Diyarbakır'da yaşıyorum. Türk olduğumu söyleyemiyorum ne yapmam lazım?

Merhaba, biz D. bakır'da oturuyoruz. Asker ölümleri duydukça buradakiler sanki düğün vamrış gibi silah sıkıyorlar. Okulda Atatürk resimleri yırtılıyor kitaplardaki. Bebek katilinin adı söyleniyor, çok sinir oluyorum çok kızıyorum ve karşı gelmek istiyorum ama bir yandan da nasıl yapacağımı bilemiyorum. Ne yapmam gerek sizce?

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bu yazılanlardan sonra, Diyarbakır'ın kaybedilmediğini söylemek akıl karı değildir. Üniversite veya iş bahanesiyle batı şehirlerine kaçman gerek. Yoksa çürüyüp gidersin. Ben şimdi İstanbul'da bir üniversiteye geçiş yapmak için didiniyorum. Oradan da, bir yolunu bulup ver elini yurt dışı. Eğer yapabilirsem, tabutumu bile getirmem buraya. Kısa bir iç döküş oldu.

0|0
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• öldürürler boşver, kendilerinden olmayan Kürdü öldürüyorlar sana mı acıyacaklar?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• sonra neymiş efendim doğuya giden birine saygılıymışlarda falanda filanda. sorulur bunların hesabı gün gelir.

1|0
    0|0
  • Temizlik bitince istediğini yaparsın, ordakiler kimin Türk olduğunu zaten biliyordur. Söylemeye gerek mi var. Asker polis canla başla gereğini yapıyor. Ucuz kahramanlık lüzumsuz.

1|0
    0|0
  • Türk olduğunu söyleme hissettir. Üstün olduğunu belli et anlarlar.

1|0
    0|0
  • Gördüğün şeyleri 155 e ihbar et en büyük yardım bu olur

0|0
    0|0
  • arkadaşım operasyonlar var silah sesleri normal abartma ben diyarbakırlıyım orda türk olduğumu söylüyemiyorum gibi şeylerle burdaki insanların eline malzeme verme yazık

0|0
    0|0
  • hangi ilçedesin?

0|0
    0|0
    • Ergani

• neden ordasın? öğretmen, hemşire, vs

fazla sesini çıkarma çok kürt tanıdım hayatı zehir ederler sana karışma hiç yakında görecekler

• aynen bende türküm bende diyarbakırda oturuyorum aynı şeyler oluyo ama ben erkek oldugum için saklamıyorum ve kendimi koruyabilirim ama sen bir bayansın pek öyle sohpetlere girme

0|0
    0|0
  • Sabret, Allah sabredenleri sever.

0|0
    0|0
  • onların hepsinin soyu kurusun inşallah

1|0
    0|0
  • yapacak bısey yok onları sıyaset kızdırıyo sıyaset terorden beslenır mantık yurut 7 hazırandakı dusuk oy oranını nasıl artırdı teroru ertesı sabah azdırarak :) bıtırmez ne akp ne mhp ne chp hepsınınde ısıne yarıyor cunku

0|0
    1|0
  • O kalin kafalilarla asla tartismaya girme. Bende d. bakkirdayim ve zorlugu bilirim

0|0
    0|0
  • canım yapılabılırse devlet adamları yapardı akıllı uslu dur sen

0|0
    0|0
  • bende d. bakırlıyım türküm öyle bişey oldum mu takmıyorum gül geç :D

0|0
    0|0
  • Onların ben a. Skym

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir de "dövlöt bizi bakmiyir" diye ağlıyorlar. Türk olarak kendi ülkende rahat hareket edemiyorsun ya

0|0
    0|0
  • Sabret günü geldiğinde bu ülke huzura kavuşacaktır.
    ''Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır'' Mustafa Kemal Atatürk.

0|0
    0|0
  • Allah belalarını versin onların. Boşaltsınlar orayı masum insandan arındırıp yıkacaksın oraları. Hepsi gebersin gitsin. Türkün Türkten başka dostu yok.

0|0
    0|1
  • Hiçbir şey. Sana da zarar verirler

0|0
    0|0
  • terk et orayı :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...