Çocuğunuza şiddet uugularmisiniz?

İlerde çocugunuz oldugunda terbiye amacli yaramazlik yaltiginda vurur siddet uygularmisiniz?

Ben uygulamam

0|0
17|13

En İyi Erkek Görüşü

• Siddet kullanilacak en son sey bu yuzden asla demiyorum cunki siddet sadece fiziksel bir uygulama degil. Terbiye ayricana siddetle verilmez... terbiye terbiyele verilir veremiyorsam kendimi terbiyemi sorgularim ilk once. Ve cocugumu anlayip konusarak ve ona yardimci olmaya calisirim yaptiginin yanlis oldugunu ona gosteririm.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• bana şiddet deme ne olur ben gördüm babamdan keşke görmeseydim ama oldu artık kaç yaşına geldim unutamıyorum çocuğun psikolojisi mahvolur unutamaz bırakın vurmayı ben bağırmaya bile kıyamam :(

1|0
    0|0
    • Nerene vuruyordu :(

• Evet çok kötü bir şey buyudugum halde hala korkuyorum 😢😢

• Bende korkarim

Erkekler Ne Diyor 12

• Fiziken değil ama psikolojik olarak evet.

1|0
    0|0
  • Ailemden şiddet görmedim çocuğuma da asla uygulamam.

0|0
    0|0
  • Erkekse, tabi ki evet.

1|0
    0|0
  • Valla büyük konumayayım :D

1|0
    0|0
    • Olabilir diyorsun :D

• :) Aslında şiddetin en büyüğü ne biliyo musun ?
      Bir çoçuğu kardeş , kuzen , akrabaların çocuklarıyyla ya da herangibi bir insanla kıyaslamaktır şiddet. o çocuktaki yarattıgı piskolojiyi hiçbir ideoloji hiçbir din açıklamaz

• Ayben ozellikle kardes kardese kiyaslsma yapilfiginda kardesini dusman gibi goruyor dovuyor kiskaniyorr

• Şiddet içinde büyüdüm ama buyutmem elimden gelenin en iyisini yasatirim

0|0
    0|0
  • Tabıkı hayır

0|0
    0|0
  • uygulamam

0|0
    0|0
  • nadiren vurubalirim

0|0
    1|0
  • Asla.

0|0
    0|0
  • bırak çocuğumu , hiç bir canlı varlığa şiddet uygulamam...

0|0
    0|0
  • Hayir asla

0|0
    0|0
  • Anasini bile..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Kurallarım var o kuralların dışına çıkarsa doverim ama kötü bisey yaparsa uygulamam sadece uyarırım

1|0
    0|0
  • Tatlı dil varken neden şiddet olsun ki? Ben şiddetin çözüm olduğuna inanmıyorum. Ama ciddi bir ses tonuyla uyarılabilir sadece o kadar

1|0
    0|0
  • çocuğa vurulur mu ya? bir insan bir çocuğa nasıl sinirlenebilir? çocuk l*n! çocuk! sevilmeye ihtiyaç duyan minik çaresiz bir varlık. sen ona nasıl vurabilirsin ki? dayak yiyen bir çocuğun nasıl yaralar alacağını düşünsenize. hele ki en çok güvendiği insanlardan şiddet görmesi. o çocuk nasıl güvenir? nasıl sever? hayatları mahveden, ebeveyn olmayı hak etmeyen adi varlıklardır çocuklarını dövenler.

0|1
    0|0
  • hafif totosuna vururum

0|0
    0|0
  • Asla!

0|0
    0|0
  • Siddet uygulayanlari bir kasik suda bogasim var. Öyle terbiye olmaz ancak mantiksiz, bilincsiz bireylerin yapacagi bir sey.
    Siddet uygularim diyenlere once bir siddet uygulanmali

0|0
    0|0
  • uygularım

0|0
    0|0
  • Uygulamam.

0|0
    0|0
  • Asla

0|0
    0|0
  • şiddetle terbiye mi olurmuş

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • uygulayabilirim sinirli yapim var

0|0
    0|0
  • Uygulamam

0|0
    0|0
  • Ya abartacak şekilde değil ama çok çok büyük bir suç işlediyse kulağından çekerim biraz :)

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Bence şiddet onu daha da sinirli , agresif yapar ve daha da yaramazlığa yönelir. Kibar bir dille uyarmak en iyisi

1|0
    0|0
Yükleniyor...