Alkol içiyorum diye KAFİR Mİ oluyorum Ben?

yav arkadaşıma biraz önce alkol alıyorum dedim
bana direk KAFİR dedi
benimde kalbim kırıldı
amma ben ona birşey demedim evet KAFİRİM dedim..

yav alkol içen niye kafir olsun ki
bende allaha inanıyorum
amma alkol içiyorum işte..
ne bilem değişik hissettim kendimii

neyse size sorum şu

alkol içenlere KAFİR diyormusunuz?

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Tövbe haşa mümin kardeşim :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• İslâm dininin temel prensiplerine inanmayan, Hz. Peygamber'in yüce Allah'tan getirdiği kesin olan ve tevâtür yoluyla bize kadar ulaşmış bulunan esaslardan (zarûrât-ı dîniyye) bir veya birkaçını yahut da tamamını inkâr eden kimseye kâfir denir. Meselâ namazın farz, şarabın haram oluşunu in­kâr eden, meleklerin ve cinlerin varlığını kabul etmeyen kimse kâfirdir.

0|1
    0|0
  • Demiyorum.
    Kimse bunu bilemeyeceği için denmemesi lazım.

0|1
    0|0
  • Allah kitabin bir kismini gorup, diger kismini unutanlara "munafik" diyor.
    Ve allah dosdogru yol uzere olanlara "musluman" diyor.

0|0
    0|0
  • Yatacak yerin yok kefir

1|0
    0|0
  • Bana da bu sitedeki bir arkadaş alkol kullanmadığım için ''dar görüşlü'' dedi. Kimin kafir olup olmadığına başkaları karar veremez. hiç kimse de kimseyi tercihleri konusunda yargılayamaz.

0|0
    0|0
  • Alkolun yan etkilerini sana verdigi hasarlari görünce hak vereceksin. Bence bırak madem inançlısın tövbe et

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Elinde kuran sallayan cumhurbaşkanı oluyorsa senden ben imam bile olur boji takma bunları :D :D

0|2
    0|1
  • eğer inançlı biri iseniz kafir değilsin, sadece allahın yasakladığı bir emri çiğnedin o kadar artık gersini sen düşün bu senin için ne kadar önemli olabilir,,, ama kesinlikle kafir değilsiniz onu söyleyebilirm, alkolllle sadece bir günahınız daha oluyor :-)

alllah affetsin

0|0
    0|0
  • İnancın varsa İmanın altı şartına inanıyorsan islamın 5 şartını hak kabul ediyorsan Kuranın tüm ayetlerine inanıyorsan kafir olmazsın. İçtiğin alkolun haram olduğunu kabul edersen ancak içersen günahkar oluyorsun. Ama alkole helaldir haram değil dersen o zaman dinin gider. Ama dediğim şekilde inancın varsa günahkarsın.

0|0
    0|0
  • Allah bilir ama gunah ve yasak oldugunu bile bile iciyorsan munafiksin. Arkadasina soyle helallik istesin senden ve ona soylr munafik desin sana. Kafir agir oluyo boylr.

0|0
    0|0
  • yargılama hakkı bizde deildir fakat alkol haramdır
    Allah doğru yola kavuştursun
    tövbe edip bir daha içmezsin eğer bu laf çok dokunduysa

0|0
    0|0
  • İçkini içerken girme böyle muhabbetlere, kafa açıyorlar.

0|0
    0|0
    • İçki içerken girmem böyle şeylere sonra ne konuşacağımı bilmem mal gibi konuşurum shshdb

• Sofular haram demişler bu aşkın şarabına. Ben doldurur ben içerim günah benim kime ne.. (Müslümanım) 😊

0|1
    0|1
  • münafık oluyolar knks kafir olmuyolar

0|0
    0|0
    • Ben müslüman değilim dimi
      onlara göre :D

• knka munafık müslüman olupta bazı kuralları ihlal edene deniyor diye biliyorum. Kafirler ise benim gibi elemanlar.

• Adamlar dindarz dio zina yapio hırsızlık yapıo kafir olmuo.. sen müslümansın bunları görmezlikten gelmek icin icion ;)

0|1
    0|1
  • Kim bir müslümana emin olmadan kafir derse o müslümanlıktan çıkar

0|1
    0|0
  • hırsızlık yapan kafir değil sen kafirsin

0|0
    0|1
  • kafir olmazda günah

0|0
    0|0
  • Hayir padisahlar bile icerdi. Herseyin fazlasi zararlidir. Kuranda sarhosken namaza yaklasma der yani kafan allak bullak oldugun zaman namaz kilma. Ama bu yobazlar anlamaz bosver

0|0
    1|2
  • Ben de kafirim o zaman :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...