Türk kadını özgür mü?

Türk kadını özgür mü?

Türk kadını özgür mü?

0|0
22|12

En İyi Kız Görüşü

• Yeterince özgür değil, iki üç aklı ileri özgürlük isteğini g. t açma isteği olarak düşünse bile, bazı kadınlar öldürülme, evsiz barksız kalma, toplumdan dışlanma korkusuyla boşanamıyor. Çoğu semtte belirli bir saatten sonra tek başına sokağa çıkamıyor bunu sadece gece hayatı olarak düşünmeyin ben işten eve saat sabah 4 civarında döndüğümü biliyorum.

Ankara ve ümraniye sapığını mutlaka duymuş olmalısınız hatta. En güncel örnekler.

Bunun gibi birçok şey var. G. t açmadan daha önemli.

Bazı konularda bizden kötüler de var diye kendimizi teselli etmeyip en iyisini istemeliyiz. Bana ne arap emirliklerinden, irandan...

0|1
    1|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle baskı altında islam kültüründen dolayi

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Özgûrler tabiki Türk kadınlarının özgûr olmadığı konular
    *Totoları açmak
    Bundan başka yok işte
    Özgürlükler
    *Seçme ve seçilme hakkı
    *Tesettûr takmak zorunda değilsiniz
    *Peçe takmayan +1
    *Sokakta istediğiniz gibi gezersiniz
    *İstediğiniz yere gidersiniz
    *Saat 3 te diskoda patlarsınız bir Yunan gibi
    İran filistin Arap kadınları gibide olabilirdiniz şûkredin

1|1
    2|0
    • Filistin'deki asil kadınların tırnağı olamazsın sen

• @sameoldlovee Namusuna düşkün olman seni iffetli biri yapar doğru yoldasın güzel ama peçe, tesettür gibi dini sembollere laf etmessen daha makbüle geçer..

• @veysel_olmus Ben ailemde tek Müslüman olan bir genç kızım peçeyi geride kalmış olarak görüyorum ama takanlara da saygı duyarım bana göre saçma ama takan insanlarında kendi kendilerine göre bir bildiği vardır

• Bilmem ben anlatayim sen karar ver
    Evli bir cift olan hakanla serap bigun bize geldiler. Hakan kocamla tv odasinda bizde serapla mutfakta vakit gecirdik. Serap hakanin onu bunalttigini, annesine bile yapisik gittiklerini, tek basina alisverise bile cikamadigini soyledi. Hakanla ertesi gun konustum. Istedigi heryere goturuyorum dedi. O biraz yalniz kalmak istiyor dedim. Ama o kadari da bekarlikta olur evli kadin otobusle mi gidecek dedi. Bende soz bitti. Ne desem anlamayacakti. Peki o zaman dedim😆

0|1
    0|0
    • kadının da direnmesi, tepki vermesi gerekmez mi

• bence yine de direnmeli. çalışan kadın daha özgür sanki

• Oda calisio. Calismakla ilgisi yok

• gerçek özgürlük nasıl bişey diye sorsan erkeklerde pek özgür sayılmaz ;)

1|1
    0|0
  • Şuraya "Ben özgürüm " yazan birinin hayatina, bizim milletten bir erkek baksa "sen yollusun ablacım. " yorumunu %90 alir. Elbette değiliz.

1|1
    0|0
  • Hayır efendi.

0|1
    0|0
  • Ben değilim

0|1
    0|0
  • hayır sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Özgür değiliz

0|1
    0|0
  • Bu Türkiye şartlarında kadin belli bir kalıba sıkıştırıldığı için ozgur olduğu söylenemez. Ama kadınlar da ozgurdur.

0|1
    1|0
  • guldurmeyin lütfen,)

0|1
    0|0
  • hayır tabi ki de değiliz...

0|1
    0|0
  • ozgur

0|1
    0|0
  • Evt özgürler

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • Değildir

0|1
    0|0
  • Değil tabikii.

0|1
    1|0
  • Değil, öyle olduğunu düşünen varsa bile çok nadir bir kesim. Türk insanı dar kafalı.

0|1
    0|0
  • Tabiki😕

0|1
    0|0
  • Özgürüm ve türk erkeğinden komut alacak değilim

0|2
    0|0
  • Değil bence

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Kısmen özgürdür

0|1
    0|0
  • Hiçbirimiz özgür değiliz ki.

0|1
    0|0
    • biz kadınlara göre çok daha özgür değil miyiz

• Bazı ayrıcalıklarımız var ama herkes tam olarak özgür değil. Sabah 8 ya da 9'da okulda/işte olmamız gerekiyor değil mi? Yoksa para kazanamayız. Özgür olsaydım istediğim zaman işe giderdim veya gitmezdim. Toplumda var olan kurallar var, onlara uymamız lazım ki düzen sağlansın. Yine özgürce davranamıyoruz. Anlatmak istediğim, kuralların var olduğu yerde özgürlükten bahsedilemez. Özgürlük, istediğin zaman yapılan bir eylemdir, kurallar istediği zaman değil.

• evet qw

0|1
    0|0
  • Degil

0|1
    0|0
  • hayır

0|1
    0|0
  • Cinsiyet ayrimi yapmadan Türk insanı özgür mü? Olarak değiştiriyorum soruyu 😂

0|1
    0|0
  • fazla özgürlük iyi değil...

0|1
    0|0
  • Evet ozgur.

0|1
    0|0
  • degğil

0|1
    0|0
  • Değil

0|1
    0|0
  • Hayır özgür değiller. Otobüste bana yer veremiyorlar. Yer verseler 40 haremiler onları yer

0|1
    1|0
Yükleniyor...