Yasaklar neden tatlı gelir?

Yasak olan şeyler insanlara neden tatlı gelir ya?

0|0
27|99

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Ulasılmayan hersey guzeldir nasilsa gercekler acıysa ulasamayan herseyde bir okadar tatlı ve cekici🐣

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 98

• Niye yasak olsun? Hay kafama. Hiç bozmuyorum ve silmiyorum.
    Varya Yanaklar neden tatlı gelir diye okudum bir an. Hahaha diyorum içimden de ne enteresan dudaklar yazmamışta yanaklar. Üleyn bir hibnelik mi var yoksa derken alt açıklamayı okuyunca jeton düştü.
    Valla yanaklar bence dudaklardan daha güzel. Bildiğimiz yanaklar bu arada aklınız hemen fesatlığa çalışmasın...
    Sorunun hiç cevabı olmadı ama öyle işte. Yasaklar tatlı değil. Yasak olduğunu umursamadığın için sana güzel gelen herşey tatlı zaten. Kim takar yasakları :)

0|0
    0|0
  • Ben kurallara uymayı seviyorum, yasakları delenlere ise dalıyorum.
    Pazartesi sabahı Muğla'dan Ankara'ya geldim. Dikimevi metrosundan çıktım, otobüs durağına geldim. Adam önümdeki alana balgamını tükürdü. Ya sabır dedim ama içim depreşti. Artık kendimi tutamayacağımı anladım. Derken, adam ikinci kez kendi önüne tükürdü.
    - Birader senden düşenler var, geri alır mısın yoksa geri aldırayım mı dedim.
    Adam, el hareketi yaptı. Ben zaten terelelli haldeyim, hareket bekliyordum. Boğazından yakalayınca dedim belanı dedirtme, ya çekgit ya hastanelik olana kadar dayak yersin. Zaten oradaki bayanlarda baya rahatsız olmuş, benim yanımda olunca adam defolup gitti.
    Kurallara uymayanı uyduracaksın böyle!

0|0
    0|0
  • Yasakların tatlı geldiğini değil de, zevkli olan şeylerin yasaklandığını düşünüyorum..

Uyuşturucu yasak olmasaydı da zevk verecekti.

0|0
    0|1
  • İnsan beyninde ödül hormu var bide adrenalin yasakları yaparken insan korkudan adrenalin salgılar ödül hormonu maximuma çıkar. Korku ile beraberde sürekli salgılanır adrenalin olay korkuda bitiyor yani. Aldatan birisi mesela sürekli aldatıyorsa bir süreden sonra zevk alamaz korku yok adrenalin yok.

0|0
    0|0
  • Tatlı gelmez. Öyledir zaten, yani cidden tatlıdır.

0|0
    0|0
  • Şimdi uzunca Freudien teoriden id ego süper ego bağlamında müthiş bir cevap vermişim gibi artıya boğun beni. İd devreye daha çok giriyor diyebiliriz kısaca, mitolojiye göre Hz. Adem ve Havva'nın elmayı yemesinin sebebi de bu, inadına gidip elmayı yiyor adam bak bak kafaya bak. Yeme diyor sana onu yeme diyor git muz ağacına dal kaç kere muz yedin sanki, bir dene en azından, yok bizi bu duruma sokacaksın illa ki.

Cayırt.

1|1
    0|0
  • Cunku yasaklar tatlidir :)

0|0
    0|1
  • Eger iste. Peygamberimiz sav soyle diyor. Nefsine agir gelen cennetlik eder, nefsine hosuna giden cehennemliktir.

Icki kumar zina hirsizlik gibi cok basit olan sey cehennemlik eder

Namaz oruc zekat calismak gibi zor seye cennetlik eder.

Hayat gecici bir imtihandir

1|0
    1|0
  • Bu Türk halkı için geçerli

2|1
    1|1
  • O yasaklara koyan bile uymaz pek sanırım o yüzden :)

1|0
    0|1
  • Düşün Cennette her yer elma ağacı dolu olsaydı, istediğiniz kadar yiyin denilseydi, Şeytan insanı kandırabilir miydi? ;)

0|0
    0|0
  • Kadınlar için geçerli bir kural.

Erkekler yasak çiğnemez hafız.

Sadece olanı uygular, imkanlar dahilinde.

0|0
    0|0
  • Elmas değerlidir çünkü ulaşması zor :)

1|0
    0|0
  • Künefeden

0|0
    0|0
  • Yok bana gelmez..

0|0
    0|0
  • Doğanın kanunu olmalı...
    Havva anamız yaratıldığında yasak elmayı yemişti.
    Genetik olmalı yasaklara olan ilgimiz :)

0|0
    0|0
  • Tatlı gelmez , şeytanın dostu olan insanlara şeytanlaşmış cinin telkin yöntemi ile vesvese vermesidir , ya da şeytanlaşmış nefsinin telkinleri :)

0|0
    0|0
  • Bana hiç tatlı gelmedi gelmiyorda

0|0
    0|0
  • Cesaretimizi sınamak iyi geliyor bize.

