Boşanma sebepleri nelerdir?

Boşanma oranı gittikçe artıyor. Bir insandan boşanmak bu kadar mı kolay bu sebepler neler olabilir sizce?

0|0
18|30

En İyi Erkek Görüşü

• Eskiden bozulan şeyler tamir edilirdi. Şimdi yenisiyle değiştiriliyor. En ufak bir sorunda aman ayrıl başkasını bulursun diye akıl veren eş dost oldukça daha çok ayrılıklar yaşanır.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Komşumuzdan örnek veriyim "canım cicim aylarımız bitti eskisi gibi şımartılmıyorum kocamın bütün ilgi ve alakası oğlumuzda " diye bir sebep ortaya koyarak kadın boşanma davası açmış. İkisinide dinlemek lazım tabi dertleri ne diye ama kadın bildiğin sarmıyo artık değiştiriyim tavırlarına girmiş gibi Allah yardımcıları olsun ne diyelim.

1|0
    0|0
    • Amin kocamın ilgisi cocuklarmda olsa iki kat fazla severim adamı

• İşte haketmiyo bu kadınlar allah ibrahim ahlakı versin

• Aminnn aminnnn

Erkekler Ne Diyor 29

• Karşılıklı tahammülsüzlük, alttan almama. Sebebini de söyliyim hemen, önceden kadınların ekonomik özgürlüğü yoktu ve bazı şeylere tahammül ediyordu ya da sesini çıkarmıyordu. Günümüzde kadınların ekonomik özgürlüğü var ve artık sesleri daha yüksek çıkıyor. Bu yüzden aile içi tartışmalar da artmış durumda. Kadın da erkekte boşandıktan sonra hayatına devam edebileceğini düşündüğü için rahatlıkla boşanıyor. Yani olay yozlaşma değil, tamamen ekonomik.

1|0
    0|0
    • Bence ekonomik özgürlük güzel bişey ama erkegin burada benim sözüm gecer dememesi lazm karsılıklı kararlar alınmalı kadınında param var elim kapıda tavırları olmamalı :)

• Yok ben zaten ekonomik özgürlüğü olmasına karşı değilim tabi ki olmalı. Sadece ekonomik özgürlükle beraber insanlarda tahammülsüzlükte başladı. Demek ki önceden kadınlar ekonomik özgürlüğü olmadığı için tahammül ediyormuş ve ilişkiler ondan uzun sürüyormuş. Yani aslında bir çoğu samimi değil ilişkilerin :)

• Evet bak babasız büyüdüm bu yüzden düzgün insanı seçmek isterim her zaman rabime gözüme güzellik verme gönlüme güzellik ver derim bunun için eşim geröekten kötü bir insan olmadıkca tahmmül etme gücğm olur inşallah elim kapıda olmıcak bu hataya düşmek istemem

• aldatımak

1|0
    0|0
  • çok sebebi var. güvensizlik, aldatma, başkasına özenme, söz dinlememe, kendini üstün görüp zarar verme, sevgiden ilgiden yoksun bırakma vs.

mesela ben benimle ilgilenmesin sözümde durmasın eğer 1 uyarırım çok seviyorsam 2 uyarırım 3 te dünyayı havaya uçurucam geri dönmezsen dese yinede dönmem umrumda olmaz ;)

0|1
    0|0
    • Evliliktede bukadar basit mi?

• İyi de oratada cocuk oldugunu düşün ilgisiz diye bosanmamalısın bence cocuklara oluyo olan ne kadar görüşsen bile üzülen hep onlar oluyo

