18 yaşındayım. Annem biriyle evlenecek?

18 yaşındayım. Babam vefat etti. Annem başkasıyla evlenecek. Ben bu evliliği istemiyorum. Annemle de aramız çok kötü. Her gün kavga ediyoruz. Ben ne yapabilirim?

Güncellemeler:
Görüşlerinizi bekliyorum

0|0
210

En İyi Erkek Görüşü

• Senin için çok sinir bozucu olduğunu rahatlıkla tahmin ediyorum. Ama şöyle düşün senin hayatın nasıl sana kalması gerekiyor ise ( senin seçimlerin ) annenin de bu hakkı var. Büyük ihtimalle evleneceği kişiyi gözün tutmadı ve annenin mutsuz olacağını ya da seni annenden uzaklaştıracağını düşünüyor. Haksızsın diyemem tabi ki. İleride seçim yapmak zorunda kalabilirsin veya seni sevecek bir insan ile ( dilerim doğru insan olur ) hayatına devam etmek isteye bilirsin. Uzun bir konu tabi ve bu tepkinin sebebini öğrenmek bir sürü soru ile bir nebze belli olabilir. Bu soruları kendi kendine de sorup cevabını verebilirsin ve bu cevapları toplayıp annen ile ciddi bir konuşma yapıp en azından ne düşündüğünü bilmesini sağlarsın. Uzun oldu ama umarım işine yarar.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Neden istemiyorsun bunu? Ve annen neden evlenmek istiyor? Ekonomik sebepler mi aşk mı?

0|0
    0|0
    • Aşk

• Ya sen anlamadın herhalde. Ben buna karşı değilim. Benim karşı olduğum noktalar. Adamın annem üzerinde ki etkisinin çok olması. Bundan dolayıda annemle bizim kavga etmemiz

• Okuduğumu anlayabiliyorum neden anlamayayım? Adam anneni sömürmüyor ve sarar verici derecede etki etmiyorsa makul karşılanabilir bu durum bir ölçüde.. Ama dediğin gibi insan rahatsız olabilir bu durumdan.

• sen kendine birini bulup annenle uğraşmaktan vazgeçebilirsin, o yaşta dul bir kadın olmanın verdiği zorlukları bilmiyorsun, tenkit etmek için söylemiyorum ama destek olmaya çalış, şu anda tek annen var elinde, onu da kaybedersen hayat seni kullanır

0|0
    0|0
    • Ben annemin evlenmesine karşı biri değilim. Lakin adam annemi baya etkiliyor. Annemle kavga etme sebeblerimiz oluyor. Annemle 1 aydır aynı evin içinde küs yaşıyoruz. En ufak kavgada ammem dövüyor beni. Bir sürü laflar sayıyor ve buda beni çok üzüyor.

• ozaman adamda sıkıntı var, sen haklısın, doğru bir insan olduğunda böyle şeylerin yaşanmaması lazım, kendine güvenebileceğin bir erkek arkadaş bul, ani kararlar alma, Allah yardımcın olsun

• Amiiiin inşallah

• gerçekten zor bir durum allah yardımcın olsun kardeşim ne desem boş :-(

0|0
    0|0
    • Aminn

• Annem dediğiniz gibi yapıyor işte. Kendisi sadece

• allah büyük kardeşim allah inşallah yardımcı olur sana hayırlısı olsun hakkında zor bir durum gerçekten keşke yardımcı olabilsek

• üniversiteye gidiyorsan bırak evlensin gitmiyorsan sen üniversiteyi kazanana kadar beklesin sonra evlensin
    annene engel olma sonra annen yalnızlıktan üzülür tek kendini düşünme

0|0
    0|0
    • Giricem sınava zaten. Ama Ada'm zaten bizle. Adam şiddete eğilimli ve annem bir şey demiyor. Annemle de sürekli sorunlarımız var zaten

• bence girme aralarına annen kendi kararını versin sende kendi hayatını yaşa kıyıdan kenardan destek ol

• neden istemiyorsun annen kaç yaşında

0|0
    0|0
    • Üstlerde vermiştim cevap olarak

• Martta sınava giricem

• adam iyi biri olsa ne güzel olur dimi annende yalnız kalmaya dayanamıyor

• kabullenmelisin ,, emin ol imkanları olsa o da istemezdi.

0|0
    0|0
    • Ben kabullendim. Daha doğrusu kabullenmek zorunda kaldım. Evde ki sorunlar arttı iyice. Buda beni çok bulinaltıyor

• ... anlamadım :/

• Anneye saygı

0|0
    0|0
  • babanı sevseydi evlenmezdi diye düşünüyorum

0|0
    1|0
  • once Allah rahmet eylesin kay yildir dul annen

0|0
    0|0
    • Oldu 5 sene

• Ben bu atamıyorum mesaj

• Takip et bni

Kızlar Ne Diyor 1

• Hayatını kurana kadar idare et sonra görüşmezsin olur biter

0|0
    0|0
    • Öyle düşünüyordum bende ama artık ciddi anlamda olaylar büyüyor. Bunaldım artık. 18 yaşında olduğum için de gidecek yer yok

• O zaman 1-2 yıl sabret yokmuş gibi davran veya güvenebileceğin bir sevgili edin beraber yaşayın

• Martta sınava giriyorum. Nere olursa olsun gidicem. Ama o zamana kadar dayanacak gücüm kalmadı benim artık

Yükleniyor...