Çocukların böyle giydirilmesi sizce ne kadar doğru (resimli) ?

Ben cocukların daha cocuk yasta kendi kararlarını veremeyecek şekilde anlamını bilmediği şeyleri sırf ailelerin zorlamasıyla yapmalarını kınıyorum. Cocuklar neden siyah giyiyor neden örtünüyor? Böyle bir anne kesinlikle olmayacagım kızım kararını kendi verecek. Ve asla cocuk yaşında böyle siyahlar giyinmeyecek !
Çocukların böyle giydirilmesi  sizce ne kadar doğru(resimli) ?

Güncellemeler:
Sizin gibilerle asla tartışmayacagım. Cocuklugunu yaşamak varken böyle siyahlara büren aklını karıştıran herkeside ...

0|0
27|40

En İyi Kız Görüşü

• Dinde zorlama yoktur denilir hep.. Şimdinin anne babalarının ve bizler olarak geleceğin anne babalarının görevi çocuğuna dinini anlatmaktır tam anlamıyla ve sonra kararı ona bırakmaktır bu yaştaki çocuklara farz bile değilken böyle yapılmasını bende kınıyorum gerçekten bazı şeyler zorlama olmadan insanın kendisine bırakılması oynaması koşması gereken yaşta teokratik beyinler tarafından manipüle edilmesi ne biliyim yazık

10|4
    3|5
    • Bunu anlamayacak kadar yobazlar.

Erkekler Ne Diyor 40

• Cok yanlis dusunceler icindesin bence soyle bir ornek vereyim... bir disi aslan yavrusu oldugunda daha yeni dogmus yavrusuna tamam sen kendi karari kendi vereceksin dermi? git ne avlamak istiyorsa onu avla diyebilirmi? hayir doganin bir kurali var ilk once anne baba cocuguna dogruyu gostermeli. Zaten cocuk belli bir yasa geldikden sonra kararlarini kendisi verecek, eger kararlarinin arasinda boyle giyinmek yoksa cikarti farkli giyinir anne baba ise buna karisamaz. Evet bir yerden haklisin hic bir anne baba cocugunu boyle giydirmemeli yani ilk once anne baba cocuguna dogruyu ogretip nasil dogru olucagini gostermeli ve bunu sevdirmeli. Evet orda ki acik kizin yasi daha kucuk ama mesela o kapali kiz bence tam yerinde giyinir ve vucut hatlarini hic bir sekilde belli etmeyip sadece yuzunu gosteriyor. Erkek disardaki acik kizlara niye laf atmaya cesaret ediyorda kapali birisine cesaret edemiyor? Niye acik kizlar tesetturlu kizlardan daha fazla tacize ugruyor dusundunmu? Ben cocuk dikkatli olmalisin cocuk yetistirmek cok onemli birsey... sen kizina hangi erkegi yanlis gozle bakmasini istersin? Ki erkeginde bakmasi lazim zaten... sen oglunun kizlara rahatsiz edici bakislarina karsi saygi duyacaginimi soyluyorsun bana... goruyoruz sizin gibi anneler yuzunden ulkemizde ahlak denen birsey kalmadi. Soruyorum cocugunun yapisal nedeniyle 18 yasina geldiginde kizlarla yatip kalkmasinada saygi duyup OGLUM KENDI KARARINI VERECEK diyecekmisin? O senin siyaha burunmus cocuk dedigin... masumlar cennete layik temiz yurekli kizlar. Yazik gercekten size. Toplumumuzu cok guzel sekillendiriyorsunuz kafamiz onumuzde olsa bile GORMEK ZORUNDA kaliyoruz disarda yazik sizlere.

5|4
    2|1
  • Yanlıs bısı yok bunda kanks

16|14
    7|3
  • Agac yasken egilir herkes istedigi gibi yetistirir bazilarida cok acik elbise giydiriyor nedense goren yok makyaj bile yaptiriliyor

8|3
    1|1
  • gönülden isteyenler giyiyo zaten genele vurma o ufak beyninle

7|7
    4|2
  • isteyen istediğini giyer sanane

7|6
    3|0
  • En guzeli ondan sonrada pesinden kosacan Allahim yardim et o siyah dedigin sey icin dua edeceksinn kizinin bole olmasi ne guzel biseyya Allaha yakin olmasi burasi turkiye Allahin dost ulkesi anlayin artikk bu ulkede tonlarca kizini o yolda kaybeden anne var senin gibi dusunen sonunda Allaha dua etmekten baska bisey yokkk

4|5
    2|0
    • Aynen sizide

• Bu cok sert olmus sayokanx:)

• Herkesin hayatına kimse karışamaz bro.

