Hala aileleriniz tarafından kısıtlanı yormusunuz şunu yapma bunu yapma oraya gitme buraya gitme diye?

Hala kısıtlanı yormusunuz annenizden ve babalarınızdan yoksa yine kendi isteklerinizi herşekil yapa biliyormusunuz hadi buyrun...

0|0
16|20

En İyi Erkek Görüşü

• 28 yaşına gelmişim hala kısıtlamaya çalışırlar şunu yapma bunu yapma dışarıya gittiğinde geç eve girme. Ama bazen düşündüğümüzde haklı oldukları taraflar da yok değil.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 40 yasındayım bosandım aılem hala karısıyor. telefonda kımınle konustugumu soruyor nereye kımınle neden gıttıgımı vs. sosyal hayatım yok sadece cocuklarım ve ben buda zoruma gıdıyor tabııkı ama yapabılecegım bısey yok.

1|0
    0|0
    • Vaybe hala merak ediyorlar da abla yani kocaman aklı başında bir birey olmuşsun yapmasalar iyi

• :)
      Asıl o zaman daha çok baskı artıyor.
      Daha çok hesap soruluyor.
      Bizim memlekette evlenmiş boşanmış ya da eşi ölmüş kadınlara "eksik etek " derler ve baskı fazladır.
      berbat bir durum.

• @masiporomi06 eksık etekmıyım degılmıyım bılemem ama sunu coooook barız soyleyebılırımkı bugun pek cok '' bekarım '' dıyenden daha bekar yasıyorum. ama aılemın bu baskıda denemez ama tedbırının neden oldugunu anlayabılmıs degılım :(

Erkekler Ne Diyor 19

• Annem hep karışır ama ben direk isyan eder kaçarım hihi.

1|0
    0|0
  • Hemen hemn

1|0
    0|0
  • Çok kısıtlama yapmak aslında insanın çılgınca şeyler yapması için konulmuş bir ambargodur. Doğru değil aklı başında insalara sürekli nerdesin sözüyle yaklaşmak. Anne babada olsa evladının iyiliğini düşüneyim derken özgürlüğünü yok etmesi saçma.

1|0
    0|0
  • Evet :)

1|0
    0|0
  • çalışıyorum maaşımı ister aileme ister kendime harcarım ama yurt dışına oonlar olmadan yani izin vermeden çıkamam çünkü benim onlardan kopmamaı istemiyorlar

1|0
    0|0
  • Hayır, maddi bağımlılıktan kurtulduktan sonra bitti hepsi, onlardan ayrı yaşıyorum zaten ve bir şeyime karımıyorlar/karışamıyorlar artık. Nijeeryalı bir kızla evlensem bağrına basar anam gelinini. O derece.

1|0
    0|0
    • Ben öyle annelerin elini öperim ne mutlu sana ozaman istediğin kişi ile evlene bilirsin☺

• Aslında önceki yorumumda soruna odaklanmadan bahsetsem de çözüme odaklanıyorum, hepsi bu, beni mutsuz eden durum, olay, olgu her ne ise ona, onun çözümüne odaklandığımda tekrar sorunu çözüp mutlu olduğum duruma geri dönüyorum. İşim bu zaten, sorun çözmek:) Terzi kendi söküğünü dikemezse terzi değildir kafasıyla yani:)

• Katılıyorum sana☺

• Karışmazlar. Karışmaya kalkarlarsa karıştırtmam.

1|0
    0|0
  • ailemle karşı karşıya gelmemeye çalışırım

1|0
    0|0
  • Benle konuşurlar kısıtlamazlar hatta geçen annemle konuşmam geçti anne bir votka içsem nasıl olur dedim :D b*k iç diyor :D

1|0
    0|0
  • hiç bir zaman karıştırmadım.. ne aileme ne de bir başkasına izin vermedim

1|0
    0|0
  • Hiç kısıtlanmadım. Sadece doğruyu anlattılar...

1|0
    0|0
  • Halası mı var bunun?

1|0
    0|0
  • Valla ben araba kullanırken benim peder, kaynanadan beter oluyor, yavaş git, şurdan dön dırdır.

1|0
    0|0
  • Kısıtlama degil de onlarin gönlü olmadan bisey yapmam onlarin rızasını alirim

1|0
    0|0
  • Ne kadar da batıılılaştık. Gün gelir. O Anne ve Babayı mumla ararsınız.

1|0
    0|0
    • Ben bu soruyu öylesine sordun evet herkes annesini babasını arar bak bende özlüyorum yanlarında olamıyorum işte ama bazı şeyler olmuyor hayatta bende anneme babama okadar ihtiyacım varki herşeylerinie

• eve gec geldim mi yandım yaş 33 olmuş eve gec geldimmi nerdesin sen kavgası başlıyor

1|0
    0|0
  • bu yaşın kaç olursa olsun değişmez ki yeterki anne baban başında olsun

1|0
    0|0
  • Yes ay tuuuu... :)

0|0
    0|0
  • Tabıkı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• onlar cocuklarının buyudugunu kabullenemıyorlar. oluyor oyle..

1|0
    0|0
  • Her istediğimi her şekilde yapıyorum. Güveniyorlar.

1|0
    0|0
  • 27 yaşındayım ve hayatımda her zaman babam karışmıştır. eskiden çok dik başlıydım asla izin vermezdim karışmalarına ve hep zarar gördüm. şimdi ailelerinden şikayetçi olan gençleri gördükçe kendimi hatırlıyorum. kıymetini bilin hiç değilse hata yapmanıza bir nebze de olsa engel oluyorlar.

1|0
    0|0
    • Ben bu soruyu kendim için sormadım ve ailemin değerini çok iyi bilirim onlar kıymetlim uzatkta olsalar da

• Gregorum ben. Bazen cok acayip tiskindirici olabiliyorum. Bu da benim kozum.

1|0
    0|0
  • tam bir kısıtlama demeyelim de, fikrini beyan eder tutamaz kendini canım annem :)

1|0
    0|0
  • Hayır, ailem beni hiçbir zaman kısıtlamadı.

1|0
    0|0
  • bazen.

1|0
    0|0
  • evet hala.

1|0
    0|0
  • Hiç kısıtlanmadım
    Yasak koymak yerine daha çok bize bırakıp yanlış olup olmadığını deneyip görmemiz gerektiği fikrindeler

1|0
    0|0
  • Maalesef ki kısıtlanıyorum :/

1|0
    0|0
  • Tabiki kısıtlanıyorum 😒

1|0
    0|0
  • Evet maalesef 😂 ama takmıyorum pek

1|0
    0|0
  • Ay evet ya ozellikle de annem..