Kız kardesim bana karşı çok soguk?

Biz fakir bir ailede büyüdük ortalamanin altındaydık. Ben okudum ama kardesim okumadi 18 yasinda evlendi. Ben mezun olunca ayrı eve çıktım hala bekarim. Kiz kardesim benden daha zeki olmasina ragmen okumadi ve pisman oldu. Bunun suclusunun benim oldugmu idda ediyor. Senin egitim masrafindan bana para kalmadi diyor oysaki ben bursla okudum unide hep para biriktirdim. Ne zaman kurban bayrami, ramazan olsa görüsüyoruz beni kiskaniyor. İnsan kardesini kiskanir mi ya imrenir onun iyiligini ister. Arabamin olmasini evimin olmasini kiskaniyor. Surekli ortamda sen ne zaman evleneceksin evde kaldin. Elin oglu meslegine bakmaz pilavina bakar gibi alakasiz konusuyor. Onun yuzunden erzuruma gidesim gelmiyor ailemi ozledigim halde gidemiyorum. Muhabbet meslegime gelse cok konustun 3 kurus kazaninca kendini bisey sanma diyor. Ben gercekten sıkıldim. Annem 1 haftaligina izmire cagir ikiniz gezin dolasin kardes kardes dedi. Bende aradim senin bekar evinde napiyim ben dedi kapatti telefonu. Ne yapicam yol gosterin?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşinin derdi sen değilsin, kendi çaresizliği. Ona iş bul, sosyal ortam edinmesini sağla. Ama bunu edilgen yap. Yani dolaylı olarak yap. Kendine güvenini ve saygısını kazanınca ilişkileri düzelir. Onu anlayamazsın, senin için kolay olan şeyler onun için imkansız. Geçmişten değil şu andan bahsediyorum. Senin için bir çok tercih söz konusu iken, o mahkum olduğu hayatı yaşamak zorunda. Tabii ki okuyabilirdi, kendini geliştirebilirdi. Ama sen onun ablasısın. Sana ne derse desin aldırmadan onu korumak ve düşünmek zorundasın.

Bütün bunların neticesinde seni yine sevmeyebilir. Önemli değil. Önemli olan senin üzerine düşeni yapmış olman.

0|1
    0|0
    • Mesela ne yapabilirim örnek versen. İzmire gelmeyi reddediyor gezmeyi reddediyor..

• Aslinda bana kötü davranmasindan şikayetciyim :( bir aralar ne kadar iyiydik simdi seytanmisim gibi davraniyor.

Tesekkur ederim tavsiyene uyucam

• Onun derdi sen değilsin. Aslında sana bu şekilde davranması bir yardım çığlığı. Umarım düzelir.

Erkekler Ne Diyor 3

• Sevmıyo seni.

0|0
    1|0
  • Ekonomik özgürlüğünü kazanmış kadın güçlü kadındır o kardeşin parayı bahane edip onun arkadına sığınıyor boş ver onunelin adamı pilavına falanda bakmaz ben bakmam yani sen en doğrusunu yapmışsın hayatta başarılar işallah herşey istediğin gibi olur

0|0
    0|0
    • O benden daha zekiydi ama kolay yolu secti. Tesekkur ederim destegin icin

• Babam uzun yoldan geldin yorgunsun elini sürme dedi iste o da sustu

• Ozaman kardeşin başkasına çekmiş durduk yere bu paikolojide olmaz

• Hiç gerek yok zorlama

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ne kadar kötü bir kardeş benim anlamda okumayı evlendi o da zeki ydi ama hiç bize öyle şeyler söylemez daha iyi olmamızı ister

0|0
    0|0
  • Ne iş yapıyorsun

0|0
    0|0
  • Evlerden ırak. Silah zoruyla mi evlendi ev hanimi oldu. Kiskaniyor iste ugrasma birak

0|0
    0|0
Yükleniyor...