Ptt yle kargo nasil gonderiliyor?

daha once hic kargo yollamadim ucreti ne kadar nasil teslim ediliyor ne gerekli bilmiyorum yardimci olur musunuz

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• Ücret ağırlığa ve boyuta göre değişir ister şubeden ister ptt ya da yurt içini arayıp adresinden gönderi yaparsın.
    Genel olarak fiyatı 10-15 TL tutar.
    Büyük eşyalar da 30-40 lirayı bulabilir.
    Ortlama 3 gün sürüyor bir kargonun ulaşması.

1|0
    0|0
    • Biliyorum efenim yazmayı unutmuşum sadece :)

• Evin adresini vermem yeterli ama dimi?

• Evet kişinin telefon numarasını adresini doğru gir yeter ona mesaj atar zaten ptt kargonuz var diye.

Erkekler Ne Diyor 3

• şubeye git orda adam işlemi yapıyo zaten

0|0
    0|0
  • herhangı bı ptt subesıne gıtmen yeterlı ucretı tum kargo sırketlerınden daha uygun

0|0
    0|0
  • Subeye gidiyorsun hepsi alma kargo subesi oluca form dolduruyosun o kadar ucret kargoya gore belirleniyo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Gönderici ad soyad adres
    Gönderen ad soyad adres
    Ptt şubesine gidiyorsun ya da 444 1788 i arıyorsun adresten alıyorlar kargo büyüklüğüne ve ağırlığına göre fiyat değişiyor ortalama 7,90

1|1
    0|0
    • Adresinden gönderi yapınca ptt üste ekstra fiyat koyuyor efenim 3 lira falan yurtiçi tavsiye ederim :)

• Saat gondericem

• olurum canım yurt ıcı mı yurt dışı mı hangı sehıre? ne yollucan?

1|0
    0|0
    • Yurt ici ben kocaeli deyim duzce ye yollucam

• canım ne yollucaksan onu al ptt nın bı subesıne gt. kargo sırasına gır. sıra sna gelınce bı kâğıt verecekler form ona kendı bılgılerı ve alıcı bılgılerını yazıyorsun fıyatıda en fazla 7.50 tutar

• Ağırlığına göre ücretlendiriliyor sanırım

0|0
    0|0
  • gidip pttye sorsan yardımcı olurlar 8tl falan alıyor yurt ici

0|0
    0|0
  • kutuyu olabildiğince küçük tut, bantla ama çok sıkı bantlamana gerek yok onlar açıp içini kontrol ediyorlar
    gidince zaten içeri girince hemen güvenlik veya ordakiler bakıyor sana ve yönlendiriyorlar. Bakan olmazsada rastgele çalışanlardan birine kargo yollayacaktım de hemen yardım ederler. Kağıtları dolduruyorsun kendi adresin, tel no, gönderdiğin yerin adresi falan oluyor. Parası değişiyor işte kutu büyüklüğü ve ağırlık önemli. Bu kadar ben ilk göndereceğim zaman tedirgin olmuştum ama çok basit bir işlemi var

0|0
    0|0
    • Kutu mu poset yetmiyor mu yaa

• bilmiyorum onu ben kutuya koymuştum

• ptt ye git sor

0|0
    0|0
Yükleniyor...