Ölümü ne kadar hatırlıyorsunuz?

Ömer Bn. Abdülaziz, bir gün Ebu Hazm denen zattan, kendisine öğüt vermesini ister. O da cevaben der ki:''Sen uyudugunda ölümü başının altına koy.Ölümün geleceği anda meşgul olmayı arzu arzu ettiğin şeye devam et.Ölümün geleceği sırada, uzak kalmak istediğin şeyden uzak dur. Zira ölüm sana yakındır, her an gelebilir.''
Şu halde ölüm bu kadar yakınsa kaybedecek zaman yoktur. Dinimizin Gerekliliklerini ve Yüce Allah'ın emirlerini ertelememeliyiz. Her bilgiyi değerlendirmeliyiz. İyi geceler.

0|1
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bence de ölümü unutmamak gerek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Açıkçası ölüm korkaklar için korkunç bir şey gibime geliyor çok takmıyorum ben elinde sonununda bizi bulacak olan o kaçış yok rabbimden tek dileyim bazı insanların ölümünü görmem ve mutlu olmam onlar bu dünyadan temzilendikten sonra ben huzur için de öbür tarafa gidebilirim...

Kötü insanların ölümünü görüp mutlu olmak gibisi yok :)

1|0
    0|0
    • çok takmadıgını söylerken aslında bu sözünün nerelere vardıgını bir bilsen bu kadar rahat konuşamazdın. Allah hidayet versin cümlemize. Gafletten uyandırsın. ölümden korkmayan var mıdır?
      Bence yoktur. Korkmam ya da umrumda değil diyen ahireti, kıyamet gününü bilmiyordur ya da Allah'a asi geliyordur (Haşa) Şirke bile götürür. Bizler aciz birer kuluz. O'ndan gelene razı olmak zorundayız. İmtihanımız ne kadar ne derece zor olursa olsun asla isyan etmemeli, sabretmeliyiz. Allah kimisine çok verir imtihan eder, kimisini de yoklukla imtihan eder. Rahat refah, mutluluk içinde yaşayan da hesap verecek, dert çekip yokluk gören de...

• Ben de anlamadim :)

• sorun değil boşver :)

• hergun !

0|0
    0|0
  • Hergun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...