3|3
    1|0
  • Solcu bir ailenin kızına nasıl kısa etek giyindirmesi size göre meşru ise, muhafazakar aileninde çocuğuna böğle giyindirmesi meşrudur. Ben şahsen kızıma namuslu olması için baskı yaparım. Kapanması için değil. Ama hiç bir aileye karışamazsın!

2|3
    2|0
    • Solculuga neden atladın?

• Yalan değilki...

• O zaman sizin zorlamanızda yalan değil !

• Sen dini cocuguna o zaman ogretme aciksacikk gezmeyi ogret niye zorunuza gidiyor onlar size diyor mu niye acik giydiriyorsun agac yasken egilir. Sonra belirli bir yasa geldikten sonra dine egilimlerr olmaz. Dusuncen cok yanlis

5|3
    2|2
  • arkadaşım! senin ailen seni açık giyindirirken açık giyinmeyi senmi seçtin? daha aklın başında değilken!!!

ayrıca senin kalbinde kuranda yazdığı gibi mühürlü değildir inşallah da sende kalpleri mühürlüler gibi doğruya asla inanmamazlık etmezsin!

sana cevap yazan yazmıştır birde ben yazmamın gereği yok! ya dinsizsin ya da kurandada dediği gibi "ne o! yoksa siz kitabın bir kısmına inanıp bir kısmını inkarmı ediyorsunuz?"

1|1
    2|0
  • valla hiç denk gelmedim görmedim :)
    ama yorumum. herşey aileden başlar. herkesin kendi seçim hakki vardır vs. falan fistan...
    çocuk çocuktur ya :) daha sabi subyan yani.
    hayatla ilgili güzel şeyler illaki öğretirsin tamamda. dinle ilgili bu tarz seyler abarti yani. günahı sevabi varmış gibi sanki. çünkü çocuk!

2|1
    0|0
  • Dinde zorlama yoktur sanırım ailede vardır dışarıya göre hareket ediliyor kız çocuğuysan yandın hemen kapatmaya çalışırlar öyle garip bir ülke burası açıkçası akıl yaşına gelesiye kadar kendi çocuğumu böyle yetiştirmem kendi görsün kendi karar versin dine diye düşünüyor kara peçeye sokmayı çok doğru bulmuyorum

1|0
    0|2
  • Cocuk yetistirmekten haberi olmayanlar lutfen dusuncesini dahi acmasinlar burada gordugumuz uzere minik tatli kizlarimiz mevcut ayagina prangalar vurulmamis agzi burnu kirilmamis siz kim oluyorsunuzda yargilayabiliyorsunuz e o halde cocugunuzu okula gondermeyiniz sizde belki cocugunuzun baska kararlari olacak evet 2 side ayni sey siz nasil iyiligi icin zorlada olsa gonderecekseniz okula burdada annenin ve babanin yaptigi sey ayni

2|2
    1|0
  • Kardeşim ee iyide niye soru açıonki.
    Sende çocuğuna öyle giydir alla alla ya.

0|2
    1|0
  • sen ki ey insan insanlıktan nasip alabilmek için önce milletin yaşantısına saygı duy. çocuğuna istediğini giydir ama şunu da unutma ne ekersen onu biçersin, cinselliği +13 yaşlara düştüğü bir ülkede eline kuran-ı kerim verip alnını secdeye götürmesi gerektiğini öğretmek yerine orasını burasını nasıl açacağını öğreteceksen bu senin yaşantındır saygı duyarım. fotograftaki kız aklı kurtarmayacak bir kız değil diye düşünüyorum ama birşey varki senin aklın birçok şeyi kurtarmıyor. saygılarımı sunuyorum.

1|0
    0|0
  • uykun gelmiş senin genç...

5|2
    2|0
  • Doğru sen lacivert giydir

1|1
    1|0
  • Kültür soykırımı diyorum ben buna.

1|4
    5|2
    • Eski kültürün tukenmisliginin, şapka kılık kıyafet devrimlerinin bitişi, ne güzel

• Vahh ne kadarda zorladılar dimi seni şapka diye, şalvar giydin üzerinden çıkardılar dimi?

• Neden böyle düşünüyorsun? Ben dindar sayılmam madem çocuklar kendi kararlarını o yaşta veremiyor açık olmasının ne anlamı var? Anne babalar çocuklarını (kara çarşafa karşıyım ve hiç sevmem normal baş örtüden bahsediyorum) örtsünler o çocuk ilerde açılmayı tercih ederse ise buna saygı duysunlar, olmaz mı?

0|0
    0|0
  • Sizlere karisilmasini istemediginiz kadar baskalarina karismasaniz ve herkes bildigi kadar yasasa daha iyi olmazmi?

2|1
    1|0
  • küfür etmek istemiyorum...

