3 dilden fazla dil bilen var mı?

ben anlamıyorum insanlar bana 4-5-6-7 dil bildiklerini söylüyorlar beni mi kekliyorlar bu nasıl bir kabiliyet 20-25 yaşında bir insan nasıl birkaç dil bilebilir bende mi bir sorun var ben yabancı dil, yabancı kültürleri sevmeme rağmen yabancı dil öğrenemiyorum yarım yamalak ingilizce yunanca azeri türkçesi var sadece

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kendimizi geliştirmekle alakalı. Çocukluğundan beri matematikle uğraşan birisi matematiğin mantığını daha iyi anlar. Demek ki o insanlar da küçüklüğünden beri yabancı dille uğraşmış.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 3dil bilmiyorum çok iyi değil ama 20yaşında gerçekten 8dil bilen ve hepsini inanılmaz güzel konuşan bir arkadaşım vardı sanırım yetenek biraz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Bazı insanlar dil konusunda biraz daha yetenekli olabiliyor. Daha hızlı kavramak zor unutmak gibi. Bunun dışında zaten bir dile hakim olmak ile o memlekete gittiğinde hayatta kalacak seviyede bilmek farklı şeyler. Akademik takılma düşüncen yoksa 4 5 6 7 dil öğrenilebilir vakit ve azimle.

0|0
    0|0
  • bence onlar merhaba nasilsin dediklerin dili ogrenmis zanediyorlar. Ben şu an iki dil biliyorum ikiside ana dil seviyeside super. Simdide arapca ogrenmek istiyorum. Az bucuk almanca ve ispanca gordum ama millet gibi 4 dil biliyorum demiyorum :)

0|0
    0|0
  • Şimdi yazın git sultanahmet meydanına ve oradaki turistlere özel satış yapan seyyarlara sor.. Hepsi en az 4-5 dili biliyoruz derler. İşte bu sana çok dil biliyoruz diyenler de o hesap.. Her dilden birkaç kelime bilmek onlar için o dili biliyorum demek oluyor. Zekasız aptiler işte.

0|0
    0|0
  • zaten 1 dilin mantığını çözdün mü gerisi de geliyor.. çoğu hint avrupalı dil ailesinden olduğu için mantığı aynı

0|0
    0|0
  • Ben biliyorum mesela bknz;

Türkçe, ingilizçe, kuş dili, biraz da beden dili etti sana 4

1|0
    0|0
  • 1 taneyi zor konuşamayan insanlara sorma bunun :D

1|0
    0|0
  • arkadasim ukraynali bir kadinla evli, cocuklari var. cocuk annesiyle ukraynaca konusuyor, babasiyla turkce konusuyor, sokakta cocuklarla rusca, anne baba kendi arasinda zaten ingilizce konusuyorlar ve de okulda da ingilizce ve almanca ogreniyor. daha ortaokuldaki cocuk 5 dil biliyor :/

0|0
    0|0
  • ben 3 dili anadilim gibi biliyorum bu gerçekten
    çünkü yurtdışında ülkesinde yaşıyorum çocukluktan beri
    bir de yeni yeni rusça öğreniyorum

yani azzıcıcık sallama da olsa 4 dil veya 3.5 dil derim...
    ama hepsine inanma yani... ama inanmamazlık da etme...
    valla napcaz ben de bilmiyom işakjfişajs :D

0|0
    0|0
  • Türkçeyi konuşalım yeter

0|0
    0|0
  • Azerbaycanca sana öğreteyim de tam olsun :)

0|0
    0|0
  • Turizimle ugrasanlar genelde çok dil bilirler ama Profesyonelce konusamazlar.. Bir musteriyle konusabilecek kadar anlasabilecek kadar biliyorlar benimde tanıdıklarım var Almanca ingilizce rusca ve daha bir cok dilen bilen

0|0
    0|0
  • Boşver onlari :) sen nasilsin ;)

0|0
    0|0
  • ispanyolca ve italyanca var bende

0|0
    0|0
  • Bence büyük oranda düşünecek ve adapte olacakları sorunları olmadığından sadece derse odaklanmaları tabi başta bunu gerçekten istemelerinden gelen bir başarı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Turkce, Azerbaycanca, Rusca, ingilizce, ermenice biliyorum

0|0
    0|0
  • Beden dili de sayılıyor mu? :D
    Türkçe, İngilizce ve azıcık da Almanca.

0|0
    0|0
  • Almanca dersimize giren yabancı bir hocamız vardı yabancı dillere özel bir merakı vardı 7 dili ana dili gibi konuşabiliyordu ama kadın 45 küsür yaşındaydı :> 20'li yaşlarda o kadar dil bilen çok az insan vardır. Lisan öğrenmek hem çok emek isteyen hem de matematik gibi herkesin beceremeyeceği bir şeyvsvs ne çok konuştum be

0|0
    0|0
  • İngilizce Almanca Fransızca Arapça biliyorum. İspanyolca içinde eğitim alıyorum.

0|0
    0|0
  • hollandalı türk arkadasım vardı ve 5 dil biliyordu ben sadece türkçe biliyorum

0|0
    0|0
  • İngilizce fransızca biraz kürtçe bu yaz rusça + italyanca üniversite bitince de çince istiyorum

0|0
    0|0
  • 4 dil

0|0
    0|0
  • Turkce kurtce ingilizce isvecce farsca olarak 5 dil oluo😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...