Teknoloji ilerledikçe insanlık geriye mi gidiyor?

Herkes kendince fikrini söylesin? Ben şahsen 90lı yılları cok özlüyorum o zaman çogu teknolojik imkan kısıtlıydı ama ikili ilişkiler dost, akraba, iş, sevgili vs daha doğal sıcak samimiydi. Sizin görüşünüz ne?

0|0
5|6

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle. Eskiden insan bilgi kütüphanede arardı, şimdi özet olarak Googleda okur geçer, eskiden 1 resim unutulmaz oluyordu onu çerçeve yapıp saklıyordum şimdi anlık fotoğrafları stokluyoruz. Eskiden insan insanı arardı şimdi insan WiFi arıyor. Eskiden elinde fotoğraf makinesi veya kitap vardı şimdi elinden düşmeyen telefon, eskiden insan insanın gözlere bakardı, şimdi sana göz atıp telefona bakıyor. Eskiden uzun mektuplar yazardı, şimdi emoji kullanarak aşkın ilanı ediyor.
    Biri beni durdursun bu ne ya...

1|0
    0|0
    • bence durma çok güzel gidiyordun :) ilham gelmişken devam et

• Hayır gerçek hayat daha güzel herşey rağmen ☺EIG için sagol

• ben teşekkür ederim uzun uzun yazıp zamanını paylastıgın için.

Kızlar Ne Diyor 4

• İnsanlar arası ilişkiler giderek zayıflıyor bir ortamda bile sohbet etmek yerine insanlar elllerindeki telefonlarla ilgileniyor teknoloji iyi bir şey ama kötüye kullanıyoruz.

0|1
    0|0
  • İnsanlar duygusuzlaştı, robot gibi oldular, empati yapmayı beceremeyen varlıklara dönüştüler. Teknolojik ilerlemenin bundan çok büyük bir katkısı var. Biri artarken diğeri azalıyor.

0|1
    0|0
    • bu yasda bunları görüyor olman ne güzel. 25 yaş sonrası nesil bir kac kanallı. cep telefonsuz ve internetsiz dönemlerdeki yasantıyı yasadılar ve gördüler cünkü.

• haklısın.

• İnsanlıktan kastın duygularsa, evet geri gidiyo

0|1
    0|0
    • evet duygular. ikili ilişkiler. samimiyet

• aynen sen bu yasda iyi düşünebiliyorsun böyle :) şimdi biriyle bulusuyosun mesela telefona bakmakdan sohbet edemiyorsunuz. sevgililer eskiden ayrıldıgında bir süre yas tutardı. simdi ertesi gün yedekdekine geciyor. o sözde sensiz yapamam tarzı cümleler ne sahte oldugunu anlıyorsun

• Kesinlikle katılıyorum

• Bende 2000 falan
    Güzeldi
    İyiydik
    Sonumuz hayrolsun inşallah. .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hem ihtiyaç hemde zarar. Ama hiç bir şey zararsız olmaz. Korumak bize kalmış bir şey.

0|1
    0|0
    • korunacak birşey degil bence bu. sokaklara çıkar bakalım eski cocuklar gibi oynasınlar sokaklarda. ya da genc nesil bulussun dısarda yanyanalar ama ellerinde telefon sözde bulusmuslar. eskiden sevgili olanlar daha doğal gercek severdi. şimdi ertesi gün baska sevgili bulanlar arayanlar vs.

• Vardı şimdide var. Ama bunu annelerimize veya dedelerimize , ninelerimize sorduğumuz zaman bu zaman'da daha çok var diyorlar. Buda zihniyetin yanlış olduğunu gösteriyor.

• herkesin görüşü farklı tabi senin gibi. bana göre silah çıktı mertlik nasıl bozuldu denmişse. internet çıktı insani duygu davranışlar geriye gidiyor.

• teknolojiden ziyade insani değerler yok oldu ondan. Baksana millet hep paragöz oldu

0|0
    0|0
  • Teknoloji ilerledikce insanlık geriliyor. Nüfus sayısı artdıqca da insanlar azalıyor

0|0
    0|0
  • Geri değilde. Tembelleşiyor, teknolojiyi bence düzgün kullanamıyoruz.

0|0
    0|0
  • İnsanlık denilen göreceli bir şey olduğu için bilemeyeceğim.

0|0
    0|0
  • Bencede insan özellikleri teknolojiye bağlı olarak azalıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...