Kürtler insanlar hakkında neler düşünüyorsunuz?

kürt olan insanlar hakkında neler düşüyosunuz acaba?

Güncellemeler:
şu nefrt edenler şu sevmiynler neden nedenn
önyarg önyargı

0|0
22|52

En İyi Erkek Görüşü

• Her zaman yüzlerine gülümsemeyi, konuşmayı, yeri geldiğinde sarılmayı, belki birlikte gülüp ağlamayı, haklarında iyi düşünmeyi sürdürmem gerektiğini düşünüyorum. Kürtler diyerek dışlamamam gerektiğini...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 51

• İnsan insandır. Türk'ü Kürt'ü olmaz! Yeter ki insan olsun!

5|2
    0|3
  • Ne zamanki ayrımı değilde birliği beraberliği öğrendik o zaman insanlığımızi kazandik demektir

1|0
    0|0
  • İyileri var genelini sevmem.

1|2
    2|0
  • kürt diye ayırdığım bir ırk yok, hepimiz müslümanız elhamdülillah öyle oluncada Allah nazarında kardeşiz kardeşlerimizdir, bizde onların kardeşiyiz, benim ayrım yaptığım kısım it oğlu it vatanına bayrağına sıkan kalleş şerefsizlerdir

1|0
    0|0
  • Kanı bozuk Hain Nanköt İt ler Geneli ama Vatan sevgisi olanları teroru desteklemeyenleride var onlar baş tacı

2|1
    1|1
  • İnsan, insandır.

2|0
    0|4
  • Kürt arkadaşlarım var. Bir yanlışlarını görmedim misafirperverler. Bölücülük yapmayip pkkyi savunmadiklari sürece kimseyle problemim olmaz.

2|0
    0|0
  • ırkçılık yapmayınız. defolunuz.

4|0
    0|0
  • 10 milyon kürtten 7 milyonu 1 milyonu belki daha fazlası chpli. Pkkalı olmayan kısmı çok
    Bunlarda korucu olurlar genellikle. Ancak her ne kadar kötü yanları fazla olsada, daģa çıkmayan kızları namuslarını koruyorlar. Yani, Tek iyi tarafları namus düşkünü olmaları.

0|0
    1|0
  • Hepimiz aynı coğrafyada yaşıyoruz ne düşünebilirim.

1|0
    0|0
  • kürt, türk, laz ne fark eder :/

1|0
    0|0
  • Kardeşlerimizdir hain olmayanları tabii

1|0
    0|0
  • türk olarak kürtleri hiç yadırgamam hep sevmişimdir. azınlık ordusu hariç. ve kendi türklüğümü korudugum kadar kürtlüğüde korumuşumdur. hakları yenen her insanı kardeş benimsedik öyle büyüdük. ve Allah için şöyle bir durum var ki beni benden alır ben milliyetçiyim ve benden koyu milliyetçi olan kürt dostlarım var hepsine tüm kürtlere selam olsun kardeşlimiz bakidir. ermeni yosmaları kürtler üzerinden prim yapıyor hepsi bu. ama dağdaki kürtte olsa türkte olsa sevmiyorum..

1|0
    0|0
  • Benim Lugatımda Doğulu-Batılı , Fakir-Zengin Ayrımı Yoktur.
    - Şeref'liler Ve Şerefsiz'ler Ayrımı Vardır. . !

1|0
    0|0
  • Kurtlerin de iyisi kotusu turklerin de iyisi kotusu varm onemli olan adam olmak insan olmak

1|1
    0|1
    • helal bee

• Onlar yuzunden zaten ülke bu halde. Bak osmanlı zamanında kurtu hristiyani muslumani ayni mahallede yasiyordu. Herkes birbirine komsuydu. Neden hoşgörü vardı. Kimse kimsrye sen şusun busun demezdi.

• çok haklısın ya
      o kadar iyi bir yere değindin ki
      ama buna çare yok sanırım

• Bulundukları bütün coğrafyalarda sorun çıkartmış olan, sosyolojik olarak araştırılması gereken etnik toplum. Tarihte herhangi bir başarılarının olmamasının yanında her daim bulundukları ülkeye parazit olmuşlardır.

0|1
    1|1
    • Başkan harika açıklamış :)

• neden sorun çıkardıklarını hiç düşündünüz mü
      sizin gibi çok bilenler ya da bişey bildiklerini sadece zannedenler hiç düşündü mü?

• Eğer bu konuya öznel olarak bakıp neden sorun çıkarttıkları hakkında bir sonuca varmaya kalkarsak her ağızdan farklı bir ses çıkar. Fakat nesnel olarak baktığımız takdirde göze çarpan bir iki sebep ortaya çıkıyor. Tabi bu sebepler direk kendi yaratılışları gereği olduğu için yapacak bir şey yok ne yazık ki.

• Türk Kürt kardeştir, pkk kalleştir.

Biz Ülkücüler olarak bunu demekten bıkmadık. Ama nedense Kürtler çıkıp bunu diyemiyor.

0|0
    0|0
    • ülkücüler o cümleyi içten söylüyomu acaba?

• Boşuna zırlama, meydanlarda bağıra bağıra söylediğimiz şeyler içtendir. İçten olmayan lafları niye söyleyelim? Zorumuz ne ki?

• kendi açınızdan haklısınızdır!

• herkes gibi onlarında insan olduklarını düşünüyorum.

