''Anladın mı''yoksa ''Anlatabildim mi'' hangisini daha çok kullanırsınız?

İkili ilişkilerde, muhabbbetlerde, karşınızdakine birşeyler ifade etmek istediğinizde hangisini daha çok kullanıyorsunuz?

• Anladın mı? derim
    64% (29)36% (9)54% (38)Oy Ver
  • Anlatabildim mi? derim
    36% (16)64% (16)46% (32)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• anlatabildim mi diyorum ben genelde. çünkü anladın mı demek karşıdakini aşalağıyıcı geliyor. anlatabildim mi diyince kendim anlatamamışım diye suçu üstüme alıyorum karşımdaki psikolojik olarak baskı altında kalmadığı için ikinci seferde rahat anlıyor. anladın mı diyince ben anlamıyorum acaba sorun bende mi diye düşünüyor. anlatabildim mi?

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yani gelenellikle 'Anladın mı' derim. Anlamadıysa bir daha anlatırım sorun yok 😊

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Anladın mıyı daha çok kullanırım

1|0
    0|0
  • Bu kelimeleri kullanırken adamına göre muamele yaparım.
    Karşımda ki eğer kırmak istemediğim biri ise anlatabildim mi diye sorarım. Altında yatan anlamadı ise sen değil ben anlatamadım tekrar anlatayımdır.
    Eğer karşımda ki ile konuşurken dominant taraf olmam gerekli ise anladın mı derim.
    Annatabildim mi?
    :)

1|0
    0|0
  • Arkadaşlarım bir konu hakkında bunu anlamadım anlatır mısın dediğinde anlattıktan sonra anladın mı diye sorarım diğer durumlarda anlatabildim mi diye sorarım.

1|0
    0|0
  • Anladım

1|0
    0|0
  • Anlatabildim mi yi kullanırım.. bu benim yeterliliğimi gösterir.. Anladın mı dersem sanki karşımdaki yetersiz miyim diye tepki gosterecekmiş gibi hissediyorum.

1|0
    0|0
  • Hicbiri

1|0
    0|0
  • anlatabildim mi derim

1|0
    0|0
  • Anladınmı

1|0
    0|0
  • Anlatabildim mi? Digeri sanki karsidakine sen gerizekalisin anlamamissindir gibi bisey oluyo :D

1|0
    0|0
  • Anlıyon derim genelde

1|0
    0|0
  • Tek o değil sağol yerine teşekkür ederim demekte aynı http://vocaroo.com/i/s1fP2H2TjJ69

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ben cok güzel anlattigim icin, anladın mi? Diyorum :)

1|0
    0|0
  • anladın mı demek çok kaba. resmen karşındakine sen anlamıyorsun normalde de beni uğraştırıyorsun demek gibi. öyle bir durum olsa bile karşımdakini aşaģılamış olmamak için anlatabildim mi derim ben.

1|0
    0|0
  • anladn mı yı kullanırım genelde

1|0
    0|0
  • Ikisinide kullanmam arada bir anladin mi derim ama😁

1|0
    0|0
  • çoğunlukla anlaaadın mı derim

1|0
    0|0
  • Anladın mı gerim genellikle

1|0
    0|0
  • ikisini de kullanmıyorum. soru sorunca tekrar anlatmak zorunda kalıyorm :))

1|0
    0|0
  • Anlatabildim mi derim.

1|0
    0|0
  • anlatabildimmi derim.. anladınmı demek çok kaba ve aşağılayıcı geliyor sanki o salakmışta anlamama ihtimali varmış gibi:D

0|0
    0|0
  • Anlatabildim mi? :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...