Hazircevaplilik nasıl gelişir?

Hazircevaplilik nasıl gelişir? Yöntemleri nelerdir?

Güncellemeler:
Kitap okumak bence hazircevaplilik etkisi yok

0|0
9|26

En İyi Erkek Görüşü

• Hazır cevap olabilmen için insanları tanıyabilmen empati kurabilmen lazım. Tabi hayatı da bilmek bunda etkili.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• hızlı dusuneceksın
    kıvrak bı zekada lazım
    bazen ama bazen ukala umursamaz saygısız ve fütursuz olmalısın.
    karsı tarafla dalga gecmeyeceksın ya da asagılamayacaksın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Hazır cevaplılık bir anda olmaz aşamaları vardır.
    konuşkan değilsen konuşkan ol öncelikle
    sonra eğri doğru demeden her söze cevap olarak laf kalabalığı yap manidar olması cuk kapak olması şart değil
    bunları yap sonra tabiki olmazsa olmaz kelime haznen ve kültürün çok iyi olmasada biraz iyi olsun yeter.
    kendine bir insanda konuşma şekli taslağı yarat.
    sonra patlat gitsin :D
    ya da hepsini boşver leyla ile mecnun dizisini baştan sona izle kendini vererek :D

0|0
    0|0
  • kitap okumalısın. bir de açıkları yakalamaya çalış

1|0
    0|0
  • kitap oku.. tiyatroya gıt.. belkı enteresan gelecek ama çocuklarla sohbet et..

0|0
    0|0
  • sürekli yeni bişeyler öğren her sorulan soruya lap diye cevap vermenin tek yolu bu ;) pratiğini üstümde deniyebilirsin ;)

0|0
    0|0
  • hazırcevaplarla takılarak...
    aklıma nedense bu geldi :)
    https://www.youtube.com/watch?v=ZVEr9GX7lqk

0|0
    0|0
  • zekayla alakalıdır geliştirilemez

1|0
    1|0
    • ama zeka gelistirilebilir :)

• @Vanilyalıkurabiye yok öğrenmek istiyorm. geliştiriliyosa nasıl yapılıyo gayet normal bişi bu. bilmediğim bişeye biliyorum diye ısrar edemem sonuçta. bılmıyosam da öğrenmek ısterım.

• ya simdi bunun temeli öncelikle sagilkli bir hayat südürmen gerekiyor.. yani spor, beslenme, hobi falan filan. sonrasini da arastirman gerekiyor cünkü yapman gereken cok sey var.. ha bide en önemlisi sabirli olmalisin sonucta biraz zaman aliyor

• Pratik zekadır. Doğuştan var olup sonradan kazanılan bir özellik değildir ben hiç sonradan hazır cevap olanı görmedim.

0|0
    0|0
  • Yaşaya yaşaya...
    :)

0|0
    0|0
  • NE demek kitabın etkisi yok? Ben kendimi bildim bileli kitap okuyorum ve hiçbir lafın altında kalmıyorum, her şeye bir cevabım var. Her konuda fikrim var. Ön yargılarını kırmalısın.

0|0
    0|0
    • ne tarz kitaplar?

• Ben Tarih ve Siyaset kitapları okumayı çok sevdiğim için tercihim bu yönde oluyor. Roman okumak bile geliştirir seni. Ama sen yine de sevdiğin tarz kitapları okumaya çalış, Din olur, Siyaset olur, Tarih olur, Kişisel Gelişim olur, Felsefe vb. olur. Ama oku yani. Cümle kurabilme yeteneğindeki artışa hayret edeceksin mesela. Konuşman akıcı olacak. Aynı zamanda istediğin gibi hazırcevap olacaksın. Kitap okumaya sempatin yoksa, sayfa sayısı az olan kitaplardan başlamanı tavsiye ederim.

• İnce espriler okuyarak olabilir. Sonradan kendin türeterek espri yapmaya çalış. En sonunda hazırcevap olmaya başlarsın zamanla.

0|0
    0|0
  • şahan gökbakarı izle ya da cem yılmazdı veya şeyi ozan güveni

0|0
    1|1
  • sadece kitap okumakla

0|0
    1|0
  • çok okumak, fazla kelime bilmek, zeka ve birazda piçliği harmanlarsan sende birgün hazırcevap olablirsin ;)

0|0
    0|0
  • Cübbeli Ahmet dinlersen gelişir :D

0|0
    0|0
  • Ağzın durmıcak sjs

0|0
    0|0
  • Çok kolay. Arkadaşlarınla laf dalaşına gir. Ne kadar köfte o kadar ekmek -,-

0|0
    0|0
  • iq nü yükselt
    nereden ve ne kadar diyosan
    marketten 30 gram iq yeter

0|0
    0|0
  • Bulmaca çoz ve komedi filmleri izle

0|0
    0|0
  • benim gibi olucaksın :D

0|0
    0|0
  • Ya bir sus ( bak benimki ne kadar gelişmiş, lafı ağzına tıkadım ahahahha

0|0
    0|0
  • Kitap okuyarak.

0|0
    0|0
  • neden ne yaoıcan ki?

0|0
    0|0
  • hazırcevap olunmaz hazırcevap dogulur :D

0|0
    0|0
  • Beynin çalışmalı
    Uyanık olmalısın

0|0
    0|0
  • Bilgi birikimi ile alakalı genel kültürün iyi olması lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kendine güven ve asla ve asla kimseden korkmamayı prensip hale getir, kendine güvenerek yürü. Etkileyecektir elbet :) Mesela ben Allahtan başka kimseden korkmam ve herzaman kendime güvenirim. Bunlardan sanıyorum

0|0
    0|0
    • Bir de kavgada ağzıma ne geliyorsa söylerim kendimi kaybediyorum, hiçbir lafın altında kalmam

• Kelime haznenin geniş olması ve pratık düşünmeye bağlı aslında bu ikiside varsa sende hazır cevap olabilirsin

0|0
    0|0
  • Konu hakkında konusurken konuya hakim olmaya çalış
    Kendini düşünmeye zorla

0|0
    0|0
  • bu biraz karakterle ilgili karşındaki kişiyi takmaman gerekiyor ve biraz çakal olman gerekiyor

0|0
    0|0
  • O aslında doğuştan gelen bir özelliktir sonradan kazanılacağına inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Fazla bol bol kitap oku abartidiz söylim internet Zımbırtılstondan binkat daha iyi oku gör

0|0
    0|0
  • kitap okuyanlar genelde hazir cevap oluyor

0|0
    0|0
  • Icindeki cocugu kaybetme yeter...

0|0
    0|0
Yükleniyor...