Geçmişte size kötülük yapan, acılar yaşatan birine aradan yıllar geçtikten sonra yardım eder misiniz?

Aradan seneler geçmiş, yaptıklarından çok pişman. Ölüm döşeğinde, yardıma ihtiyacı var. Bu durumda ona yardım eder misiniz, yoksa ne hali varsa görsün mü dersiniz?
Ben yardım etmem, herkes hak ettiğini yaşasın derim galiba.

0|0
49|59

En İyi Erkek Görüşü

• Yaparsam Allah rızası için yaparım.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Başta inat yaparim yardim etmem ama vicdanim yuzunden tipiş tipiş yanina giderim 😄

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 58

• İyiliğe İyilik Her Kişinin Karı, Kötülüğe İyilik Er Kişinin Karı.

0|0
    0|0
  • Etmem sanıyorum. Gebersin der geçerim.

0|0
    0|0
  • Duyduğum kine bağlı, tahminimce canın cehenneme derim işim olmaz

0|0
    0|0
  • Ederım sanırım kanks

0|0
    0|0
  • Yardım etmem.

0|0
    0|0
  • ölüm döşeğindeyse ve benden başkası ona yardım edemezse ederim.
    ben onun yaptığı hataları yapmam elinden tutarım.

0|0
    0|0
  • Ölüsü ölüme, dirisi dirime bile değil bundan sonra!

0|0
    0|0
  • Nasıl bir acı yaşattığına bağlı :)

0|0
    0|0
  • Yardım ederim ve daha da utanmasını sağlarım. Benim 20 ay halis cezası yememe sebep oldu ama yardım edip adamlığımı gösterir sonra da yüzüne bile bakmam en büyük intikam da bu olur.

0|0
    0|0
  • Hayır. Yaptıklarını dün gibi hatırlıyorum çünkü...
    Kadın ise, cariyem olması karşılığında belki :D

0|0
    0|0
  • Asla yardım etmem

0|0
    0|0
  • Çok hümanist birisiyim. Bana yaptırdıkları bende çok derin yaralar açmadığı sürece unutucağımı düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • ederim

0|0
    0|0
  • Ederim.

0|0
    0|0
  • Dostumda olsa düşmanımda olsa oda Allahın yarattığı bir kuldur yardım ederim tabi

0|0
    0|0
  • ederim onun yaptığı kötülük onun kötülüğü benim yapacağım iyilik benim iyiliğim kimse beni kötü yapamaz

0|0
    0|0
  • nalet olsun ki ettim

0|0
    0|0
  • Ben yardım ederim, merhamet etmeyene merhamet edilmez çok büyük acılar yaşatmamışsa bana sonuna kadar yardım ederim birde o kişi pişmansa

0|0
    0|0
  • Yardım ederim tabii, pişman olması önemli.

0|0
    0|0
  • ettiğinden utansın diye ederim ama asla güvenmem ;)

0|0
    0|0
  • hayır ::::::::::

0|0
    0|0
  • Hiç umrumda olmaz allah rahmet eylesin

0|0
    0|0
  • Eskiden aşırı kinci biriydim kimsenin yaptığı yanına kalmasın derdim ama artık o his kalmadı haa gidip de yardım da etmem istenmedikçe ama istenirse de yapabileceğim bir şey varsa yardım ederim herhalde, senaryoya göre de değişir.

0|0
    0|0
  • Yok etmem

0|0
    0|0
  • Kendi haline bırakırım

0|0
    0|0
  • Etmem lan hatta bende ustune giderim ama o zaman ederim yine yardim kendimi biliyorum bn

0|0
    0|0
  • Ederdim. Affetmek en büyük erdemdir

0|0
    0|0
  • Hayır etmem

0|0
    0|0
  • Ölse umrumda olmaz hayır etmem.

0|0
    0|0
  • Ederim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    28

Kızlar Ne Diyor 48

• tek bır kısıye, kanın lazım vermezsen ölecek deseler kanımı yere akıtırım yine vermem.
    digerlerine ederim yardım.

0|0
    0|0
  • Yardım ederim. Kindar bir insan değilim, onun kara Kaşına kara gözüne değil, Allah için yardım ederim sadece...

0|0
    0|0
  • ne yaşattığına bağlı sanırım ama yardım ederim kısmı ağır basıyor yinede. sonuçta ölüm döşeğinde. ayrıca onun kötülüğü benim insanlığımı yenemez ama benim insanlığım onun kötülüğünü yenebilir.

