Dilenen çocuklara sizce para verilmesi doğru mu?

Dilenen çocuklara sizce para verilmesi doğru mu? Bence çok yanlış bir durum. Dilenen çocuklara para verilmezse çocukları da kimse dilendirmeye zorlamaz belki die düşünüyorum...

0|0
24|42

En İyi Kız Görüşü

• Dilenerek para kazanıyorsam çalışmaya ne gerek var diyecekler büyüyünce bence verilmemeli ama peçete falan satıyorsa alırım

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 42

• Ben ALLAH (C. C.) Rızası İçin İsteyen Ya da Gördüğüm Herkese O Anki Duruma Göre Yardım Ederim Gerisi Beni İlgilendirmez. Müslümanların Sadaka Vermesi Lazım.

1|1
    0|0
  • Her sabah işe giderken bir abi var patlamış mısır satıyor ve ben bu adamı taktir ediyorum yaz kış hep orda hiç eli boş görmedim. Bu şekilde birleyler çabalayan insanlara kesinlikle destek olurum ama kuru kuru dileniyorsa bakmadan devam ediyorum.

1|0
    0|0
  • Karnını doyurmak lazım.. Para vermemek lazım. onları zorla dilendiriyorkar.. bu isin mafyası ya da aileleri... karnını doğurup gonderrceksin.. çocuk çocuktur.. ve hepsi de ac olur onların genelde

1|0
    0|0
  • dilenmez.. dilenciler var
    cocuklar ve insanlar..
    cocukları dilendirmek insanların vicdanlarını sömürmek demek asla vermiyorum

1|0
    0|0
  • Dilenen çocuğa para vermeyince o dilenmeyi bırakacak diye bir şey kesinlikle yok. Onu dilendiren varsa zaten devam ettircek hatta para getirmedi diye dövecek belkide. Kendi isteğiyle dileniyorsa da başka biri vereceği için yine devam edecek.
    Ben biri onu dilendiriyordur diye vakit varsa gidip bir yemek almayı tercih ederim açıkcası.

1|0
    0|0
  • Dayanamıyorum çocuk olunca ya. Belki onu dilendirenler aşağılık insanalr belki durumları yok ama o çocuk ya çocuk
    Ben genelde para veriyorum.

1|0
    0|0
  • açım diyeni arkadaşımın lokantasına götürdüm yemek yesin akşam öderim dedim hiç bir şey yemeden gitmiş kitap almam lazım öğrenciyim diyeni kitapçıya götürdüm benim istediğim kitap burada yok dedi 1 TL para vermem ancak gerçekten ihtiyaçları varsa o ihtiyaçları karşılarım bir kaç tanesi yalancı diye herkese aynı muameleyi yapmam

1|0
    0|0
  • Ben veririm doğru değil ama

1|0
    0|0
  • Özellikle onlara vermiyorum ki onu bu hale getirenler daha fazla o çocukcağızdan nemalanmasınlar diye.

1|0
    0|0
  • Para vermiyorum ama açlarsa karınlarını doyuruyorum aç değilse şeker çikolat felan alıyorum daha mutlu oluyor melekler.

1|1
    0|0
  • Para verirsem daha çok dilendirirler iyi para kazanıyor diye sokakta tutarlar diye para vermiyorum.

2|0
    0|0
  • çocuk dilenmez dilendirilir bunu unutma
    bir çocuk azla para dilenmez açsa ekmek ister su ister yatacak yer ister
    çocuk neden dilensin ki
    eğer dileniyorsa mutlaka arkasında bir kansız vardır o yaptırıyordur

1|0
    0|0
  • Dilenene verilmemeli ama peçete kalem ıvır zıvır satanlara verilmeli ve yardım edilmeli. Ama dilenenler ilerdede kolay para kazanmayı kendinlerince kolay zannedicek ve başka yollara başvuracak.

1|0
    0|0
  • Doğru değil ama yinede veriyorum

1|0
    0|0
  • karışık bir durum eğer ihtiyacı var ise yemek yedirilir oyuncak alınabilinir ailesine erzak yardımı olabilir

1|0
    0|0
  • Açır veririm çocukları dilendirmek uzucu

1|0
    0|0
  • YANLIŞ! Hatta onları görmezden gelmek de yanlış. Zabıta veya polis aranıp direkt olarak aileleri cezalandırılmalıdır. Çocuklar ise devlet korumasına alınmalıdır.

1|0
    0|0
  • yani

1|0
    0|0
  • Dilenenlere para versek evin yolunu bulamayız, aldığımız maaş on günde biter.

1|0
    0|0
  • Doğru değil ama sizin dediğin açıdan değil çocuklar bedavadan para kazanmaya alışmaz.

1|0
    0|0
  • Para verme. Her yer börekçi zaten , gidin beraber börek falan alın :)

1|0
    0|0
  • Hiçte tavsiye ettiğim birşey değil. kötü alıştırıyorsun çocukları. bırakın hayat mücadelelerini versinler kazan mayı öğresinler

1|0
    0|0
  • Verilmemeli.

1|0
    0|0
  • Hayır doğru değildir

1|0
    0|0
  • dilenen biri ne para verilmesi yanlış bence.

1|0
    0|0
    • bir de şunu diyeyim bir aile çocuğuna bakamıyorsa devlet baka bilir annesi yanın da kalla biliyor o çocuk devlet zaten o çocuğu annesi yanın da bırakıyor yetim haneye almıyor ama durumu bakamayacak kadar kötü olacak AB fonu var devlet buradan fon yardımı alıyor belediye ye kaymaklığa gitse o insanı hemen yönlendirirler

• Çou insan bunlari bilmedigi icin.. vicdanlarina yenik düşüp veriyo ama yanlış bencede..

