Kadınların yükünü taşımaktan bıktım, ne zaman hak ettiğiniz değeri kendinize vereceksiniz?

Erkek egemen iş dünyasında iyi bir yere gelebilmek için dişimi tırnağıma takarak çalışıyorum, hakları çiğnenen kadınları korumak için kendimi yıpratıyor, şehir şehir, adliye adliye geziyorum ve ancak kadınların çoğu ataerkil sisteme boyun eğiyor.

Binlerce kadının sorumluluğunu omuzlarımda taşımaktan bıktım, ne zaman hak ettiğiniz değeri kendinize vereceksiniz?

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınların senin gibi güçlü kadınlara ihtiyacı var ama köle olmak isteyenlere birşey yapamazsın bırak kölelik yapsın müstehaktır demekki ona

1|0
    0|0
    • Çocukluktan itibaren beyinleri yıkanıyor olsa ne halleri varsa görsünler diyeceğim ama birilerinin yardımı olmadan o çöplükten kurtulmaları imkansız. Ve ben hayatımı buna adayacak kadar güçlü değilim çünkü yoruldum artık.

• Kesinlikle. Doğru yolu göstermeye çalışıyorum ancak tek nesilde halledilecek iş değil bu. Tamamlanması yüzyıllar sürecek bir hareketin orta basamağına bile ulaşamadık.

• Haklısın

En İyi Kız Görüşü

• Kendilerine yapılanın aşağılama olduğunu idrak edememesini bırak, bunu değer verme göstergesi zannedecek kadar beyni yıkanmış oluyor bazılarının.

Ben böyleleriyle artık tartışmıyorum bile, kısa kesip konuyu kapatıyorum. Burnunun ucundakini göremeyecek, akıl mantık süzgecinden geçiremeyecek kadar manipüle olmuş insana yapılabilecek başka bir şey de yok zaten.

3|0
    0|1
    • Bit yerden sonra ben de pes etmek zorunda kalacağım muhtemelen.

Erkekler Ne Diyor 12

• Öncelikle verdiğiniz emek için size teşekkür ediyorum. Ben herzaman derim sevdiğim insan benden kat kat üstte ve kat kat daha fazla kazansa ben gururla söylerim. Ve iş hayatında bir çok başarılı adımı kadınlar atmıştır Türkiye de bu yapı çok zor oluşuyor

2|0
    0|0
  • kızlar okula gittikçe bundan kurtulacaklar

2|0
    0|0
    • Okullarını bitirdikten sonra toplumda söz sahibi olmalılar, okuduğu halde acınası konumlarda olan binlerce kadın var.

• okuyup iş sahibi olacaklar, ekonomik özgürlüklerini ellerine alacaklar, erkek eline muhtaç kalmayacaklar kendilerine olan özgüvenleri artacak, kızlardan önce bu kızların ailelerinde sorun ilk onlara bu anlatılmalı, onlara bunun bilinci aşılanmalı, kocandır severde döverde anlayışı olmamalı, evine geridön anlayışı olmamalı, zengin koca ona var anlayışı olmamalı

• Bu bahsettiğin olay kadınlarda daha çok görülmekle beraber bir karakter problemidir, kendi değerinin farkında olamamak bunun erkeği dişisi olduğu konusunda kesin bir ayrım yapamam ezilen çok fazla erkekte var ama erkek toplumda hep güçlü olarak lanse edildiği için erkeğin güçsüzlüğü kadının güçsüzlüğünün gölgesinde kaldı diye düşünüyorum bir kadını da bir kadından başkası daha çok ezemez bu gerçeği de atlamamak lazım bahsettiğim olaylar karakteristik ve psikolojik unsurlardır kalkıp etek boyu külot boyu kim altta kim üstte vs vs muhabbetine çevirmeyiniz.

0|0
    0|0
  • kadın erkeği köle ve para makinası erkek ise kadını et parçası ve hizmetçi gördüğü müddetçe bu çabalar boşa çıkacak üzgünüm

0|0
    0|0
  • Türban takmayı özgürlük olarak düşünen Türk kadınının işi zor

1|0
    3|0
    • Bak bunu eksiliyen ablamız gibi

• Kadınların KENDİ KARARI ile türban takması özgürlük evet ancak görüş yapan kişinin kastettiği türban takarak açık kadınlardan daha özgür olduğunu zanneden kitle idi evet. Kaldı ki ülkemizde öz iradesi ile kapanmayan çok kadın var ve bu görmezden gelinmemeli. Kadınların bedeni ile aldığı kararlar sadece kendisine bağlıdır, ailesine kocasına yahut topluma değil.

