Diksiyon/ses tonu önemli mi? Nasıl bir önemi var peki?

Sizce ses tonu diksiyon sosyal hayatta, toplumda iletişim kurarken önemli mi? Eğer önemliyse, nasıl bir etkisi var? Yani nasıl bir önemi var?

0|0
10|20

En İyi Erkek Görüşü

• önemli benimde tiroidlerimde sorun var biraz sesime yansıyor bazen tonunu ayarlayamıyorum :D

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ses tonu degıl belkı ama turkceyı kotu kullanan ınsanı sevmıyorum ben

0|0
    0|0
    • Aynen bende👍 Ben yurtdışında büyüdüm, yazarken bile dikkat etmeye çalışıyorum. Bence grammatik önemli. İlk önce kendine olan saygını sonra da kültürünü belirler.

• @Mirza-Hellspawn00 gramer pardon dilbilgisi dersi için teşekkürler. İdealist duyguların içinde kutlarım. Hoşkal

• @angelofthecity Pardon demenize gerek yoktu, zaten gramer hatası da yapıyorsunuz. Büyüklerin hatası da büyük olurmuş neyse iyi günler :) !

Erkekler Ne Diyor 19

• Diksiyon çok önemli, insan zeki olarak doğabilir ve diksiyonu yerinde değilse zekası heba olur

tabisi

0|0
    0|0
  • Diksiyon önemli tabi ki. Bazılarının konuştukları şeyler anlaşılmıyor bile, iletişim sorunu oluyor bu yüzden.

0|0
    0|0
  • Ses tonu güven aşılıyor diksiyon ise daha dikkat çekmeni gerçekten daha samimi güven aşılıyor karşı tarafa.

0|0
    0|0
  • Toplumumuzun yarısından fazlası kadın, kadınların ise yaklaşık %80'i görsel zekadan ziyade işitsel zekaya sahip... işitsel zekası baskın olan insanlar için ses ve tınılar söylenilen sözler, görsellikten daha bir ehemmiyetlidir...

0|1
    0|0
  • bahsettiğin anlamda önem arz etmez. kişilik karakter önemlidir

0|0
    0|0
  • diksiyon tabiki

0|0
    0|0
  • Onemli iste

0|0
    0|0
  • onemli seyler soylersın takan olmaz konusman duzgun degılse ama bazıları var sacmalasa bıle ses tonu konusması vurgulaması cumlelerı ılgı cekıyor

0|0
    0|0
  • var ya ıster ınanın ıster ınanmayın %50 ses %40 karakter %10 tip önemli bende.

0|0
    0|0
  • ses tonu diksiyon önemlidir yumusak bir ses tonu toplumda iletişim kurabilirsin ve iş olarak da mukemmeldir

0|0
    0|0
  • beni etkiler , bende etkilerim ;)

0|0
    0|0
  • kendi ifade ederken en önemli şeylerden biridir

0|0
    0|0
  • benim ses tonumu nedense herkes çok güzel buluyor ama bugüne kadar bir faydasını göremedim

0|0
    0|0
    • Belki sana öyle geliyordur? Belki seni daha etkileyici karizmatik kılıyordu ses tonun?😊

• Ne biliyim belki biri sana birşeyler belli etmeye çalışıyor sen dikkat etmiyorsun😉

• etrafımda hiç kız yok ki kim belli edicekte biz anlıycaz

• Beyanda iksir vardır

0|0
    0|0
  • önemli tabi hele tiyatro oyunculukta çok önemli

0|0
    0|0
  • Hersey ses TONU. ve ELLER de bitiyor bana guven

0|0
    0|0
  • Cok önemli ya o ses tonun iyiyse iletisimin kolaylasır iş bulman kolaylaşır

0|0
    0|0
  • :D önemli tabi

0|0
    0|0
  • Ses tonumla beni hiç görmemişş birini telefonda kendime aşık ederim..
    Ps:Tescilli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Kesinlikle faydasını görüyorum. Sesimle ikna edemediğim kişi halledemediğim işim olmadı çok şükür☺💪

0|1
    0|0
  • Ses tonu değil ama diksiyon önemlidir tabi ki. Türkçeyi doğru düzgün bile kullanmayı beceremeyen insanların çok bilmişlik taslamasına tahammül edemem genelde.

0|0
    0|0
  • Ben ses tonu ve diksiyonun iş hayatında önemli olduğunu düşünüyorum. Ki diksiyonu düzgün olan insan toplumda, arkadaş ilişkilerinde hep dikkat çeker.

0|0
    0|0
  • Çok önemli

0|0
    0|0
  • Çok önemli. Özellikle sosyete ortamlarda takılırken diksiyon çok önemli. Bazen kendi arkadaşlarımız arasında anormal sesler çıkarıyoruz bir şey değil ama özellikle gece hayatında kulüplerde çok önemli.

0|0
    0|0
  • İş ortamında çok önemli en basit örneği

0|0
    0|0
  • Çok önemli.

0|0
    0|0
  • Tabiki görselden önce bile gelir

0|0
    0|0
  • Sınıftaki kızın aynı sorunu bu o konuşurken anlamıyorum sinir oluyorum