İnsanlara yardım ettikçe kendinizi kullanılmış hisseder misiniz?

Ben sürekli insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum, mutlu etmeye çalışıyorum hayır diyemiyorum işte. Ama hiç bir insan beni mutlu etmeye çalışmıyorum bana yardımıcı olmaya çalışmıyor. Üzülüyorum bende tabi bir beklenti içinde değilimde birisi bana yardım etmiş olsa beni mutlu etmiş olsa bende onları mutlu ederdim açıkçası hakkı kalmasın üzerimde diye.

0|0
7|1

En İyi Kız Görüşü

• Yaptığın iyiliklerin karşılığını beklersen eğer bunun adı iyilik değil fedakarlık olur. Beklenti içerisinde olduğun sürece de; üzülür, incinir ve yıpranırsın fakat kaybettiğin bir şey olmaz.

Belki soyut şeyler ama bir insana, bir canlıya küçücük de olsa bir iyiliğin dokunduğunda; insanın yüzündeki o tebessümü görebilmek, o canlının gözlerindeki sevgiyi ve şükran duygusunu hissedebilmek bile ne büyük mutluluktur insan için... Mutluluk detaylarda gizlidir, görebilmeyi öğrenmelisin. :)

Ne mutlu ki sana; iyi, güzel ve adilane bir kalbin var. Hep böyle olman ve senin gibi insanların çoğalması dileğiyle... :)

0|0
    0|0
    • ben fedakarlik yapmiyorum iyilik yapiyorum... yapincada dedigin gibi mutlu oluyorum. Belli bir vakit sonra o mutlu ettigim insanlar nasil uzgunse onceden bende uzuluyorum... ama gel gor ki beni mutlu eden iyilik yapan yok. Yani mutlu ettigim kisilerden iyilik beklemiyorum insanligi mutlu ediyorum insanlikda mutluluk istiyorum ama cok sey istiyorum sanirim.

En İyi Erkek Görüşü

• yardım etmek karşılık beklemeden çok sevaptır inşallah hep bu yolda olursun

0|0
    0|0
    • tesekkurler zaten sevap oldugu icin belkide bukadar uzuluyorum... ilerde mutlu olacagim icin.

• zerre kadar iyilik etsen de karşılıksız kalmayacak emin ol

Kızlar Ne Diyor 6

• hissetmedim.

0|0
    0|0
  • Ben yardım etmem. Sadece hak edenlere ediyorum.

0|0
    0|0
  • Kullanıldığımı hissedersem yapmayı keserim. Malesef herkes senin gibi iyi niyetli değil.

0|0
    0|0
    • nasil kesebiliyorsunki iste cunki ben yapamiyorum aslinda cok yapmak isitiyorum cunki yardim gerekene yardim etmek istiyorum.

• Gözardı etmeye çalış. Haketmeyene neden yardım edesin ki. Hele iyi niyetini suistimal ediyorsa. Bu seni yıpratır sadece.

• dogru ama iste hayir diyemedigim icin oluyor tum bunlara yalanda soyliyemiyorum.

• Evettttt

0|0
    0|0
    • kendini nasil mutlu etmeyi beceriyorsun?

• Karşılıksız yaparsan üzülmezsin :)

0|0
    0|0
  • Hayır zaten fazla sosyal biriside değilim hatta hiç değilim

0|0
    0|0
    • yok sosyallikle bir alakasi yok bende sosyal degilim sadece yardim etmeyi seviyorum

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...