Kafana takılan dinle ilgili herhangi bir soru varmı?

kafana takılan dinle ilgili herhangi bir soru varmı?

hoca değilim tabiki! ama bilgiliyim! keza hocalarda herşeyi bilecek diye birşey yok! kafanıza takılan birşey varsa yardımcı olmak isterim !

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Var Allah varmı?
    kuranı kerim bilimle çelişiyormu
    Ve kuranı bilim ilerledikçe kafalarına göre yorumluyorlarmı

0|0
    0|0
    • koskoca Allah yeri göğü ve ikisinin arasındakileri yaratanı burada 2 kelimeyle anlatmak acizlik olur!
      Allah yok diye düşünüyorsan muhtemelen kalbin mühürlüdür ve ben ne söylersem söyleyeyim sen buna inanmayacaksın! kuranda bize bu olay bu şekilde sunulmuştur!

kuran bilimle çelişmez! kuranda Allah yarattığının bir kısmını bizimle paylaşır bir kısmını paylaşmaz! mesela evrenin yartılışını paylaşmıştır dünyayı gezip ondan ibret almamızı emretmiştir! örnek veriyorum uçaklar kuşlardan esinlenilmiştir vs vs. çelişse çelişse bilim kuranla çelişir! oda çözemediği şeylerden dolayı yani yanlışlarından dolayı !

kuranı yorumlama işi öncelikle kişinin kendisine aittir takıldığı yerde ilmine güvendiği kişilere danışabilir kafasına göre yorumlayabilirler tabiki zaten inanmayanlar kafalarına göre yorumuyorlar bunun bilimle alakası yok! ama onlar öyle yorumladı diye doğru kabul etmiyoruz! zaten doğruda değil

• ayrıca araştırmaya başlanacaksa önce din araştırılmalı bilim değil !

ayrıca bilimle dini karşılaştırmakda mantıksız ! ayrı şeyler! din inançtır herşeyin yaralıtışıdır bilimle dini ıspatlamaya çalışmak cahillerin yapacağı şeydir ! çünkü bilimi dinle araştırırsın!

daha önceki verdiğim örnekteki gibi ilim ve bilim kurandan araştırılarak geliştirilmiştir !

• öncelikle o okuduğun sitelerden uzaklaşmalısın! aslı olmayan iftiraları okuyarak beynini doldurmamalısın! önce açıp kuranı enine boyuna okuyup araştırmalısın!

yukarıda yazdıklarımda anlamadığın bir kısım varmı?

• vesveseden kurtulmak için ne yapmalıyız?
    bunu bir çok yerde araştırdım.. seninkinidemerak ediyorum.

0|0
    0|0
    • Takmıycaksın geçer zamanla
      Ve tövbe edeceksin bol bol

• Evet... 😊
      Teşekkürler..

• esveseden kurtulmanın ilacı yoktur ! sen ilaç diye birşey arıyosun sanırım! bu zihniyetle alakalıdır! dine yöneldiğinde zaten herşey düzelir vesvese dediğin nedirki hemen diz çöker yeterki sen dine yönel !

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...