• vallaha işin gerçeğini söyliyim. ben o evliliğin ilk gecesi utanmaktan hiçbirşey yapamam :D
      bu yüzden çocuk biraz bekleyebilir :D utandığım için çocuk düşünmüyorum henüz :/
      olaki çocuk yaptık ve beni ilgisiz bıraktı açık açık söylerim onun suratına eğer beni ilgisiz bırakmaya devam edersen gider başka kızlardan ilgi beklerim. yok ben çekemem seni derse varsın çekemesin bende erkeğim sonuçta sevmek sevilmek isterim. boşanırsam çocukların onda kalmasına izin veririm ama eğer bir yanlış yaparsa çocuklara ilk defa bir bayana el kaldırıp sağlam bir şekilde dövebilirim. televizyonlarda gördük dadıya baktıranları falan neler yapıyorlar. Allah (c. c.) korusun yüreğim sızlar böyle olaylarda. bu yüzden o yükümlülüğe girmişsem eğer çocuğumu koruyup kollamak eğitmekte bana düşer. tabi annesi çocuklar bende kalıcak derse ve ben bakacağım derse istediğim zaman görmek şartıyla kabul ederim ;) çocuklarımın üzerine titrerim ben başlarına birşey gelirse kalbim dayanmaz kalp krizi falan geçiririm.

• çok fazla var

1|0
    0|0
    • %50 evlilik %60 bosanma yani

• ben şahsen bir ilişkide şiddet olmasındansa boşanma olsun... daha iyidir...

• O konuda haklısın ama bir çogu suda pürüz yani anlamsızca

• artık kimse birbirne tahammül edemiyor sıkıyı görünce millet kaçar olmuş geçim sıkıntısı vs olunca anında kaçıyolar

1|0
    0|0
  • gecımsızlık ve farklı dünyalar en buyuk etkendir.. mılletın dedıgı sadakatsızlık falan onlar zaten tartısılası konular degıldır.. buyuk beklentıler kucuk ınsanlar demek daha doğru bence..

0|0
    0|0
  • Geçim Sıkıntısı
    Aldatma
    Şiddet

0|0
    0|0
  • bence teknoloji ve hayatımızdaki diziler

1|0
    0|0
  • aşkın gözü kör hatalar evlenince aynı eve girinçe gün yüzüne çıkıyor

1|0
    0|0
  • Bilmem o evreye daha gelmedim

1|0
    0|0
  • bir insanla evlenmek bu kadar kolayi diye daha derine indirip ordan irdelenmesi gereken konudur

1|0
    0|0
  • Gelişen teknoloji
    Özenme
    Çiftlerin birbirine olmayan saygısı.

0|0
    0|0
  • şiddet, geçimsizlik, ilgisizlik, güvensizlik vs vs

0|0
    0|0
  • Flört ederek zaten aralarındaki her şeyi yaşıyorlar, birbirlerinin gizlisini saklısını öğreniyorlar sonra iş evliliğe gelince tanımak için heyecan kalmıyor ve belli süre sonra sevgi bitiyor bu kadar basit bir şekilde

0|0
    0|0
    • Kesinlikle uzun flört olmamalı

• aldatmaaa yalannn

0|0
    0|0
  • Güvensizlik, ilgisizlik, yanlış algılama ve anlama..

0|0
    0|0
  • tahammülsüzlük

0|0
    0|0
  • Birbirlerini alttan almıyorlar kim olursa olsun.
    Bir taraf bazen susmalı. Cinsiyet ayrımı yapmadan. Kavgalarda yatak ayrılmamalı hic bir sekilde.

0|0
    0|0
  • zevk, can sıkıntısı, başka tatlar peşinde koşma vs vs...

0|0
    0|0
  • aldatma çok

0|0
    0|0
  • Olgunlaşmadan yapılan evlilikler.

0|0
    0|0
  • Ekonomik sıkıntılar
    Örf adetlerin yok olması.

0|0
    0|0
  • Aldatma

0|0
    0|0
  • Yatakta yetersizlik artik bosanma sebebi

0|0
    0|0
  • ilgisizlik güvensizlik sadakatsızlik..

