Sevgilim Alevi ve Kürt ne yapıcam?

Benden 12 yaş büyük biriyle sevgiliyim
Başından alevi kürdü oldugunu söyledi zaten tipindende kürt oldugu anlaşılıyor
ilişkimiz güzel gidiyor bana çocugu gibi muamele gösteriyor yönlendiriyor
Geçen akşam evlilik ile ilgili düşüncelerimi sordu bende cevap verdim güzel cevap dedi
Arkadaşıma bahsettim bana
senin ailen hayatta kabul etmez zaten yaş farkıda var dedi
Fakat ben hoşlanıyorum bu adamdan beraber bir yerde oturdugumuzda ya da dolaştıgımızda bakan bir daha bakıyor bize

Ne yapmalıyım?

0|0
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• ermeni diyenler neyin kafasını yaşıyor acaba. ermeniyse ermeniyim der kürt alevileri ermenilerden daha mı çok seviliyor sanki? kürt alevisiyim diyince madalya mı takıyorlar da adam kendi ermeniliğini gizlesin.

içine sinmiyorsa ayrıl böyle he sitelerde ne yapmalıyım diye sorup gezeceğine

2|0
    0|2

En İyi Kız Görüşü

• Ben de kürdüm.. Gayet mert, cesur, yürekli insanlarız yani.
    Aleviyse ne, sünniyse ne, budistse ne..
    Nedir yani?

2|0
    0|0
    • Ayrıca ermeniyim de. Bir sürü kişi laf etmiş ya yine bir ton ermenilere, onu da belirtiyim. Anne tarafım da Selanik göçmeni, çerkes ve arnavut.
      mersi en iyi cevap için.

• Ben takılmıyorum ama alevi kürdü olmasına ailem kesinlikle karşı çıkacak bunu bir şekilde saklarız ama yaş farkına ailem ne diyecek?
      Yaş farkı sorununu halletsem gerisi önemli degil
      Erzurumlu dadaş diye yuttururum aileme

• Ailen biraz daha ılımlı olmalı bence

Erkekler Ne Diyor 18

• Alevi kürtlerine neden ermeni dediklerine bende pek anlam veremiyordum fakat sonradan anladık ki 1915 Ermeni tehciri sırasında tehcire tabi tutulan Ermenilerin bir kısmı bu bölgelere siginmis ve bölge halkından çok büyük yardımlar görmüşler ve o bölgelerde 100 yılı aşkın bir süredir yaşadıkları büyüklerimiz tarafından söylenir bu rivayeti destekleyen iki olay sunacağım
    İlki eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof Yusuf Halaçoğlu'nun açıklaması "bolgede kurt kokeni altında ne kadar Ermeni yaşıyorsa tüm bilgileri mevcuttur aile aile bunları söyleyebilirim"
    İkinci olay şahsen yaşadığım bir durum alevi kurdu bir arkadaşım vardı 24 nisanda Ermenilere yönelik bir paylaşım yaptım beni facebook arkadaş listesinden çıkarmış sonra sordum neden çıkardın diye bana sitem etti ve siz irkcisiniz dedi neden diye sordum yaptığım paylaşımı gerekçe sundu ama bunun sizle ne alakası var dedim şunu demekle yetindi "zamanında birlikte kardeşçe yaşamış bir millet, Enver Paşanın kişisel hırsı sonucu topraklarından edilmiş bir milletin Türklere karşı yaklaşımı çokta garipsememek gerekiyor, siz anlayamazsiniz" dedi

0|0
    0|0
  • Sonucta bir insan oda ırk, din, dil bu tarz seylere taklma sen seviyosan brakma

2|1
    0|1
  • Beraber bir yerlerde dolaşma. Alevilik kürtlük türklük başa döndü yine memleket. Ya Türkiye Cumhuriyeti arkadaşlar burası. Hepimiz kardeşiz. Herkes birbiriyle evlenebilir. Herkes özgür. Kafanızdaki ön yargıları artık bir atın

1|0
    0|2
    • Neden dolaşmayayım?

• mecazen söyledim onu. Allah mesut etsin kardeş ailen evlenmeyecek adamla sen evleneceksin ona göre seç evleneceğin kişiyi sonradan pişman olacağın şeyler yapma yeter. İnsanlar ikiye ayrılır iyi ve kötü diye. Allah iyilerle karşılaştırsın ne o kürt diye kötü nede başka biri Türk diye iyi olacak değil.

• tunceli civarından heralde arkadaş.. siyasi görüşleriniz azıcık uyuşmuyorsa o yörenin insanıyla anlaşamazsın.. şu an sana hdp destekçisi gibi görünecek ama pkk destekçisi olduğunu bir kaç ay sonra anlicaksın arkadaşım sen bilirsin gerisini sana bırakıyorum. pkkya sempati duyuyor musun diye sorarsan kem küm hayır dicektir şu an .. ama bu durumdan hiç rahatsızlık duymuyorum dersen devam et

0|0
    1|0
    • Tunceli civarı degil aksine batı şehirlerden birinde ve Akpli ya da Chpli galiba sormadım

• Chplimi yani?

• büyük ihtimal hdpli küçük ihtimal chplidir işte

• 13 yaş büyük biriyle olmaz gibi ama sen bilirsin

0|0
    0|1
  • İstesgini yap bizene

0|0
    0|0
  • İlk başta ilişkiyi başlatmıyacaktın şimdi ailen haklı olarak vermez. Kimse torunlarını dağdan toplamayı istemez!

