Sizce toplum olarak en çok hangi sebeplerle hatalı kararlar veriyoruz?

Halimizden sürekli şikayetçi olmamız ve tembelliğimizden.

Sizce?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• No 1: Beynimizle düşünmüyoruz
    No 2:Çıkarcı, yalancı ve tutarsızız
    No 3:Allah belamızı versin

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben söyleyim yaşamayı istemiyoruz. Avrupayı okumuyoruz adamlar zamanında eğitim için o kadar şey feda etmişler. Egitimli ulus baştakiler için tehtidtir mümkün mertepe cahil bırakmaya çalışılır halk rahat yönetim için.
    Avrupa insan gibi yaşamak için sürekli mücadele etti bildikleri şey tepki göstermezseler devam edeceğiydi. Biz işçi haklarımızın düzeleceğini sanıyoruz ama düzelmeyecek biz istiyoruz sadece onu almak için harekete geçmiyoruz. Çünkü harekete geçersek bazılarımızı feda edicez polis bize şiddet uygulucak. Ama hesaba katmadığımız şey çocuklarımızda bizim gibi yaşıcak, buna dur demezsek onun acı çekmesine göz yumarız.
    Eğitim içinde aynısı geçerli eğitimi talep etmiyoruz sadece istiyoruz. Baştakilere söz söylemek dışında yaptığımız birşey yok. İleride çocuklarımız eğitimsiz bireyler olacak hala ingilizce bilmiyoruz ülkece. İngilizce evrensel dildir devletin öğretmesi zorunludur bakın gereklidir demiyorum zorunludur. Japonyada öğrenciler 4. sınıfta ingilizceyi bilir biz 12 senede daha yeni çözeriz.
    Biz devam edelim daha bunlara bakireliği tartışalım baş örtüsünü tartışalım. Elin avrupalısı bükülebilen ekran yapıyor o filmlerde gördüğünüz gibi.
    https://www.youtube.com/watch?v=DHPw6lMecU8
    Videoyu izleyin dediklerimi anlarsınız.

1|0
    0|0
    • Çok haklısınız gerçekten.

• 1) fazlasıyla tembeliz ve yapılması gerekenleri hep başkasının yapmasını bekliyoruz
    2) çok duygusalız mantıkla hareket etmek yok. sadece o anki hislerimizle hareket ediyoruz
    3) tepkilerimiz hep saman alevi gibi. bir şeye ani bir tepki verip 5 dk sonra hiç bişey olmamış gibi devam ediyoruz.
    4) fazlasıyla iki yüzlüyüz. toplum içinde tepki gösterdiğimiz bir çok şeyi gizliden gizliden kendimizde yapıyoruz.
    5) çıkarımız olmayan işlere kolay kolay girmiyoruz. elimizi taşın altına koymaktan fazlasıyla uzağız.
    bu liste dahada uzatılabilir. bu sebeplerden ötürü bir türlü iflah olmuyoruz...

1|0
    0|0
  • Onlardan bazıları çok fazla inanıyorlardı, öyle ki üstlerini başlarını yırtarcasına, ne var ne yok ortadan ikiye bölercesine..
    Onlara ne için böyle yaptıkları sorulduğunda bizler zaten tamamlanmış ve sonu belli olan bir hikayenin kahramanlarıyız diyorlardı..
    Peki ne için yaşıyorsunuz o halde diye sorulduğunda ise devasa bir haykırışla hakikat için diyorlardı..

Ancak bilmiyorlardı ki hakikate giden yolda boyun eğmek yoktur..

Şüphesiz ki onlar sapkınların ta kendileridir, onlar için elim dolu bir son vardır, o ne korkunç bir sondu öyle..

1|0
    0|0
  • Çok bilmemiz
    Herşeyi bilmemiz
    Her masada siyaset yaparak ülkeyi kurtarmamız
    Diğer düşüncede ki insaları sadece aşağılamamız hakaret etmemiz
    Herşeyi devletten beklememiz
    5 TL verip 10 Milyon TL kazanma isteğimiz

Daha sayammı

2|0
    0|0
  • Şükretmemek. Özenmek.