Ben bu soruyu sormazdım fakat?

Evet gerçeten ben bu soruyu sormazdım fakat bazı geri kafalı insan düşüncesi bu yönde olduğu için sormak istedim

birisi soruma geldi işi aleviliğe getirdi bende dedimki aleviler sünni kız alınca sorun olmuyorda sünniler alevi kız alınca neden sorun oluyor niye vermiyorlar? Verdiği cevap şu;(direk kopyala yapıştır yaptım)

"Ayrıca alevi kızı sunni oglana varsa ezilir bir yanda kaynana bir yandan gorulce bir yandan koca. Çünkü sizler zorluyorsunuz anlayis denen şey yoktur halbuki alevi erkeği sunni kıza karışmaz ister namazini kilar ister orucunu tutar 😉"

Şimdi size soruyorum böyle bir mantık olabilirmi?

• Bunlar bildiğin kuru kafa
    64% (7)83% (5)71% (12)Oy Ver
  • Vermemekte haklılar
    36% (4)17% (1)29% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Güncell

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Sacma bir mantik dini bu tarz sacma konulara alet etmeyin. alevilik bir din degil zaten. sunu demek istemistir onlarda kur an da farz olan tesettur kapanma yok cogu rahat insanlar zaten sunnilerin de onlardan farki kalmadi gerci namaz kilmaz oruc tutmazlar ama hic olmazsa inkar etmezler. bilirler boyle birsey oldugunu. demek istedigim dini butun insanlar degillerdir kuran a ve sunnete uymazlar belki bundan dolayi birbirlerine karismazlar.. kastettigi bu yonde birsey

0|0
    0|0
    • İyi güzel hoşta benim sorumun cevabı hala yok ortada
      Yani rahat insanlar diye kız alabilirler biz tutucuyuz dinimize bağlıyız diye onlardan kız alamazmıyız? Bunumu demek istiyorsun?

• Hayir herkes kendi denginde birini bulmali sahsi gorusum kendi inancina sahip. bir arkadas vardi aleviydi ve dedi ki bizden kiz alamaz kimse cunku biz de alevi dogulur sonradan ben aleviyim diye birsey olamaz dedi. ben de dedim ki milliyetcilik de boyle olur turk biri kurt olamaz sonradan ama misal alevi biri sunni olabilir inanc meselesi bu bir hristiyanda musluman sunni olabilir dedim. yani algilayis bicimleri farkli sacma yani

• Saçma olduğu kesin fakat eğer birisi bana ön yargılıysa kusura bakmasınlar benim onlarla işim olmaz bende onlara ön yargılı olurum
      Kimse böyle düşündükten sonra biz kardeşiz vs vs demesin ben böyle kardeşliğin taaaaaaa...

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konuda en çok sıkıntı çeken kuzenimi örnek vercem. çevremiz alevi bende kuzenimde hanefiyiz. çocuk evlenmek istiyo ve bir çoğu sırf alevi diye kestirip attı ama çocuk namazında Kur an talabesi islamı Kur an ı sünneti yaşamaya çalışan biri bazı sünniyim geçinenden daha sünni :) mesele buda değil ister 7 ceddin sünni olsun imani noktada dinden çıkaran bir inancın varsa sünni olsanda sünniyle evlenemez. gelde bunu anlat

0|1
    0|0
    • İşte bende bunu anlatmaya çalışıyorım Sen alınca sorun yok ben alınca sorun oluyor
      Mantıklı bir açıklaması yok böyle düşünenler için söylüyorum ya kafada sorun var ya da altında kötü art niyet veya düşünceler var

• Altında tamamen şuursuzluk bilinçsizlik var. kimsenin müslüman imanlı ölmeye garantisi yokki bir başkasına şöylesin böylesin der

Kızlar Ne Diyor 2

• gayet hakli. bir sunni olarak diyorum ki alevi dusmanlagini yapan biz sunnileriz. allah icin savasa deyip yaktilar. binlerce ornek verebilirim alevi katliamina, sunnilerin alevi dusmanligina ama alevilerin sunni dusmanligi icin ornek bulmak neredeyse imkansiz. daha dun be evleri isaretlendi. devlet baska millet baska diyecekler icin tolstoy'dan alinti yapayim. "idare adamları iyi veya kötü kahraman veya zalim olsunlar onlar kendi milletlerinin birer aynasıdırlar. Yani her millet layık olduğu idareye ve yöneticilere sahip olur." alevileri yakalim diyen buyuk cogunluk alevi kizina napmaz diye sorarim?

1|0
    0|2
    • Örnek istiyorsan irana bakabilirsin😉

• Bahsedilen şahıs benim ve ben kendimi soran gibi gizlemiyorum. Dediklerimin arkasındayım. Ayrıca @nupelda9 konuya bir sunni olarak açıklık getirdi. Cevap vermediğine göre hakliyiz ;)

1|0
    0|2
    • Bozacının şahidi şıracı😂
      Sanane ister gizli olurum ister olmam seni geren ney?

• Çocukla çocuk olmayacağım tek şunu diyecegim.
      Ayrımcılık kimsenin hoşuna gitmiyor kimse istemez mezhep farkından dolayıayrilmayi. Ama eğer Sunniler Aleviler kadar hoşgörülü olsaydı bence bunlar olmazdı...

• Haklısın tek yanıldığın nokta sünnilerin anlayışsız olması çünkü sünniler değil aleviler anlayışsız
      La sizin şeyiniz altınmı kaplıda alırız ama vermeyiz mantığındasınız

Erkekler Ne Diyor 3

• İnanç din etnik köken vs. her tülrü konularda ayırımcılık cehalettir.

0|1
    0|0
    • Sonuna kadar haklısın fakat söylediği söze bakarmısın bu nasıl bir düşünce yapısı ne ile besleniyor bunlarda beyinleri örümcek ağı ile kaplanmış

• Evet. Haklısın. Söyleyecek birşey yok.

• sünni olarak haklı buluyorum. aleviler farklı inançlara hoşgörülüler ama alevilerin inancına saygı duyan yok

2|0
    0|1
  • Evet yapıyorlar bunu tam bir cahillik.

0|1
    0|0
Yükleniyor...