0|2
    0|0
  • herkesın bı ecdadı bı aılesı var laylaylom kızı anasına yakısır gıyınır mafya babasının oglu babasına yakısır gıyınır davranır herkes kokune ozune yakısanı yapar bence gayet normal ve guzel agac yasken egılır napsaydı anası goturup gotunu basını nasıl gosterecegını mı ogretseydı

0|1
    0|0
  • Ailede goruyorsa ozeniyordur kafasına silah zoruyla giyecek hali yokya gerçi bazı bölgelerde giymeyince rospu gözüyle bakılıyor

0|0
    0|0
  • Niye 4 yaşındaki kıza bikini giydirmek
    Veya erkekle opusturmek veya dans yarışmalarına katılmasını sağlamak doğru mu

1|0
    0|0
    • Cok kıtsınız bunu giydirmemek o anlamamı geliyor yazık !

• Bütün yorumlarda taş ve tükürük yağmuruna tutulmuşsun , hala etrafa saldiriyorsun
      Onların öyle giyinmelerinden sanane

• Sizin gibi yobazların içinde tabi doğruyu söyleyince oyle taş yağmuruna tutulurum

• Araplaşmaya gidiyoruz. Bugun arap ülkelerinde kadının bir kahve yapmaması boşanma sebebi. 21 yüzyılda İnsanın saçtan tahrik olduguna inanan bir kadından bişi beklemiyorum D:

0|1
    0|0
  • Cok gereksiz ve sacma cocuklari kadin gibi gosteriyo

4|2
    6|5
  • bence kotu ya

0|0
    2|1
  • yaşın ufak yigenim büyüyünce anlarsın

0|1
    1|0
  • Sana ne bize ne füze yaptın da kızların örtüsüne mi takıldı

0|1
    0|0
  • Soldaki arap geleneğidir, Sağdaki doğru giyinme şeklidir ya da tesettür de diyebilirsiniz. Lan saçtan tahrik olacak adamın ben bip.. :)

0|0
    1|1
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 26

• Sen bunu giyinenlere laf söylerek de yobazlık yapıyorsun. Ya bir kelimenin anlamını bilmeden kullanmayın.

6|7
    5|2
    • Evet cocuklara bunu giydiren yobazdır nokta.

• Beyin takviyesi istermisin minik?

• Minik benim fakat ergence savunmaya geçen sizsiniz ah kendini modern olarak varsayıp içinde kendiyle çelişen yobaz insanlar. Dini her şeye karismayin diyen de sizsiniz her şeye dini katan da. Üstüne birde kaba cümlelerle yobazlık taslarsınız. Ne diyebilirim ki madem minik benim saygıdan susayım. Size kendi cöplüğünüz de iyi pineklemeler

• Bence gayet doğru, olması gereken.
    Çocukken sevdirmek lazım.
    Tasarım ve renk olarak çok kötü olabilir, amaç zaten dikkat çekmemek.
    Mavi renk örtmesi biraz komik durmuş 😐

4|5
    3|1
  • allahını seversen sen bunun neden giyildiğini biliyor musun ya peki sen bir güne bir gün açıpta kuran okudun mu? allah ıslah eylesin diyecek bişey yok.

5|7
    3|3
    • Aynen senin gibi dini zorla yaşatanlarıda ıslah etsin ;)

• Öyle anneler kızlarını gerçekten çok seven anneler ayrıca kimsenin kimseye zorla bişey yaptırdığı yok. Çocuklara küçük yaşta İslamı anlatıyolar onlarda severek kapanıyolar siyahlar giyiniyolar

1|5
    2|2
  • Renginden dolayimi diyorsan evet neden renkli deiller bu giysiler..
    Kapali oldugundan diyorsan ailelerin kendi bilcekleri..

2|3
    1|1
  • Helal olsun katılıyorum. Zorlayarak yaptırdığın ibadeti o çocuk severek içinden gelerek yapmaz. Bırak kendi kararını kendisi alsın.

2|1
    4|3
  • Çocuğun aklı yeterince ermediği yaşta sadece ailesinin zoruyla ya da çok güzel oldu cicili bicili kandırmalarıyla küçük yaşta kendi özgür iradesiyle seçemediği bir zindana kapatılması.. Acısıda yorumlarda normalmiş gibi kimseye söz edemezsin demeleri falan yazık sizlere, hepiniz gönüllerin müslümanı oldunuz böyle davranaarak tebrikler gençler🙋🏻

2|1
    0|2
  • Neden hemen zorla oldugunu dusunuyosunuz anlamiyorum 7 ye giden kardesim var biz hic bir sekilde mudahale etmedik kendi kapanmak istedi gittik istedigi kiyafetleri aldik. Ayrica bunun yanlis oldugunu dusunuyosun o zaman cocugunu o kadar acik sacik giydirip onada ozendirmemen lazim degil mi kararini etkilememek adina. Bazi cocuklar gordugunu de yapar. Konu kapanma olunca hemen zorla baskiyla yapiliyomus gibi konusmayin artik.