0|0
    0|0
  • Zamanında bana merhamet etmediyse ne diye elin itine merhamet edeyim. Su veren itfaiyenin hortumunu :D

0|0
    0|0
  • Pişman olmuş özür dilemiş herşeyden önce ölüm döşeğindeymiş. Ve peygamber efendimiz (s. a. v)" öleceğini anladığınız insanlara iyi davranın" buyuruyor. Ölüm döşeğinde olan biri nasıl yardım etmem? herşeyden önce hatasını anlayıp af dilemiş Bu yüzden vicdanen acırdım ve affederdim. Kin nefret sadece insanın kendisine zarar verir. Affetmeyi bilmek gerek..

0|0
    1|0
  • Ederim belki ama hakkımı helal etmem belki

1|0
    0|0
  • Allah rızası ısın ıcıne grıyorsa ıs degısır.

0|0
    0|0
  • Bunu çok düşündüm ve evet ederdim. İnan öyle şeyler yaşatıldı ki banada, Ölümü çok sık düşünür oldum ama ne olursa olsun o yardım elini uzatırdım güzel günlerin hatrına

0|0
    0|0
  • Ederim. İyiliğe iyilik her kişinin kârıdır ama kötülüğe iyilik Er kişinin kârıdır.

0|0
    0|0
  • Etmem. Etsem de içimdeki o kini atamam

0|0
    0|0
  • Yardım ederim. Büyüklük bende kalsın. Allah için yapıyorum sonuçta. Hem bu ona da daha çok acı çektirir, mahçup olmak pek iyi bir duygu değil bildiğin gibi ☺️

0|0
    0|0
  • Ederim herhalde.. herkesin ameli kendine

0|0
    0|0
  • Yardım ederim ama konuşmam :) biraz tezat oldu ama

0|0
    0|0
  • Ben yardim ederim. Büyüklük bende kalsin. Hakkimi helal eder miyim bilmem, ama sonra vicdan azabi cekmemek adina yapardim. Dusmanim da olsa kimsenin aci cekmesini istemem. Düşene tekme atmak bana göre değil.

0|0
    0|0
  • Aslında bana ne yaptığına bağlı ama geçmişime bakıyorum da öyle yenilir yutulur şeyler yapmamış insanlar bana o yüzden yardım etmeyebilirim.

0|0
    0|0
  • Sokakta yaralanmış bir köpek görsem dönüp bakarım nesi var iye yardm ederim köpeğe, ama geçmişte canımı yakanlardan birini görsem yolda öyle dönüp bakmam nesi var diye yani bir köpek kadar bile değerleri yok bende , bilmem anlatabildm mi

0|0
    0|0
  • Herkes ettiğini buluyor. Yardım etsem bile hakkımı helal etmezdim.

0|0
    0|0
  • Ederim

0|0
    0|0
  • Edemem bu konu da kinci olabilirim.

0|0
    0|0
  • İşim olmaz

0|0
    0|0
  • Acıdan acıya da fark var şimdi. Ne yaptığına bağlı. Ama ben genelde affediyorum kin tutsam da bişey olmuyo sonuçta affetsem de. Neden kin tutuyım boşuna

0|0
    0|0
  • Ben yardım ederim kindar bir insan olmamak lazım. Herkes hata yapabilir. Affedip yardımcı olmak lazım kalbi temiz insanlar olalım her ne yaşarsak yaşayalım

0|0
    0|0
  • Yok ya normalde çok kinciyimdir asla yardım etmem de. Ölüm döşeğindeyse Allah rızası için yardım ederim. Onu o halde bırakmam

0|0
    0|0
  • evet ederim

0|0
    0|0
  • Yaptığı hataya bağlı ama pişmansa bir tekmede ben vurmam nasılsa ölüm döşeğimde gittiğinde vuran vurcak yardım ederim

0|0
    0|0
  • Ederim

0|0
    0|0
  • Asla.

0|0
    0|0
  • Kin tutan bir insan değilimdir. Ben dayanamaz yinede ederdim sanırsam.

0|0
    0|0
  • Hiç düşünmeden "ederim" dedim kendi kendime..

0|0
    0|0
  • Ederdim vicdanım rahat etmezdi yardım etmezsem.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    18
Yükleniyor...