Bir "JAPON"u Kiskanmak?

Bir Gunaydin..

Japonya hukumeti 3 yil once Hokkaido' da bulunan tren duragini kapatma karari aldi.
Fakat o treni kullanan ve okuluna giden bir ogrenci icin tren gunde iki kere duraga ugruyor.
Ilkinde ogrenciyi okula goturmek icin, ikincisinde de okuldan alip eve goturmek icin..
Bir ogrenci icin 3 yil calisan tren bu sene ogrenci mezun olduktan sonra kapatilacak..

Hayatta hic birseyi kiskanmadim, Japon ogrenciyi kiskandigim kadar..
Biliyorum ki hic bir zaman, yiilar sonra bile biz bunlari yasayamiycaz..

Sizce diger bir cok ulkede olup biz asla bunu yasamiycaz dediginiz hizmetler nelerdir.. ?

Güncellemeler:
Resim, haberin resmidir.. Bahsedilen ogrenci ve o tren..😉👍

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• insana DEĞER vermek? Türkiye? bu ikisi aynı cümlede? bak sabah sabah güldüm :)

1|0
    0|0
    • Kelime uyumu bile yok.. Sanki baska birseyden bahsediyor.. Sana katiliyorum.. Maalesef oyle..😞

En İyi Kız Görüşü

• Çok kibar bu Japonya hükumeti.
    Yayalara yol vermek; ücretsiz olarak eve doktoru çağırmak; bebeklere tıbbı masaj uygulamak tabii ki ücretsiz olarak.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İnternette kota uygulanması ve bütün diğer hak ve özgürlükler konusunda gerideyiz ne yazık ki...

İnsanlar 20GB. lık 5-6 sezonluk diziyi
    tek seferde indirip izlerken, şiddet içerikli olmayan siyasi fikirlerini özgürce ifade ederlerken, biz hala iki bacak arasında sıkışıp kalmış durumdayız ülke olarak.
    Ama yol yaptılar, o da yeter bize... 😃

1|0
    0|0
  • Japonlar bizden daha medeni eiğitim konusunda sonuna kadar destekçi bu türkiyede olsa o tren yolunu kapatırlar özelleştirlerdi tek kişi için ten koymazlardı

1|0
    0|0
  • helal olsun birkaç gün önce görmüştüm bu haberi. bizimkiler de yolu kapatır. ankarada etimesgut hattı kapanmıştı.

1|0
    0|0
  • bıraz fazla duygusala bağlanmış , o kadar masrafla kıza daire alınır

1|0
    0|0
  • Japonya'da gezdim gördüm, insanlik yönünde sinif atlamis bir toplumdur.

1|0
    0|0
  • Adamlarda insanlık Nirvana anasını satayım

1|0
    0|0
  • Eğer bu gerçekse... Ben de Japonyaya gidiyorum... :/

1|0
    0|0
  • Turkiyede o hattı boşuna boşuna calistrirlar ama yinede oyle bir öğrenciyi goturmezler

1|0
    0|0
  • Lan malliktan baska bsy degl

0|1
    1|1
  • Türkiye'de Japonya'daki öğrenciler kadar hakkıyla okuyan ailesi tarafından adam gibi eğitim alan Türkiye bir gün bu hale gelir. Bazen kendimizde aramalıyız suçu.

0|0
    0|0
  • dostummmm bosver trenı bız yolda yuruyerek gıderken tacıze ugramayalım yeter ahahaha :) bırde her habeerede ınanma bazı seyler cok efsane...

0|0
    0|0
  • siyasi birinin kizidir belki

0|0
    0|0
    • Sadece Insan oldugu icin bu hizmet bence.. Japonya bu konuda cok. onde olan bir ulke.. Once Insan..

• nedir ne değildir araştirmak gerek medya göz boyar

Kızlar Ne Diyor 4

• Japonya ve ilginç uygulamaları gerçekten enteresan buldum böyle bu taRZ kiskandigim bir şey olmadı ama neden böyle bir şey yapmış merak ettim açıkçası bu haber falan mı

1|0
    0|1
    • Evet.. Bu bir haber.. Insana verdigi deger cok hosuma gitti.. Bu yuzden kiskandim.. Cunku gozumun. onune getirdim.. Ulkemin herhangi bir koyunde okula kardan gidemeyen bir ogrenci icin treni birakin bir servisin bile gelmeyecegini biliyorum..

• Çok çok haklısın. Aslında bu tarz olaylar ülkenin birçok yerinde var amerika da da var Fransada da var avusturya da da var ama gel gör ki Türkiye de pek onemsenmiyor. Tren zaten bir Ütopya fakat onlar için de yurtlar var aslında Türkler de bununla yetiniyor

• Japonlar mükemmel

1|1
    0|0
  • Vay bee

1|0
    0|0
  • ülkemizde insanlara ve insanlığa verilen değer ortada.

1|0
    0|0
Yükleniyor...