Kadınlar çiçektir. Türkiyemiz'de gün geçtikçe kadına şiddet ve tecavüz oranı artmaktadır bunu tetikleyen şey nedir?

Ben gerçekten anlam veremiyorum bu insanlar nasıl bu kadar kaba bir hal alabildiler. İnsan sevdiceğine nasıl bu kadar zalim olabiliyor. Şiddete ve tecavüze eğilim göstermelerine neden olan şey nedir? Değişik fikirler bekliyorum sizden.

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Ataerkil toplumlarda olağan şeyler bunlar ha bir de dayağı fazla abartıyorsunuz ne var bunda diyen bir din adamı da vardı

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• siddet ve tecavuz olaylarının arttigini dusunmuyorum aksine son yillarda azalmis bile olabilir. sadece kadinlar biraz daha bilincli, ses cikarmayi ogrendiler bu yuzden duyuyoruz sık sık bu tarz haberleri. bunu yapan erkekler nasil bu kadar midesiz olabiliyor onu anlamak guc. ustelik cogu evli ve cocuk sahibi, aralarinda kiz cocugu olan bile var

0|0
    1|1
  • Duzgun yetstrememk

0|0
    0|0
  • Diziler+ aşırı yoksulluk + toplum baskısı + özentilik + din dayatmasının baskısı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu hem malesef hemcinsim olan erkeklerin suçu hemde onlara sesini çıkartmayan kadınların suçu korktuklarından seslerini çıkartmıyorlar kimiside ben onubçok seviyorum düzelir diyorlar bir şey yapmıyorlar halbuki erkeklerin değişmeyeceklerini bilmiyorlar öküz öküzdür değişmez

0|2
    0|0
    • Çok haklisin kadinlar da yeteri kadar seslerini duyuramiyorlar... bu bana birini hatirlatti hatta neyse

• Haklisin reis ancak kadinlarin aileleri de siddet / hakaret benzeri şeyler yasiyorsa iste o zaman kadinlar caresiz kaliyor kendi ailelerin de bile siddet / hakaret var. Onlar için hayat daha zor :(

• Kesinlikle haklısın😞

• Salaklıkdan başka birşey değil.

0|1
    0|0
  • Erkeklerin hatalarıdır. Yani o kişinin en başta ailesinde akrabalarında şiddet gösteren söylesel, davranışsal olarak yaşayan erkekler. Bunları gören küçükler. işte onlar zamanla kendi beynine yer ediyor ve o öğrendiğini sevdiklerine uyguluyor..

1|0
    0|0
    • Yaniliyorsun abi ben de siddet ve gecimsiz bir ailenin için de buyudum ancak bu söylediğin şeyleri sergileyeceğimi sanmiyorum

• Her erkek demek istemedim kardeş. Olumsuz davranışlar büyüklerin öğrettikleridir..

• Ama anlattiğin erkeğin yaşadigi hayati yasamis birisiyim demekki ben bir istisnayim. Keske istisnalar çoğalsa

• Gün geçtikçe oran artmakta demek yakındır.

0|0
    0|0
    • Neye yakin?

• Ooooooo :D uuffff ben olsam uzatmazdim çaysiz sigarali gardaşim

• Gece gece ne diyorsunuz olum siz :)

• İyide çok saçma. Şimdi bak , modernleştikçe, çağdaş oldukça tecavüz oranı azalır dediler.
    90lı yıllardan bu yana modernlik ve çağdaşlık arttı. Eğitime daha çok çocuk gönderildi. Daha fazla insan okutuldu, ileri yaşlarda dahi eğitim sağlandı. Vs.
    Şimdi eğer artıyor dersen, ben şunu anlıyorum,

Ya çağdaşlığı yanlış anlayan bir Türkiye var.
    ya da çağdaşlığı benimsemekle hata yapıldı.

3|4
    0|0
    • :D iyi de tecavuz edenlerin çoğu cahil kesimden geliyor cağdasliktan bir haber olan daha hangi gunde yaşadiğimizi bilmeyen b4rzolar

• Bu giyimle alakali degil ben nasil yapmiyorsam veya bir baskasi yapmiyorsa onlarda yapamaz bro... kendilerine hakim olmak zorundalar. Kadinlar da aziyor azmiyor değil hic kadin tecavuzcu gordun mu :D ' erkekler kadsr yaygin' goremezsin cunku kendilerine hakim olabiliyolar. Kadinlarimiz kapali giyinse bile internette bir suru cinsellik iceren videolar var. :) yani demem o ki giyimleri kapali olsa da farkli bir durum olmayacak. Bu giyimle alakali degil gordugun gibi

• Giyimle alakalı değil demek, bunun etkisi olmaması demek büyük bir hata olur.
      Bunun cevabını verdim. Nedenlerini ben eslunaya 2 paragraf şeklinde anlattım. Ve gayette anlaşılır bir şekilde anlattığımı düşünüyorum. Siz en iyisi söylediklerimi en baştan okuyun, daha sakin ve anlamaya çalışarak. Bazı kısımları hızlı okuyup nokta kısımları kaçırmış olabilirsiniz. Birde bazı okuyucular olaya subjektif yaklaşıp objektif bilgiyi atlıyor bunada dikkat edin.
      (Şu makaleyide ek olarak vereyim)
      -http://www.evrimagaci.org/fotograf/81/6956

Onun dışında sanırım son dediğinizden başka diyecek birşey yoksa,(cevabı verildi)
      İyi günler.

• Dindar nesil

0|1
    0|1
Yükleniyor...