1|0
    0|1
    • doğru düşünüyosunzda şu nefret edenleri anliyamıyorm:(:(:(

• İyiside var kötüsü de ben ülkücüyüm ama durumun farkındayım
    sevmediğim taraf ise
    pkk yandaşı olan
    polise taş atan
    devlet bize bahmiiy diyip polise bomba atarken kolu kopan sonrada DEVLET HASTANESİNDE tedavi edilen

YANİ KISACASI adam olan her zaman sevilir kardeş !!!
    ben kürtleri kötülemem severim sevmem o kürtün insanlığına merhamet ine şerefine bağlı
    SAİD NURSİ MİSALİ Müslüman Türk ü kafir kürt e değişmem
    Müslüman kürdü kafir Türk e değişmem

0|0
    0|0
  • Bir düşüncem yok ne düşünebilirim ki insan insandır...

0|0
    0|0
  • Genel olarak olumlu düşüncem yok.

2|1
    1|0
    • Her kürt pkklı mı? Her alman nazi mi? Her ermeni türk düşmanı mı? Her türk yaban mı?

• Yorumumu dikkatlice okursan :) "Genel"

• Karakter olarak İnsan olan herkez kardeşimdir.

0|0
    0|0
  • benden uzak dursunlar ne yaparlarsa yapsınlar

0|0
    0|0
  • Asla irkci birisi değilim ama hdp nin %13 oy almasi ndan sonra her kürt potansiyel teroristtir gozumde şüphe ile yaklaşırım

0|0
    0|0
  • Diğer insanlardan farklı birşey düşünmüyorum :)

0|0
    0|0
  • Hepımızın yaratanı bırdır. ınsanlar farklı cografyalarda dogmus dıye onları yadırgamak yanlıs bır sey ve sunu unutma sende doguda dogabılırdın

0|0
    0|0
  • Normal

0|0
    0|1
  • İster istemez farklı memleketin insanları farklı oluyor. Kürtler olarak bakarsak genelde kendi izlenimleri erkekler çok kaba oluyor ama kadınları ise tam zıttı oluyor.

0|0
    0|0
  • her insanda olduğu gibi iyisi kötüsü var da beden böyle şeyler soruyorsunuz burada

0|0
    0|0
  • bende kürtüm. kürt türk kardeştir pkk kalleştir. hepimiz müslümanız herkes bu topraklar için savaştı. önemli olan insan olmak herkesi ALLAH yarattı.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 22

• Kürt diye ayırıyoruz yine. Bizde insanız niye bizim hakkımızda insanların farklı düşünceleri olsun? Neden bir farkımız var?

2|2
    0|0
  • kürtler, insanlar hakkında: insanların insan olduğunu düşünüyorlar.
    kürt insanlar hakkında: onların insan oldularını düşünüorum

1|1
    0|0
  • Ben kürdüm ama öcü değilim :D Ayrıca belirtmek isterim teröristte değilim. Türkiye Bayrağına, vatanına aşık bir kürdüm.

2|0
    0|0
  • hepimiz kardeştik, kardeşi kardeşe düşüren kardeş dediklerimiz olmasa.

2|0
    0|0
  • Genelleme yapamam. Vatansever olan herkesi severim.

1|1
    0|0
  • Vatanseverse bir problem yok benim için, laz çerkez kürt vs. diye ırkçılık yapanlar da problem var bence.

2|0
    0|0
  • o kadar derin bir mesele ki.. kürt ya da türk fark etmez.. asıl mesele pkk

1|0
    0|0
  • Türk kürt ne fark eder?

1|1
    0|1
  • düşüncelerim bile bölündüğü için bir şey diyemiyorum..

1|1
    1|0
  • birşey düşünesim gelmiyor onlarla ilgili

1|1
    0|0
  • kürtler hakkında ne düşünüyorsunuz diye sorarak ayrımcılık yapanlar hakkında iyi düşünmüyorum. onun dışındaki insanlar arasında iyi - kötü ayrımı dışında, mezhep, din, etnik köken, renk vs. hiçbir ayrım yapmıyorum

0|0
    0|0
    • ben ayrımcılık yapmadım
      sadece merak

• Senin benim gibi insanlar

1|0
    0|1
  • kürt olduklarını

0|1
    0|0
  • bazıları çok uçta kız çocuğunu okutmayan felan enteresan

0|0
    0|0
    • baksana kürt olmayanların kızları hep okumuş hepsi filozof olmuş

• @renas63 sende kürtsün heralde yazık alındın:) kusura bakma bizde bağnaz kız çocuğunu 15 yaşında evlendiremn kız diye okula göndermeyen yok;)

• 2 irki da ayni kisi yaratti. Itiraz edemiyorum.

0|0
    0|0
  • İnsanlar hakkında ne düşünüyorsam onu hiç ayrıca düşündüğüm olmadı hiçbir ırkı

0|0
    0|0
  • Sorunun saçmalığına gel

0|0
    0|0
  • Bu sorunda bile bir ırkçılık var farkında mısın

0|0
    0|0
    • ırkçı değilim asla olmadm da
      bir kürt olarak bu soruyu sormak istedim
      çünkü bazıları nefret ediyoda onun sebebini öğrenmek istedim..

• Peki. sorunu okurken bir ayrımcılık hissettim ondan oldu sanırım. severim Kürtleri.

• Ne saçma soru ❓

0|1
    1|0
  • iyi ve kötü olanları var

0|0
    0|0
  • bir sadece normal kürtler vardır, bir de terörist kürtler vardır. ikisini birbirinden ayırmak lazım

0|0
    0|0
  • bak ne güzel söyledin insan diye.

1|0
    0|0
Yükleniyor...