yapmalıyım?

Bugün bir arkadaşım (erkek) bana erkek dedi. Erkek gibi bir davranışım da yok. Küfür etmemeye özen gösteririm. Bıyık desen yok, sadece kaşlarım biraz kalın. Dış görünüşüme dayanarak mı söyledi bilmiyorum. Ama bu gurur kırıcı bir şey. Olmayan özgüvenim eksilere indi resmen. Böyle şeyleri de kafaya çok takan biriyim. Güzel olmadığımı düşünüyorum. Bu yüzden neyle ego kasacağımı da bilmiyorum. Sanırım biraz özgüvenimi yükseltmem gerek. Her şeyden çekinir bir hale gelmeye başladım. Mesela yolda yürürken yanımdan kendi yaşıma yakın bir erkek geçse yere bakarak yürüyorum ve ellerimle oynuyorum genelde. Veya yüzümü görmemeleri için elimi saçıma götürüyorum. Bu davranışlarım artık kendimi bile sıkmaya başladı. Ne yapmalıyım?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bence masum bir espiri yapmış ama ben bu siteyi takip etmeye başladığımdan beri güzellik / çirkinlik sözünü çok görüyorum. Güzel veya çirkin insan yoktur önemli olan kişilik ve doğru insandır doğru insan sizin için en yakışıklı / güzel insan olacak :). Özgüven kendi davranışlarınıza göre biraz daha deli ve rahat davranmaya ve ya acaba şunu desem mi? neyse boşver zaten tarzında çekincelerinizi bir kenera koyduğunuzda kendiliğinden istediğiniz düzeye gelecektir. Biraz kendinizi ve içinizdeki sesi zorlamanızı tavsiye ederim. ( Burada bu yazıları yazmak da bir özgüvendir )

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, bunlar hep herkesin söylediği şeyler. Yani "iç güzellik" kısmı ama hiç kimse dış görünüşünü beğenmediği insana flörtöz bir şekilde yaklaşmaz. Haksız mıyım? Bu arada neyse boşver dediğiniz yerde ne diyeceğinizi çok merak ettim. yazarsanız mutlu olurum 😊

• Özelden size mesaj atamadım sanırım takipçilerinizle alakalı bir şey

• Sanırım hallettim :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Özgüven = Dövüş sporu :D

1|0
    0|0
    • Dövüş sporuna gitmemi mi önerirsin?

• Genelde derste anlatılan konuya bakış açımla alakalı sorulardı. Bu neden böyle, o zaman öylese şimdi de öyle olmak zorunda mı tarzında sorulardı bunlar. Şimdi burayı fazla doldurmakta istemiyorum merak ettiğiniz bir şey varsa özelden mesaj atabilirim.

• Olur kardeşim sevinirim.

• Yürek yemelisin😎

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...