Kapat

Ailevi sorunları nasıl çözüyorsunuz? Özellikle anne babanız ayrıysa ve arada kalmışsanız?

22 yaşındayım ve babamın isteklerinden hiç çıkmadım egitim konusunda, her zaman deger verdim saygsızlık yapmadım, annemle ayrılar ve bütün ihtiyaçlarını yemegini hep önüne getirdim, anneme karşı haksızlık yapsada ben onun seçim yapmadan babamla yaşamaya devam ettim okul düzen bozulmasın diye. Ama vicdanım sızlıyor annemle görüşmemi istemedigi için görüşemiyorum diye. Babama karşı korku mu bagımklılık mı yoksa egitim masraflarımı, ihtiyaçlarımı karşıladıgı için maddi emegine haksızlık yapmamak için mi kalıyorum yanında diye sormaya başladım kendime. Sonuç babamla yaşamamam gerktigi psikolojik olarak kendim degilim sadece robotum babamla olan iletişimde. Ve babam dogu kültüründe aşiret kafasında biri. Kabugumu kıramıyorum çalışma haytıma bile karışıyor kpss ile atanmak dışında şansım yok iş konusunda. Annemin yanına da gidemiyorum zarar gelir diye ama böyle vicdanım sızlıyor anneme hksızım babama karşı kendimi savunamadıgım için onun görmesi gerektigi gibi davrandıgım için. Hatalarını haksız oldugunu yüzüne vuramadım için. Dışarda sosyalimdir mantıklı iletişimlerim olur ama babam ve bu vicdan duumunda kendimi dinleyemiyorum. pek anlatamadım belki ama içim dolmuştu buraya kadar okuduysanız çok teşekkür ederim.

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• gayet guzel anlatmıssın ama sen bu sebepten oturu sakın annenı ıhmal etme gorus onunla hayattayken kıymet bıl ekonomık ozgurlugunu kazanana kadar sabret kazandıktan sonra annenı yanına alabılırsın baban zaten basının caresıne bakar unutmakı herzman caresızlgı kadın yasar en cok onun ıhtıyacı olur bı destege

1|0
    0|0
    • evet haklısınız bir ölümlü dünya sonradan pişman olacagım bir durum içindeyim fakat babamı bırakınca benle konuşmayacak bunada katlanamam öleyimde kurtulayım modundayım sabretmeye çalışsamda mantık sıfır şu an

• ayakda durabılcek konumdayken bı ev tut sonra annenı al babana ızah ett dedım pat dye cıkıp gıt demedımkı

• annenın karsısına mı cıkamıosun anlamadım kı

En İyi Kız Görüşü

• Isini eline al kimse tutamaz seni istesen izini bile kaybedebilirsin ben olsam annemi de alir giderdim elime yeterince para gectikten sonra

1|0
    0|0
    • haklısn aklımdan geçen yapmak istedigim şey fakat o gitme zamanını başaramıyorum

• ah ah keşke zamn geçince anladım

• Rahat yurt disina cikabilirdin muhendislik falan olsa

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 2

• Benim annemi ayıracaklar var ya her şeyi göze alırım sen neden gitmiyorsun gizlice? Anneni görmek hakkın değil mi? Senin şu an anneni görmemen büyük ayıp karakterine yakıştırıyormusun?

1|0
    0|0
    • yakıştırmıyorum rahatsız oldugum bir durum. Fakat babamla 8 aydır bu şekilde yaşadık ve içimdeki cesaret ya ben anneme gidersem daha kötü şeyler olursa diye düşünüyorum

• çok haklısın baştan kaybetme durumundayım, Allah arkadaşına da sabır versin

• Teşekkür ederim. Mutlaka görmeye git.

• Hiç dusunme annenin yanına git derim anlatmam çok uzun sürer

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...