0|0
    0|0
  • Boşanmalar artıyor dolandırıcılar artıyor insanlara güvenemez oldum :(

0|0
    0|0
  • maddi , çocuk, cinsellik

0|0
    0|0
  • Evlenmek

1|0
    0|0
  • Ülke avrupalaşmaya başladı yani "birlikte yaşam" kavramı evliliğin önüne geçecek yakın gelecekte

1|0
    0|0
    • Evet maşlesef ben karsıyım dinimizi hadi bir yana bırak ki benim bırakabilecegim bişey degil ortada kalan cocuklar cogalacak

• Düzen bana göre degil cocugumun baba sevgisinden mahrum kalmamalı. Babasıx büyümş biri olarak yataga girdigim her gece aglıyorum

• Üzüldüm senin için ama sonuçta herkes değişecek diye birşey yok merak etme

Kızlar Ne Diyor 17

• Karşı taraf sevmiyorum diyorsa bitmiştir sürdürmenin anlamı yok.

1|0
    0|0
  • toplumun kapaliligindan, dogru duzgun gibi tanima sureci gecirmiyo insanlar. ayni evde yasama sansi bulamiyolar, sevismiyolar. birbirleri hakkinda dogru duzgun fikir edinmeden atlayinca birbirine insanlar... kaldi ki zevkler surekli degisir. bir insanla hayati sonlandirmak zor

1|0
    0|0
    • Eskiden nasıl devam ediyomuş peki annemle babam hiç tanımadan ama begenerek evlenmişler ve mutlu bir evlilikleri var bence zevkten ötr saygıdan kaynaklı

• O zaman herkese ten uyumu nasip etsin :)

• İnternetin yaygınlaşması evliliklerin daha hızlı bitmesine bir sebep.

1|0
    0|0
  • evlilik birliğinin sarsılması, hayata kast pek kötü veya onur kırıcı davranış, akıl hastalığı, terk, zina, suç işleme ve haysiyetsiz hayat sürme sebepleri ile boşanma davası açılabilir. uygulamada en çok görülen evlilik birliğinin sarsılmasıdır.
    zina da yadsınamayacak kadar yoğun olmasına rağmen, ispatlanması çok güç olduğu için altta yatan sebep olarak kalıyor genelde.

0|0
    0|0
  • Kıymet bilmeme, tahammül edememe, güvensizlik, saygısızlık vs.

1|1
    0|0
  • Zina
    Hayata kast , pek kötü ve onur kirici davranis
    Suc isleme veya haysiyetsiz hayat surme
    Terk
    Akil hastaligi bunlar ozel sebepler
    Bir de genel sebepler vardir onlar ise ;
    Evlilik birliginin sardilmasi (siddetli gecimsizlik)
    Eslerin anlasmasi
    Ortak hayatin yeniden kurulamamasi.. tam da calistigim yerden geldi 😂

0|0
    1|0
  • Ahlak, terbiye, ego, özgüven ve en önemlisi anne baba olmayı bilmedikleri için, evlilik kurmadan önce çiftler kendini iyice yetiştirmeli sonra evlilik yapmalı. Sadece aşk yetmiyor!

0|0
    0|0
  • güven ve saygının bittiği yerde boşanmak kaçınılmazdır

0|0
    0|0
  • Çiftler iyice tanımadan evleniyorlar sonra tatsizlik çıkıyor bitiyor.

0|0
    0|0
  • ilgilenmiyorum onların sorunlarıyla kendi olayıma bakarım ben.

0|0
    0|0
  • Boşanmak hiç bir zaman kolay olmamalı. Yine de geçerli sebepler olabilir, şiddet ve aldatma gibi.

0|0
    0|0
  • Hoşgörü, saygı, anlayış ve en önemlisi sevgi de bitmişse biraz zor.

1|0
    0|0
  • ülke çağ atlattı güya ama ne çağı iyice geriye gttik aldatmalar bu yüzyılın en belirgin sebebi

1|0
    0|0
  • Değişmek ve değiştrmeye çalşmak.

0|0
    0|0
  • Anlaşamama, uyumun bitmesi

0|0
    0|0
  • Şiddetli geçimsizlik

0|0
    0|0
  • yetinmeme, soğuma, sorumluluk alamama ve klasik olarak aldatma durumu