0|1
    1|0
    • Bir alevi kürt asla ama asla akpli olamaz kesin hdpli ya da chplidir zaten ikisininde bir birinden farkı yok.

• Annen sana ruslarımı yasakladı?

• aynen ben örnek verdim rus kızları olmaz dedi. Anne kuzusu değilim ama seviyorum annemi evden uzağım zaten.

• Şu insanları ayrıştırmayı bir bırakamadınız gitti!

1|0
    0|1
    • Ben ayrıştırsam sevgili olurmuydum?

• Bana hep çocuguymuşum gibi muamlese gösteriyor
      Onu yapma oraya gitme
      Bide huysuz bir adam
      Burgerking e gittik şiparişleri bekliyoruz
      Bana sen git otur tepsini taşıyamaz düşürürsün dedi
      O anda rezil oldum

• Bilmiyorum kardeşim. Sen etraflıca bir düşün. Umarım hakkında hayırlısı olur.

Sende hayırlısını dile.

• bir kere sende 12 yaş büyük ne demek baban yasında da

1|0
    0|0
  • arkana bakmadan uzaklaş.

0|2
    1|1
  • Sonrada ateist olur unutma

0|1
    1|0
    • Dinine düşkün degil ama ateistde degil

• Kürtler safi olur alevi olmaz alevi olanları ermeni kökenli

0|2
    1|2
  • Aleviyi Kürdü bırak yaş farkına bak höh yani

0|0
    1|1
  • Çifte kavrulmuş bulmuşsun işte ne güzel :D :D

0|0
    0|0
  • Hemen uzaklas ondan cok tehlikeli bak

0|1
    1|0
  • ilişkinin hakkını ver ne yaparsan aşk ile yap

0|0
    0|1
  • Alevi kürt olmaz ermenidir.

0|1
    0|0
  • Kurdun alevisinden korkacan derler bizim orda birde kurtten evliya olsa koyma avluya demisler ama cok iyi kurtler de var

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hiç sağlıklı görünmüyor bu ilişki. Bence ayrılmalısın. Mezhebi ya da ırkı değil önemli olan bu başka bir şey. Baban gibi görmen an meselesi adamı farkında mısın?

1|0
    1|1
    • Bana karışma dedikçe üzerimde baskı kuruyor
      Onu öyle yapma şunu şöyle yapma diye
      Sarılırken sanki çocuguymuşum gibi başımı okşuyor
      Hiç evlenmedi ki bu adam neden böyle yapıyor

• Çünkü seviyorum :(

• Bak seviyosarsan şikayet etme, şikayet ediyorsan da seviyorum deme.

• alevi kürdü diye bişey mi var ya? bende aleviyim ve kürt değilim. aleviler öz ve öz türktür. alevilikle kürdü birbirine karıştırmayın. o alevi değil kürttür. ve her aleviyi veya kürdü bir tutmakta yanlıştır. bende aleviyim ancak farklı bir insanım. medeniyim. ve haklısın. genellikle kürtlerin çoğu piiis ve kötü tipteler , cahiller.. ayrıl bence sana çocuğu gibi muamele yapıyorsa. sen kimsenin oyuncağı değilsin. ayrılmalısın ondan. daha iyi insanlar bulmalısın. ve medeni , bilgili insanlarla tanış. kürtlerde bana göre kötüler gerçekten...

0|0
    0|0
  • 12 yaş çok seni çocuk gibi görmesi normal

0|1
    1|1
    • Hep bana karışıyor onu öyle yapma bunu şöyle yapma gibi
      Sarılırken sanki çocuguna sarılır gibi sarılıyor
      Neyiz biz abi kardeşmi?
      Hiç evlenmedi üstelik

• Kasten yapmiyor düşündüğünü söylüyor ki bu ona göre çok normal bence çok görme.
      Sen 8-10 yaşındaki bir çocuğa dur dikkat et dusureceksin dedin mi hiç? Ayni kapıya çıkıyor.
      Benden 12 yaş büyük birine amca gözüyle bakarim birak sevgiliyi :) tamam abarttim ama abi gozuyle baktığım kesin

• Abi gözüyle bakarım bende ama adam hep böyle hep üzerime titriyor sanki çocuguyum ya da kız kardeşim
      Sevgilim gibi degil
      Aramızda yakınlaşmada olmadı zaten

• Ne bu kürt-türk ayrımı ya. Hepimiz insanız sonuçta dimi? Ayrıl çocuktan daha fazla eziyet etme çocuğa. Onu haketmiyorsun. Gelmişsin burada kürt ne yapacağım diyorsun resmen. Sen burada sormadan önce, git bir insan mıyım ben diye kendine sor.

0|0
    0|1
  • ohaaa

0|0
    0|0
  • Alevi kürtse kesin ermeni :D

0|2
    1|1
    • Ona soramıyorum bu konuda hassas baya
      Araştırma yaptımda ermeni oluyorlarmış :(
      Babam duysa agızıma sıccar

• Çocuğu yaşında olduğun adamın koymuna gireceksin ne midesizsin ya !

0|0
    0|1
    • 12 yaşında kim baba olmuş örneklesene

• Kes bir ya psikolojin bozulmuş baba sevgisi mi görmedin kızım !

Yükleniyor...