0|0
    0|1
  • yasak oldukları ıcın kanks

0|0
    0|1
  • Yasağı çiğneyince kendini bişey sanır bazıları ondanda olabilir, ama çoğu tatlı bile değil öyle sandırılır baş düşmanlarımız şeytan ve nefs tarafından

0|0
    0|0
  • freeedoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

0|0
    0|0
  • Şimdi uzunca Freudien teoriden id ego süper ego bağlamında müthiş bir cevap vermişim gibi artıya boğun beni. İd devreye daha çok giriyor diyebiliriz kısaca, mitolojiye göre Hz. Adem ve Havva'nın elmayı yemesinin sebebi de bu, inadına gidip elmayı yiyor adam bak bak kafaya bak. Yeme diyor sana onu yeme diyor git muz ağacına dal kaç kere muz yedin sanki, bir dene en azından, yok bizi bu duruma sokacaksın illa ki.

0|0
    0|0
  • Kurallar çiğnenmek için konulmuştur.

0|0
    1|1
  • Yohhohho yohhoho ve bir şişe romm sen ic gerisini halleder şeytan ;))))) bu mirildanmadanda anlasildigi gibi

0|0
    0|0
  • önce merak edilir yasaklar..
    Sonra merak yasağa iter..
    yasak işlendikçe marifet sanılır ve zevkliyse bu yasağın üstüne üstüne gidilir..

0|0
    0|0
  • İlgi çekiyolar. İnsanalr her zaman yasak cigneyemiyor malum D

0|0
    0|0
  • Çünkü insan psikolojisi özgürlüğe ve eyleme odaklıdır. Yani yapma, yapmamalısın, yapamazsın gibi eylemi engellemeye yönelik davranış ve sözler, o eylemi daha da yapılası kılar. E bir de insan gaza gelen bir varlık olunca 😊

0|0
    0|0
  • İsanların doğasında vardır bu saklanmaya çalışan şeyi merak ederiz ve yanlış olduğunu bildiğimiz şeyleri yapmak isteriz

0|0
    0|0
  • Tatlı gelmez bana

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    68

Kızlar Ne Diyor 26

• çünkü neden gelmesin

0|0
    0|0
  • Cezbediyor elde degil 😁

0|0
    0|0
  • kural boyle
    taa zamanindan kalma

0|0
    0|0
  • yasak olduğu için her insanın içinde azınlık duygusu vardır

0|0
    0|0
  • insan doğası. yasak olana meyleder

0|0
    0|0
  • Şeytan çirkini güzel gösterir.

0|0
    0|0
  • Daha fazla zevk verdiği icin

0|0
    0|0
  • tatlı gelmez bakıs acımız öyleymiş demek.

0|0
    0|0
  • Buna insan psikolojisinde ters psikoloji denir buyuzden yapma dedigin herseyi yapma istegi uyanir

0|0
    0|0
  • Yasak olduğu için ulaşamafığımız ve tadını alamadığımız şeylerdir eper bir kez ulaşıp yasaklıktan çıkarsa eskisi kadar tatlo gelöez

0|0
    0|0
  • çünkü önünde engeller var, engelleri aşma arzusu tatlı geliyor bence. bir bo k becerdim sanıyorsun.

0|0
    0|0
  • Güzel olan şeylerin çoğu yasaktır ☺️

0|0
    0|0
    • @SelinceTime_ öyle mi aslında? Yoksa biz yasak olan ama onun yasaklanmasında ki inceliği kavrayamamış ruhlara sahip olduğumuzdan kötüyü bile güzel görüyor olmayalım :)

• Pardon @SilenceTime_ :)

• bunu ne anlamda sorduğunuza bağlı

0|0
    0|0
  • yasak olan şeye daha dikkatli bakarız. bu bazen ondaki olumlu yönleri fark etmemize sebep olur

0|0
    0|0
  • Yapmak istemesen bile sırf yasak olduğu için yapınca zevkli gelir insana. :D

0|0
    1|0
  • Aynen bende nedenini bulamadım daha :D

0|0
    0|0
  • Çünkü eşşen zekinden dolayı

0|0
    0|0
  • Hep şeytanın oyunları bunlar :D

0|0
    0|0
  • Yasak olduğu için olabilir diye düşünüyorum 😄
    Çok açıklayıcı oldu..

0|0
    0|0
  • Bilmiyom ki mesela kola yasak her gün deli gibi içiyorum

0|0
    0|0
  • Yaratilistan oturu😊😊😊

0|0
    0|0
  • merak duygusu neden yasak?

0|0
    0|0
  • İnsana degil Nefise tatlı gelir :D

0|0
    0|0
  • hayatta güzel olan şeyler ya yasa dışı ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır. :)

0|0
    0|0
  • Çünkü yasak. :)

1|0
    0|0
  • Merakı ve çekiciliği yüzünden 😃

0|0
    1|0
Yükleniyor...