• Aynen çok güzel yazmışsın

• Zaten ideolojilerin başarısız olmasının sebebi bu ablası, komünizmi düşün adamlar nasıl inançlı ama işçi sınıfı gidip akp^'ye oy veriyor djkflsfs sonra da madende ölüyor dingil. Dünyanın bütün işçileri bir birleşsin var ya mınabile koyarlar ortalığın.

0|0
    0|0
  • Yürü be feminist.

0|0
    0|0
  • Bir evde kalmis kadinin feminen feryatlari...

0|0
    0|0
  • iyi o zaman biz evde oturalım siz çalışın kabul mü?

0|0
    0|0
  • zeyna mübarek :D

0|0
    0|0
  • Fe*inist misin :(((

0|0
    2|0
    • Bilmiyorum sen mizojinist misin?

• Yuklenme demek ki bir menfaatin var yoksa ne diye başkasının yükünü cekiceksin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Taşıma o zaman. Sana ihtiyacımız yok.

0|1
    1|0
    • Senin yok ama ben ezilen onlarca kadını yok sayamıyorum senin gibi.

• Ne gibi ezilmek? Bu devirde kimse ezilmez dert etme. Yoksul, muhtaç bir sürü insan varken işi gücü elimde insanlarla uğraşamam.

• Görmezden geldiğin için ezildiklerini bilmiyor olman normal. Tek gereken biraz duyar ve özsaygı.

• gereğindne fazlasını taşıma kaldıramıyorsan kaldıracağın kadarını taşı
    kendine zarar vermenede gerek yok yani

0|1
    0|0
    • Bu sebeple hayatını kaybeden kadınlar bile oldu ben kimim ki şikayet edeceğim? Beni bu konuda bilinçli yetiştiren bir aileye denk gelmiş olmam tamamen şans ve bu şansa sahip olmayan kadınlara yardım etmek zorundayım.

• sorun şu ki bende senin yaptığının benzerini yapıyorum ve sinirlensemde, üzülsemde kendime bu şekilde bıktım diyerek zarar vermiyorum. Sende biliçli bir aileye denk geldiysen çok güzel yalnız herkesin sınırları vardır. Her insanın duyguları, her insanın dinlemeye zaman ayırması gerekir. Sen bu olanların altında ezilmiş gibisin kaldıracağındna fazlasını almışsın. Böyle devam edersen muhtemelen en son senin yardım alman gerekecek. Yazdığın açıklamadan anlaşılan bu. Birilerine yardım et elbette yapabildiğinin en iyisini yap. Ama seninde duyguların ve dinlenmen gerek bunuda bil. Bir insanın alabileceği 5 üzerinde 3 ise 5'e çıkmaya çalışmak kötü etkiler. Bu durumda isterse ailesi çok iyi yetiştirsin çok bilinçli yetiştirsin önemli değil. Aile çocuğa fazladan dayanma katsayısı ilave edemezki.

• benim sorumluluğum bende, benimkini taşımana gerek yok yine de teşekkürler.

0|2
    0|0
  • çok haklısın ama bu sana zarar veriyorsa yükünü paylaşmayı dene

1|0
    0|0
    • 78 milyon nüfusun çok az bir kısmı bu konularda bilinçli ve hepimiz haddimizden fazla yüke sahibiz, mümkün değil yani.

• Memnun olduklarını sanıyorlar. İkinci sınıf vatandaş olmaktan memnun birinin akıl sağlığından şüphe duyarım.

• bak bu kadar tepkiliysen kendini medyaya ver. daha göz önünde ol öyle daha çok insan toplarsın.

• Kadınlar eğitilmeli. Bakın yanlış anlaşılmasın öğretim demiyorum EĞİTİM. Diploma değil yani mesele. Ha, o da olmalı tabii ki iş dünyasında iyi bir yere gelebilmeli. Ama ayrıca kadınlar bilinçlenmeli.

1|0
    0|0
  • Evet katılıyorum. Ben o kadınlardan değilim ve olmayacağım.

0|0
    0|1
  • Ben 20 yaşımda farkettm.

0|1
    0|0
  • Bu soze sapka cikartilir... Malesef toplumumuz boyle siz de daha iyi biliyorsunuz.. Bayanlar hassas kirilgan daha cok soz var ama kesinlikle haklisiniz...

0|0
    0|0
Yükleniyor...