Kurtlerin soyu neden bilinmiyor? Neden bir tarihleri veya hakkinda bir bilgi olmayan toplum?

Kurtlerin nereden nasil geldikleri soylarinin kime bagli olduklari bilinmemektedir. Hakkindaki kayitlar sadece osmanlida bulunmaktaydi haklarindaki ilk bilgi ise biz anadoluya geldigimiz vakit onlar mezapotamyanin guney dogundalarmis simdiki irana yakin kesimlerde ve filistine yakin kesimlerde.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Ee tarih Kahramanları yazar 👊🏻

1|3
    2|0
    • 1 bastım 2 geldi ajhah

• Cag acip cag kapatan ilk ve tek irkiz 😌

• He şöyle ya biraz kendimize gelelim gelen geçen ülkemi kötülüyor , geçmiş geleceğin aynasıdır bizim kökümüz sağlam üç beş dağ domuzuna pabuç bırakmayız

En İyi Erkek Görüşü

• Knka geçmişte yaşamış ünlü kürtler var da tip olarak insana benzemedikleri için bilim adamları ayıp sanıp tarih kitabına yazmamış.

1|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Türklerin soyu nereden geliyor peki? Peki madem turkmenistana dayaniyor soyunuz oradakiler gibi niye tüm Türkler çekip gözlü değil?

1|0
    1|3
    • türkmenistanamı tarih bilgine hayran kaldım

• Bizim milattan once 3. Yuzyila ya da yazili kaynaklarimiz var ;) turkmenistana degil bu arada evet cekik gozlu degiliz cunku bin yildan askin suredir asyada yasamadigimizdan fiziksel degisimlere ugradik

Erkekler Ne Diyor 2

• İrandan güney doğuya yerleştirilmişlerdi diye biliyorum. Yani kökenleri fars aslında. Yavuz Sultan Selim han, safevi devletinin kürtleri zorla şiileştirmesine sonra kendilerine düşman edilmesini doğru bulmadığı için kürtleri güney doğuya yerleştirdi ama hata yaptı. O zaman kürtler dostumuzdu ama şu an başımızın bir numaralı belaları.

2|2
    0|0
  • Ahahahaha Kürtler çok komik millet ya... Soysuzlar. 😄 Birbirlerinin kafatası ölçüleri bile uymuyor. ya kürtleri 😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...