Bu insanlık dersini gördünüz mü?

Japonya Hükümeti, 3 yıl önce Hokkaido'da bulunan tren durağını kapatma kararı alıyor;ama o treni kullanan ve okuluna giden bir öğrenci için, tren günde iki kere durağa uğruyor. İlkinde öğrenciyi okula götürmek için ikincisinde de okuldan alıp evine götürmek için. Bir öğrenci için 3 yıl çalışan tren, bu sene öğrenci mezun olunca kapatılacak. İmrenmemek elde değil.

Bu insanlık dersini gördünüz mü ?

Ne zaman Türkiye de böyle şeyler göreceğiz.. :(

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• Bu gerçekse gerçekten şaşırtıcı.
    Ama yine de mantık hatası var. Söz konusu öğrenci nasıl bir dağ başında yaşıyor ki o durağı kullanan tek insan oluyor?

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Abi bu r
    Gercek mi yaaa ben ilk okuldayken koydeydim okulda 60 kisi var diye okulu kapatmıslardı...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• japonyada bir feodal devletti ne yaptılarr reformlarla bugunki japonyayı oluşturdular her devlet gelişmişliğe modernliğe açıktır ama baştakıler nasıl daha zengın olsa bu ınsanları nasıl sömürsem mantıgında harket ettıkleri için böyleyiz

1|3
    0|0
  • Vay bee bizim turkiye anca ruyamizda belki

0|1
    0|0
  • Wowwww gerçekten çok iyi !

Ama ehlivukuf Türkiye te laf etme yahu her ülkenin inişleri cikislari
    Japonlar da neler neler yapiyor... Yani bu iyi noktayi bulup ne zaman tr de boyle olcak demek çok ayip
    Yakistiramadim

0|1
    0|0
  • Vaooooov 😍 👏

0|1
    0|0
  • Güzelmiş :)

0|1
    0|0
  • Vaay be bizde olsa kesin çocuğun okul değiştirmesini falan isterdiler ve ya bize ne ne yaparsa yapsın derdiler. Sırf bir çocuk için böyle bişey yapmak. Helal olsun ne diyelim 😊

0|1
    0|0
  • :,) ayyy çok duygulandım yaaaaaa

0|1
    0|0
  • Hicbir zaman boyoe bir sey olmaz Turkiyede...

0|1
    0|0
  • Nerde asirda bir cikan insanlik haberi var dusmanin ulkesinde dort duvele duyurmayan kalmaz memleketimde. Kac para ya geri donussuz japonya bileti? Ben koyacagim cebine. Gina getirdiniz. Bir kez olsun kendi memleketinizde yasanan guzel seylere kulak verin.

0|0
    0|0
    • yahu zorla cevap yaz diyen oldu mu?

• Her insanin bir patlama noktasi vardir bana sen ciktin😌 erdeme deginmen hic yerli degil. Ozur diledim bir genellemeye dahil ettigim icin seni. Ayni anlayisi gostermeni beklerim😊

• zaten herkes de bana patlıyor.. ben anlamadım ki.. geçen kzıın biri de sevgilisine sinirlenmiş bana çattı.. o da sonradan özür diledi :) özür dilemek erdemdir ama yara izi bırakır bunu unutma..

• Servis görevi görmüş tren

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Böyle bir durumun oluşması için ülkede terörün kökten bitmesi, ekonomik reformların adamakıllı yapılması, toplumsal anlayış ve birikimin belli bir düzeye çıkarılması gerekir ki böyle durumların oluşmasına tanıklık edelim...

1|2
    1|0
  • koca treni neden uğraştırıyonuz başka bir şeyle de götürüp getirebilirsiniz bence salaklık
    ama insana deger vermeleri cok hoş

0|1
    0|0
  • kürdistanda da karın içinde 2 km yürüyor çocuklar çünkü hepimiz kardeşiz :)

0|1
    0|0
  • Onedio'da gördüm kesin yalandır. Koskoca treni oraya göndereceklerine özel araba göndersinler daha az masraflı olur. Devlet yardım yapmak isterse bu kadar gerizekalıca yapmaz. Hem devletler her zaman kendi çıkarını düşünür. Bir yardım yapıyorsa bu siyasi amaçlıdır

1|0
    0|0
Yükleniyor...