Çocuklarda telefon yaşı kaç olmalı?

Artık teknoloji hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Hatta o kadar girdi ki hayatımıza çocukluk kayboldu.
Sokakta kirlenene kadar oynayan çocuklar hemen hemen az, hepsi bir bilgisayar/telefon aşığı oldu.
Tabii bunda biz büyüklerin suçu da büyük, çocuk ağlıyor mu hemen telefondan youtube'a girip sevdiği çizgi filmi açarız ve telefonu eline tutuştururuz ya da ipad'i en kötü laptopu. Ya da çocuk oyunları ararız play store'dan..

Her neyse, sizce çocuklarda telefon yaşı kaç olmalı? 6 yaşında ki çocuğun elinde bile kendine ait telefon gördüm.. Siz çocuğunuza kaç yaşında telefon alırsınız?

• 16 yaş altı
    27% (20)23% (12)25% (32)Oy Ver
  • 16 yaş üstü
    73% (53)77% (41)75% (94)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|12

En İyi Erkek Görüşü

• %78'lik grubun üyelerini neden toplumda göremiyoruz? Nereye saklaniyor bunlar?

Google'ın en tepesindeki isim;
    " Benim Kızım 14 yaşında şimdiye kadar hiç televizyon izlemi, hiç telefon da kullanmadı ve bunlar yasak, 16 yaşına kadar da bu yasak devam edecek. Biz bilgisayarları ve telefonları en aptal insana göre yapıyoruz nasıl olsa öğrenecek. Okulu'nda akıllı tahta da Yok bildiğimiz klasik kara tahta"

Bu adamın bir bildiği olmadı değil mi? ...

EİG seçerseniz en tepede durur ve soruya gelen herkes okur...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• +16 yazsam da sakın inanmayın. Zamane veletleri 8-9 yaşında istemeye başlıyorlar o telefon denilen şeyi.

0|0
    0|0
  • 16 yaş üstü...

0|0
    0|0
  • Şu telefon televizyon ne zaman elimize tutuşturuldu işte o zaman mutluluk güven saygı denen şeyleri yavaş yavaş kaybettik. Bence çocuklar doyasıya sokakta oynamalı ki öğrensin herşeyi. Sokaktan geçene saygıyı da sokaktan geçene sevgiyi de sokaktan geçenden korkmasınıda sokaktan geçenden sakınmasınıda. Biz böyle gördük böyle büyüdük. Sokağı görmeyenler şimdilerde sevgiden saygıdan aciz.

0|0
    0|0
  • Ulaşmak için küçük yaşta bir cep telefonu verilmeli ama takoz olmalı :)

0|0
    0|0
  • bana kalsa 17 yasindan sonra alirim ama cocugun sinifinda herkes alip cocuguna vermis bu arada cocuk 5. sinifa gidiyor alirsin dert almazsin ayri bir dert

0|0
    0|0
  • B yi seçtim.11 yaşında çocuğum var daha düşünmüyorum almayı. ama bu konudaki temel etken ÇOCUGUNUZUN ÇEVRESİDİR. arkadaşları nda varsa işiniz zor. bence

0|0
    0|0
  • 12 üstü

0|0
    0|0
  • 20+ olması lazım

0|0
    0|0
  • 20 güzel yaş.

0|0
    0|0
  • Malum 'radyasyon meselesi' erkenden önlemini almakta fayda var diye düşünüyorum. :)

0|0
    0|0
  • Hayaller 12 yaş üstü. Gerçekler anaokulu...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Ne zararı var telefonun. Tamam belki zararlıdır benim yıllarım öyle geçtiği için böyle düşünüyor olabilirim ama naptı bu telefon size 11 yaşında telefonum oldu benim insan özgürdür istediğini yapar. Telefon iyidir. Asosyal değilim ama telefon olmadan olmazdı. 12-13 üstü olmalı ama illa bir sınırlandırma olacaksa

0|0
    0|0
  • 16da küçük bence 18-20 olmalı

0|0
    0|0
  • 16 yaşındayım telefonum yok 😄 sadece günde yarim saat 1 saat tablette takılırım unutmayın telefon herşey değil ve hiç bir zaman arkadaş ortamı aile, akraba ortamı telefonun yerini tutmaz :)

0|0
    0|0
  • 15 yas ustu bence ama artik 1 yasindaki bebekler bile oyun oynuyor

0|0
    0|0
  • Ben cep telefonuna 15 yaşında sahip oldum. Çünkü mahallemizdeki ilkokuldan çıkıp daha uzak bir yere lise okumaya gittiğim için. Aynı şekilde çocuk sahibi olduğumda 15+ da almayı düşünürüm. Gelip dizlerime kapanıp ağlasa herkesin var benim yok diye kendini de acindirsa almam.

0|0
    0|0
  • 11-12 çünkü çocuğun o yaşlarda kendi hayatı olur ve gerektiğinde ulaşabilmeli ailesine her zaman evde oturmaz sonuçta

0|0
    0|0
  • su an bennnımde yok mesala, ablam sene basında ders calısmıyorum dıye üni ye giderken götürdü. iyiki de goturmus :D

0|0
    0|0
  • liseye başladığı zaman gerekli bence

0|0
    0|0
  • Bana 12 yaşında alınmıştı. Bence 17 olmalı. Bir b*ka yaramıyor, vakit öldürüyorsun anca

0|0
    0|0
  • 15den önce vermem telefon asla

0|0
    0|0
  • 18 yaşına gelmeden asla.

0|0
    0|0
  • 15 yasında felan alırım bende o yasta sahip oldum :)

0|0
    0|0
  • 16 yas üstü

0|0
    0|0
Yükleniyor...