Kürtlerde neden milli birlik ve düşünce yok?

binlerce yıldır başına buyruk bir halk.
ve bu kadar zamandır birlik olamamış,
aynı zamanda çok kullanılmış bir ırk.
başka milletlerin egemenliği altında emek ve bedel bunların yanı sıra baskı ımha ınkar asımılasyon ve dayatma gören bu kürmançlar.
neden? -hala birlik olamadılar.

bir çok nedeni var ama artık beyın de mi yok gözler kör kulaklar sağır mı?

0|0
4|0

En İyi Kız Görüşü

• Zaten tek kusur kürde kürdün vurması

0|0
    0|0
    • demek istediğim de bu 20 genç kafasından vurularak infaz ediliyor medya farkım lanse ediyor. oysa oradakı çocukların işini veren oranın halkı.

• Fikirleri ideolojileri evet ama yapılan yanlışları da görmek gerek neyse benden bu kadr 😊 iyi paylaşımlar

• hepimizin yanlışı var.
      eyvallah

Kızlar Ne Diyor 3

• Yalnız kürt ırkı diye bir ırk yok. Onlar sadece bir topluluk.
    Ayrıca tarihte de hiç bir başarıları yok, tarihi geçmişleri dahi yok ne bekliyorsun ki

0|0
    0|0
    • Hani çanakkale zaferini beraber kazanmışlardı. Şimdi bunu da mı inkar eder oldunuz

• Ağalık aşiret sistemi hala var aşiretler arasında kavgalar var nasıl birlik olsunlar

0|0
    0|0
    • sorun sadece bu değil. aşiret ağa paşa şeyh bunlar genel olarak zayıfladı fakat hala beyınlerinde ki esaret aynı

• sonra kadın dedi önce beni öldür çocuğumun ölümünü görmüyeyim.
      buda ınat ıle önce çocuğu uçurumdan atar

• uçurumdan atılan çocuk olmez ve yere yatırılıp kafasına taş vurularak öldürülür.
      sonra kadın

• Kürtler doğru düzgün tarihi kaynaklarda geçmezler Rus kaynaklarında bile geçmezler. Genelde belli devletin hakimiyeti altında yaşamış bir topluluktur

0|0
    0|0
    • belli devlet dediğim aslında bir çok ülke

• ben ne dedim.

• azıcık kafanı çalıştırsan söylediğim şeyle bağlantısını anlarsın. illa 10 yaşındaki çocuğun beyninin anlayacağı şekilde açıklamakmı lazım

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...