Alevilerde namaz kılma var mı yok mu?

Aleviler namaz kılmıyor mu? Neden ibadet mekanları ayrı?

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• bir kısmı evet kılıyor
    Onlar hz. Aliyi merkeze aldıklarından hz. Ali camide öldürüldüğü için camiye gitmiyolar cem evlerinde kendilerince ibadet ediyolar

0|1
    0|0
    • Yalan yanlis uydurma laflarla gelmeyim

• bende sordum arkadaşa bilmiyorum işte ibadet ettiklerini pek duymadım

• @scorpion026 islamda zaten öyle bir ibadet yok ben alevileri baz alarak söyledim onu ama gerisini bilmiyorum

En İyi Erkek Görüşü

• kılan var ve kılmalıdırlar yoksa kendilerine mümin diyebilirler mi? hayır...
    ve ayrıca Hz. Ali sabah namazı için evinden çıktığında zehirli kılıç ile şehit edilir, camide şehid edildi bilgisi yanlış bunun sebebi müslümanları camiden uzaklaştırmak fakat müslüman olmayan bir kısım nasipsizler aleviliği adeta farklı bir dinmiş gibi ilan etmeye ve öğretmeye çalışıyorlar, islam için canını vermekten çekinmeyen Hz. Ali eğer gerçekten seviyorlarsa ve onun yolundan gidiyorlarsa müslümanlığı olması gerektiği bigi yaşamalıdırlar...

0|1
    0|0
    • Evet aynen öyle kardeşim sanki farklı bir dinmiş gibi anlatılıyor bende bunu anlamaya çalışıyorum bizler bu kadar farklımıyız

• şeytanın amacına hizmet yani doğru yolda olan müslümanı islamdan uzaklaştırmak amaç bu işte...

• Evet katılıyorum

Kızlar Ne Diyor 3

• Kılanlar var😉 Hz. Ali camide öldürüldüğü için camiye gidilmez sadece.

1|1
    0|1
    • Hz ali camide olmedi bilmeden konusma bos bos

• Kılanlar normal kılıyo işte, namazda farklılık yok ama %90ı kılmaz namaz

• Isin aslini tarih uzmani alevi bir ogretmenden dinlemistim. Camide olme olayi hikaye. O cami kismini soyle anlatim. Zehirli kilic saplanmis sirtinda cikarsalar olecek cikarmasalarda olcek ama bir sekilde kurtarabilmeleri icin cikarmalari lazim 3 4 gun yasama sansi olur en azindan. Hz alide diyorki beni camiye goturun ki namaz kilayim kilic sirtimdan cikartilirken aci hissetmem bu sayede. O olaydan sonra yasiyor cok cok sonra oluyor zaten acip kitap okumayan tarih bilmeyen insanlar, insanlarin kulturu ile ilgili yalan yanlis konusmasin lutfen

• Vardır.

1|1
    0|0
  • İslamda Namaz var. Alevilikte namaz kılmak yokmuş aleviler de Müslümanmış. Anlamadım bende.

0|1
    1|1
    • Ona bakarsan sunnilerde uzaklaşıyor hanefilerde islam dünyasının genelinde var ama bu cem evi sorunu falan değişik

• Değişik değil saçma ve ahmakça.

Erkekler Ne Diyor 5

• Benim arkadasim alevi namaz kiliyoruz yani biz hatta 6 kisiyiz aralarinda en sadik namaza o arkadasim ve benim

1|1
    0|0
    • Ee bu tv lerdeki nin tarikatı falan mı farklı onlar hakkında hiç konuştunuz mu

• Bu kişilik meselesine bakiyor heralde bana muş vartolu bir arkadasim vardi bana gusul ve namazi ogretirmisin dedi ne sevindiydim gel kardesip ayip ediyon ogretmezmiyim felan dedim :)

• Çoğu kılmaz ama kılanlar vardır.

0|1
    0|0
  • Ibadet mekanlari ayri degil

1|0
    0|0
  • Normalde var, ama alevilerin birçoğu yapmıyor.

0|0
    0|0
    • Sunnilerinde birçoğu kılmıyor ama camiye ezana nasıl bakıyorlar onu merak ediyorum

• Bana karışmasınlarda nasıl istiyorlarsa öyle yapsınlar :)

• Orası öyle öğrenmek amaçlı sordum

• Var ama yarım yamalak :D Sayılmaz yani

0|0
    0|0
    • Onu biz bilemeyiz de geçen tv de izledim kuranda haşa tövbe namaz yazmıyor diyor

Yükleniyor...