3 soru daha var detayda. Tarihsel ve toplumsal açıdan, kadın erkeğin soyadını neden alır?

1) Tarihsel ve toplumsal açıdan, kadın erkeğin soyadını neden alır?

2) günümüzde soy ve soyadı mühim midir? Neden mühimdir neden değildir?

3) kadınların ailelerinden miras aldıkları soyadını değiştirmeleri ve kocalarınkini almalarının yararları ve zararları nelerdir?

4) soyadı ve ad değişimi günümüz teknolojik imkanlarına rağmen neden zordur?

0|1
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bunlar bildiğin tez konusu olabilecek sorular. Cevabını burada mı arıyorsun cidden? :D

1|0
    0|0
    • Neden kadın erkeğin soyadını almalıdır desem " almayacanmı m k kesbanı kesin orzbusundur " ciddiyetinde mesajlar geliyor. Anlamadıkları cihetten sorarsam belki düşünmeye sevk ederim dedim :)

• Buradaki insanların çoğu reşit olmuş, en az on sekiz yıldır yaşıyorlar yani. Adam on sekiz yıl boyunca beyni olduğunu fark edememiş. Bu sorular da etkilemez onu. Tarih öncesi devirlere kadar gider bu soruların cevapları, bahsettiğimiz kesime yüklenme çok. :D

En İyi Kız Görüşü

• Git google amcaya sor.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• soyadı ya da soy araştırma yapmak için çok önemlidir kökenim hakkında çok bilgi buldum halende araştırıp bulabiliyorum,, ırkçılarda var onları es geçiyorum ırkçılık cahilliktir. eşinin soyadını almadı ataerkil düzenin armağanıdır, bazı toplumlarda anaerkil yönetim var erkek kadının soyadını alır, günümüzde çok az olmakla birlikte hindistanda bir kesim böyle yaşar oda inançlarıyla alakalı, kökeni medlerden perslerden gelir, neden zor dersen suçluların kullandığı yöntem olduğu için başedilmez suçlar çıkar ortaya, örgüt üyelerinin adına en az üç dört kimlik vardır

1|0
    0|0
  • Onur meselesi

#Türkerkeğii

0|0
    1|0
    • Neden onur meselesi olmuş vakti zamanında?

• kötnün iyisini iyi diye örnek veriyorsunuz. erkek beslesin kadın besilenisine nereden geldiniz pek göemedim ama evet konu deişti baya. siz malınıza kendi damganızı vurmaktan bahsediyorsunuz bende bizatihi buna karşı çıkıyorum. malınız değil eşiniz bu kişi. ve ona sormalısınız ailenin soyadının kendisi için ne ifade ettiğini. müstakbel eşinizi bilmem ama bana en çok babamın veya annemin ya da beni büyüten babannemin soyadı yakışır.

• O zaman evlenme

• erkek kadından her zaman ön planda olduğu için... yani şöyle yanlış anlama erkekler her zaman lider reis olarak kadının amiri olarak görülmüştür ve bencede öyledir..

0|0
    1|1
    • Yanlış anlama deyip tam olarak da yanlış olan şeyi savunuyorsun. Erkek kadından önde değildir. Hele günümüz erkekleri hiç değil. Önce bir hilesiz hurdasız baskısız ve bir takım değerleri kullanmadan kadınlardan öne çıkın. Kadınlar desin ki a ne kadar da lider erkekler. Şu anki konumunuz bundan çok uzak. Kendi kendini taçlandırmış basiretsiz krallarsınız. Halkın desteği yok.

• bu kurlları ben koymadım bana kızma :D yaaa ben gerçekleri söyledim ayrıca ben kadını verekği eşit gören biriyim

• kuralları ya da liderliği sorgulamıyorum. bu kuralların ve liderlik ilanının kökenlerini soruyorum. en azından ilk soruda.

• 2000 harf yetmez bunları açıklamaya soyadı kanunu bu şekilde çıkartıldı en basit cevap miras konusu ise yararı zararı. Yoktur kızın ailesi vermek isterse verirdi vermek istemezse vermez soyadı bile bahane edilir genel olarak islamda bayanın miras Hakkı vardır 4. sorunun cevabını bende merak ettim isim değiştirmek bile zor

0|0
    0|0
  • 1. Sahibi var demek icindir.
    2. Muhimdir. Yoksa Kimin eli kimin cebinde belli olmaz.
    3. Istedigini secebilir. KadinMirastabn 1/3 Alir.
    4. Nufusta cogu seylerin degismesindendir. Hatta mahkeme karari gerektirir.

0|0
    0|0
    • 1? malmıdır?
      2? şu an bildiğinin doğruluğuna emin olamazsın.
      3? yarar ve zarar sordum miras sormadım.
      4? günümüz teknolojisi terimini tam olarak o sebepten işin içine kattım. ?

• bilmediğimden sorup sorguluyorum. kolaycana kabul etmek bence vatana insanlığa hainlik.

• Meslekta$im cok yorma kendini boyle.

• Erkekler ustundur cok uzatma

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...