• Yazık ya verilmeli bence

1|0
    0|0
  • Yanlış tabiki neticede o çocuğa para verince başkaları alıyor

1|0
    0|0
  • bence o çocuğu alalım yanımıza kim dilendiriyor öğrenip başına çökelim kökten çözüm

1|0
    0|0
  • Güzel bir düşünce helal olsun.

1|0
    0|0
  • Hiçbir dilenciye iyi gözle bakmıyorum.. Devlet her türlü yardımı yapmaktadır

1|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    12

Kızlar Ne Diyor 23

• Doğru değil bunu gördüğüm bir kazadan snra anladım dilendirilen çocuklar özellikle işlek yerlere caddelere bırakılıyor ve para verildğnde o çocukları dilendirenler o bölgede daha çok kazanc olduğunu düşünüp çocukları aynı bölgede tutuyor örneğin işlek bir cadde otoban vb kazanc uğruna o tür bölgelerde dilendirilen çocuklar trafik kazası geçirip ya ölüyor ya da sakat kalıyor bu açıdan bakınca dilenen çocuklara para vermek onları dilendiren kişilere dolaylı yoldan burada para kazanırlar burada bırak demek, bu nedenle lütfen para vermek yerine yiyecek ve giyecek temin edin

1|0
    0|0
  • Haklisin. Dilenen kimseye para vermem zaten.

Ama bir cocuk kolamı istemisti bir kere. Ki kola cok sevdigim bisey degil zorla iciyordum. Bir kac dakika sonra kafama dank edince uzuldum tabii. 5 yil oldu

1|0
    0|0
  • sadece peçete ve su satan çocuklardan ve teyzelerden alıyorum. dilenenlere asla yardım etmem, arsızlar çünkü.

1|0
    0|0
  • Para versek bile büyük ihtimal o para o çocukta kalmaz. Karnını doyurmak soğuk kış günü giydirmek daha uygun.

1|0
    0|0
  • Dilenen var , rica eden var. Sunu söylemeliyim ki en nefret ettiğim şey ana - babanın çocuğunu dilendirmesi. Hemde o ana , babanin elleri ayakları tutuyorken. Gecenlerde yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Bir arkadasimla Eskisehir de cafede oturuyoruz. Kolunda bir posetle Minnacık bir çocuk yanaştı yanımıza. Dediği tek şey şu: "Abla mendil satiyorum , alır mısın?" O an bütün poseti alasım geldi. Paramin yettiğince aldım mendil. Diyecegim o ki ; Dilenen var , rica eden var.

1|0
    0|0
  • Trafikte görmüştüm bir kaç kere para yerine şeker, çikolata veren koca yürekli insan en doğrusuda bu verilen para sanki o çocukların cebine mi giriyor. Onları çalıştıranlara iyi bir cevap olur çikolata 😒

1|0
    0|0
  • Ya da daha çok döverler zorlarlar para kazanmak için daha kendilerini acındırsınlar isterler

1|0
    0|0
  • bencede yanlis bir durum onun karnini doyurup ayagina bir ayakkabi ya da usumesin diye bir mont almak bana gøre cok daha mantikli :/

1|0
    0|0
  • Ben veriyorum bazen, düşüncen yanlış çocuğu gözden çikartanlar zaten dilendirmese bile hırsızlık yaptırır.

1|0
    0|0
  • talep ve arz gibi onlara biz para verdikçe dilenciliģe devam ediyorlar belki de. ama şu da bir gerçek durumu gerçekten kötü olmasa kimse dilenmez sanıyorum ki.

1|0
    0|0
  • Çok yanlış çok. Ben yanımda var ise yiyecek vb. veriyorum ozellikle trafikte çok karşılaşıyorum.

1|0
    0|0
    • Iyecek verilir tabiki.. ama para verilmemeli cunku o para onlari dilendirenlere gidiyo.. cocuğa bir faydası yok gibi bence...

• değil

1|0
    0|0
  • para vermek yerine sohbet edilmesi gerek. kaç yaşındasın , okula gidiyo musun , büyüyünce ne olacaksın , biliyo musun ben öğretmenim , ben öğretmen olmak istiyorum ya da ben öğretmen olmak için ders çalışıyorum hep. gibi onuda motive edici birazcık gaza getirici cümleler kurulabilir :) para verilmesi yanlış.

1|0
    0|0
  • çıkolat yıyecek fılan verılebılır ben oyel yapıyorum gozlerındekı ısıltıyı gormek cok hoş

1|0
    0|0
  • Aynen oyle cok yanls ama bu ara baya arsizz o suriyeli cocuklar. Metrobuste mendili zorla kucagna birakip gdiolar aldirmak icin

1|0
    0|0
  • Ben ezip geçemiyorum valla.

1|0
    0|0
  • yiyecek verilmeli süt kek vs.

1|0
    0|0
  • Doğru düşünüyosun👍

1|0
    0|0
  • Ben dayanamıyorum ya veriyorum :(

1|0
    0|0
  • Yanlış buluyorum ama görünce dayanamıyorum da

1|0
    0|0
  • dogru bence

1|0
    0|0
  • Vıcdansızlar

1|0
    0|0
  • Para verme bakkaldan bısey al elıne ver ya da al cocugu uzerıne bıseyler gıydır

1|0
    0|0
Yükleniyor...