1|1
    0|0
  • @Scre4m ohaa şu hale baksana napmıslar cocukları gördünmü soran doğru diyo bende asla böyle giydirmem kızım olursa o yaştaki çocuk öyle zorlanırmı annemden gördüğüm gibi yetiştiririm kendi kızımıda

0|0
    1|0
  • yapcak bişey yok. tanıdığım bazı insanlar çocuklarını bebekken basını örtmeye basladılar.. ben öyle insanlara şaşıyorum. belli bir yaşa gelince zaten isterse herkes kapanabilir.

0|1
    0|0
  • Benim hosuma gidiyo acikcasi kucuk cocuklari kapali gormek

1|2
    1|2
  • çok yanlış bişey bu, ne açık seçik giydirip teşhirciliğe özendirilmemesi gerektiği gibi ne de bu şekilde kapalı giydirilmemeli çocuklar. hele de siyah renk.. o kadar renkli cıvıl cıvıl çocuk giysileri dururken bunu giydirip çocuğu bu yaştan baskı ile bişeylere zorlamak asla doğru olamaz.

1|1
    3|1
  • Üzücü. Çocuğun psikolojisine zararlı her şeyden önce. Anne niye ben boyle giyiniyorum dediginde amcalar sana karsi cinsel istek duymasin diye yavrum mu diyor analari merak ediyorum.

0|1
    1|1
  • Bu me lan cok sacma 😄🤔

1|1
    1|1
  • çok çok çok yanlış. zorbalık. barbarlık. yobazlık.

1|1
    5|4
  • Yobazlık.

1|1
    4|4
  • çok haklısın bende uzuluyorum bunları gördükçe :/

0|0
    0|1
  • Küç ücük yaşta bikini şort askılı vs.. giydirilen çocuklar da var

0|0
    1|1
    • Bırakta yazın öyle giysin. Sıcakta. Yoksa erkekleriniz tahrikmi olur?

• Amaan hiç o konulara giremicegim anlatamam şimdi erkekmis tahrik olurmuş vs.. tek dicegim su kimseyi zorlamasinlar ne açık ne kapalı giyinmeye veya başka şeylere

• evet herkes kendi kararını versinde örtünmek kadnlar icin farzdır canım cocuk yasta brsey denilmiyo ama nezaman bir kız adet oldu kendini tanımıs olur ve örtünme farzdır anladınmı canım ve hani bende benim bir cok arkadasmda 8 sınıf bitince hatta bitmeden kapannlar var ve bizi ailemiz zrlamadı biliyomusun htta ailmizden kapanma acıl diyenler uzun pardesü giyme etek gyme pantolon giy dediler ama biz kendi istegimizle gydik yani zrlamadan

0|0
    0|0
  • Ben hi dogru bulmuyorum bu durumu cocuk daha sonucta buyuyecek ve kendi kararini vverecek bu durum zaten genelikle ataerkil bir ailede oluyo

1|0
    0|0
  • Ben o yaşlarda ki bir çocuk ta doğru bulmuyorum şahsen. Tabi herkesin yaşantısı farklıdır ama bana göre çocuk, çocukluğunu özgürce yaşamalı hep cıvıl cıvıl olmalı. Daha o yaşlarda siyahlara büründürmek bana doğru gelmiyor. Kimseyi yargılamam ama kendi çocuğum olursa o nasıl isterse öyle giyinir. Daha sonra kapanmayı tercih ederse yine saygı duyarım kararına. Bir insanı ne kadar kısıtlarsanız o kadar aykırı davranma eğiliminde olur.

1|0
    0|0
  • Kurlarda okuyan ögrenciler var onlar için iyi neden giyilmesn

0|1
    3|2
  • Deol. git pis din. düşmanı

5|6
    5|2
  • Yani zorlamak olmaz bazen de cocuklar kendileri boyle giymek istiyo cevresindeki insanlrdan etkilenip kapaniyo cocuklar zaten yani bilincinde olmalari icin daha buyuk olmalari gerekiyor

0|0
    1|0
  • O yaşta ki çocuk kapanıp kapanamayacağını seçecek olgunlukta değil eminim aile zoruyla öyle giydiriliyorlar. Çok yanlış belki ilerde açık olmak isteyecek. Hani dinde zorlama yoktu?

4|3
    3|2
  • Büyük konuşma bu 1 kimsenin hayatı seni ilgilendirmez bu da 2. Herkesin kendi doğruları var seni seninkiler onları da onların doğruları bağlar.

4|4
    3|1
Yükleniyor...